Monster Energy Yamaha MotoGP, İspanya GP Startı öncesinde hazır.

0

2021 MotoGP sezonunda şimdiye kadarki galibiyet oranı takımın moralini yükseltirken, Monster Energy Yamaha MotoGP Takımı bu hafta sonu Circuito de Jerez – Ángel Nieto’da YZR-M1’lerini test etmeye istekli.

2021 MotoGP sezonunda şimdiye kadarki galibiyet oranı takımın moralini yükseltirken, Monster Energy Yamaha MotoGP Takımı bu hafta sonu Circuito de Jerez – Ángel Nieto’da YZR-M1’lerini test etmeye istekli.

Monster Energy Yamaha MotoGP’den Fabio Quartararo ve Maverick Viñales özellikle bu hafta sonu España için heyecanlılar. Takım arkadaşları, geçen yıl bu pistte düzenlenen iki arka arkaya yarışın güzel anılarını paylaşıyorlar ve yamaha için her ikisinde de 1-2 sonuç aldılar ve bu pazar bu başarıyı yeniden tekrarlamak istiyorlar.

Quartararo geçen yıl Circuito de Jerez – Ángel Nieto’nun hayranı oldu. 2020’de orada sezonu iki galibiyetle açtı. Bu yıl Andalucian pistine geliyor ve şimdiden iki 2021 Grand Prix zaferi kazandı. Kendisinin ve Yamaha’nın galibiyet serisini çeteleye bir yenisini daha ekleyerek sürdürmeyi ve şampiyona sıralamalarındaki mevcut 15 puanlık liderliğini uzatmayı çok isterdi olduğunu açıkladı.

Viñales, Jerez pistinde harekete geçmek için sabırsızlanıyorum. 2019’da orada üçüncülüğü ve her iki 2020 yarışında da ikinciliği garantileyen Oyuncu, bu hafta sonu tekrar onur için savaşabileceğinden emin. Bu Pazar günü podyuma dönmeye ve şampiyona klasmanında daha ileri adımlar atmaya kararlı, çünkü şu anda birincilikten 20 puan uzakta üçüncü sırada yer almaya devam ediyor.

Circuito de Jerez 1986 yılında inşa edildi ve o zamandan beri sezonun en popüler MotoGP etkinliklerinden biri oldu. İyi hava koşulları, güzel manzara, hızlı köşeler ve sert frenleme alanlarıyla kutsanan 4,4 kilometrelik pist, her yıl unutulmaz bir yarış aksiyonu sunuyor. Beş sol ve sekiz sağ köşeye ve 607 metre uzunluğunda en düzlüğe sahiptir.

“Bu hafta sonu Jerez’de yarışmaya gideceğim için heyecanlıyım. Bu GP’ye büyük bir güvenle başlıyoruz. Geçen yıl o pistte iki yarışı da kazandım. Bu yıl İspanya GP’ye önceki iki yarışı kazanarak başlıyorum. Tabii ki, MotoGP’de neler olabileceğini asla bilemezsiniz, ancak şu anda iyi hissediyorum, bu yüzden tekrar elimizden geleni yapacağız!”

Maverick Viñales

“Normalde Jerez’de kendimi çok iyi hissediyorum. Genellikle hızlı gittiğimiz ve oldukça tutarlı olduğumuz bir pist. Portimao’daki yarış planlandığı gibi gitmedi, ancak geçen yıl Jerez’de ne kadar güçlü olabileceğimizi gördük. Bu hafta sonu her şey tekrar böyle giderse, gerisini ben hallederim.”

“Heyecan verici bir MotoGP yarış hafta sonu daha bekliyoruz. Söylemeye gerek yok, hepimiz çok motiveyiz. Takımımız sezonun ilk üç GP’sini kazandı ve Jerez pistinin kuru ve sıcak sıcaklıklarda bisikletimize uygun olduğunu biliyoruz. Geçen yıl Temmuz ayında Fabio ve Maverick, Jerez’deki her iki yarışta da birincilik ve ikincilik elde etti. Pist sıcaklıklarının bu yıl bu kadar yüksek olmasını beklemesek de, hava tahminleri kuru bir yarış hafta sonu öngörüyor, bu yüzden tekrar en iyi sonuçlar için savaşmak için iyi bir şansımız olduğunu düşünüyoruz.”

Massimo Meregalli – Ekip Direktörü

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir