Albon, Red Bull AlphaTauri AF Corse’nin pazar gününden sonra takım lideri olarak dördüncü oldu.

0

DTM at Autodromo Nazionale Monza, Italy on June 20, 2021 // SI202106200339 // Usage for editorial use only //

Red Bull AlphaTauri AF Corse, Liam Lawson’ın Cumartesi günkü ilk zaferi ve Monza’daki Race One’da Alex Albon’ın dördüncülüğü sayesinde 2021 DTM sezonuna mükemmel bir başlangıç yaptı. 

İşte bilmeniz gereken her şey:

– Monza’nın Royal Park’ı tarihinde ilk kez DTM’e ev sahipliği yaptı ve F2 sürücüsü Lawson ve F1 sürücüsü Albon diğer serilerden atlarken İtalya merkezli Red Bull AlphaTauri AF Corse takımının ev sahibi etkinliği.

– Birinci Sınıf düzenlemelerden GT3 yarış arabalarına geçtikten sonra, Monza’nın giriş listesinde seri tarihinde ilk kez beş üreticiden ve iki Ferrari’den arabalar yer aldı.

– Cumartesi günkü Race One’da 19 yaşındaki Yeni Zelandalı Lawson, Mercedes-AMG Team HRT ikilisi Vincent Abril (MON) ve Maximilian Götz’e (GER) karşı kazandığı zaferle muazzam yeteneğini vurguladı ve motor sporları kariyeri boyunca yarıştığı 10 otomobilden dokuzunda ilk galibiyetini elde etti.

– Sabahki sıralama seansından sonra, Lawson yedinciden başlayarak – DTM çaylağı Ferrari 488 GT3 Evo 2020’#30 çarpıcı bir performans sergiledi.

– Bu, Red Bull AlphaTauri AF Corse takımının pit stoptaki mükemmel çalışmasıyla daha da güçlendi, daha sonra Lawson, gridde 14. sırada başladıktan sonra Alphatauri Ferrari 488 GT3 Evo 2020’#23 güçlü bir toparlanma sayesinde taylandlı Albon ile de mücadele etmedi.

– Lawson şunları söyledi: “Kazanmak harika bir duygu! Ayın üzerindeyim. Güzel bir başlangıç yaptık. Hattan bir ya da iki nokta kazandım, ki bu iyiydi. Elemelerin gerçek hızımız olmadığını biliyorduk. Yarışın ilk aşamalarında sollayamadım, bu yüzden pit stop için mümkün olan en erken noktaya kadar bekledim.

Bu mükemmeldi, çocuklar pit stop’a gerçekten hızlılardı, bu yüzden takıma büyük bir teşekkür ederim ve durak sonrası temiz hava aldığımda, araç gerçekten hızlıydı.”

– 25 yaşındaki Albon şunları ekledi: “Tüm hafta sonu tempomuz vardı ancak sıralamalar oldukça hayal kırıklığı yarattı. Dışarısı çok yakındı ve P14’e geldik. Yarışın kendisi gerçekten iyiydi. P14’den P4’e – açıkçası bundan gerçekten mutlu olmalıyız.

Her şeyden önce takıma büyük bir kredi. Sadece yaptıkları pit stoplara bakın; Bu inanılmazdı. Bu bize çok yardımcı oldu. Biz de eğlenceli bazı güzel sollamalar vardı. Liam’ı tebrik ederim; harika bir yarış çıkardı.”

– Pazar günkü Race Two, Albon’ın gridde 12. sıradan başladığını ve ikinci sıradan başlayarak sahadan kaydığını gördükten sonra Lawson ile yedinci sırada yedinci sırada bitirdiğini gördü.

– Lawson, 25 kilogramlık ekstra bir başarı balast taşımasına rağmen Pazar günkü elemelerde tekrar kozlarını ortaya çıkardı ve ferrari 488 GT3 Evo 2020’#30 saniyenin sadece yüzde birkaçı farkla pole’ü kaçırdı.

– Lawson, Almanya’daki Lausitzring’de 23-25 Temmuz tarihleri arasında DTM 2021’de sezonun ikinci organizasyonu öncesinde Red Bull AlphaTauri AF Corse’nin 45 puanla takımların sıralamalarında lider olmasıyla 27 puanla sürücüler sıralamasında ikinci, Albon ise 18 puanla beşinci sırada yer alıyor.

– Albon şunları söyledi: “Garajın benim tarafımda benim için kolay bir hafta sonu değildi. Cumartesi günü Pazar günü için düzelttiğimiz bir sorun vardı, ancak ne yazık ki sıralamalarda biraz trafik vardı, bu yüzden sıralama pozisyonlarım nedeniyle her iki yarışta da bir tür hasar sınırlaması oldu.

Üzerinde çalışmamız gereken bazı şeyler var ama ilk yarış hafta sonumdu, bu yüzden hala aracı ve şampiyonluğu öğreniyorum ama genel olarak Liam’ın zaferiyle bizim için başarılı bir başlangıç oldu.”

– Lawson şunları ekledi: “Bence hafta sonu oldukça olumluydu ve yıla başlamak için iyi bir tempo gösterdik.

Ancak bugün, 25 kiloluk başarı safrasıyla araba kullanmak korkunçtu. Her neyse, olumlu bir hafta sonuydu ve ilk tur için eve galibiyetle gelmeyi beklemiyordum ve ne kadar hızlı olacağımızı da bilmiyorduk, bu yüzden hız ve dünkü sonuç oldukça olumluydu.”

– AF Corse sahibi Amato Ferrari: “Fantastik ve olumlu bir başlangıçtı.

Dün harikaydı. Tabii ki bugün, ekstra kilolarla yeni performans dengesi ile çok rekabetçi hissetmedik, ancak oyunun bir parçası ve yarış organizatörleri hala araçları daha iyi tanımak zorundalar çünkü GT3 ile ilk hafta sonuydu ve şimdi bir sonraki tur için iyi bir BoP bulmak için analiz etmeleri gereken çok fazla veri var.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir