ROSSI VE YENI TAKIM ARKADAŞI DOVIZIOSO IÇIN EV GP

0

Valentino Rossi için arka arkaya yapılan iki yarışın ikincisi; Andrea Dovizioso, Petronas Yamaha SRT’ye SanMarinoGP’de ilk kez katılacak

Bu hafta sonu PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team’den Valentino Rossi, gran premio di San Marino e della Riviera di Rimini için yeni takım arkadaşı Andrea Dovizioso ile bir araya gelecek .

Misano pistinden sadece 10 kilometre uzakta yaşayan Rossi için gerçek bir ev yarışı. İlk kez büyük bir bisiklete bindiği yer olmasının yanı sıra, premier sınıfta toplam üç galibiyet, altı podyum finişi ve bir pole pozisyonu toplayan İtalyan için de mutlu bir av alanı.

Son kez Aragon’da zor bir hafta sonundan sonra Valentino, ev sahibi hayranları için SanMarinoGP’de iyi bir gösteri ortaya koyabileceğini umuyor olacak. Rossi şu anda 28 puanla biniciler sıralamasında 21 nci.

Yaklaşık 10 ay aradan sonra Dovizoso, sezonun kalan beş yarışı için Monster Energy Yamaha MotoGP’ye geçen Franco Morbidelli’nin yerini aldığı için bu hafta sonu MotoGP şampiyonasına geri dönecek.

Bu hafta sonu ‘Dovi’ için birincil odak noktası Yamaha makineleriyle hızlanmaya başlamak olsa da, İtalyan yarış dönüşünü 2018’de kazandığı ve 2017’de podyumda bitirdiği kendi pistinde yapmayı dört gözle bekliyor olacak.

Rossi ve Dovizioso’nun ev gp’si FP1 ile Cuma günü yerel saatle 09.55’te (3.55pm MYT) başlarken, Pazar günkü 27 turluk MotoGP yarışı SanMarinoGP’yi yerel saatle 14:00’te (20:00 MYT) sonuca ulaştıracak.

Valentino Rossi

Bu hafta sonu yarış için sabırsızlanıyorum çünkü sadece bir ev Grand Prix’si değil, Misano benim ev pistim ve Tavullia’daki evimden sadece on kilometre uzakta.

Benim için özel bir yer çünkü ilk kez pistte büyük bir bisiklete bindiğim yerdi ve asla unutamayacağım bir duygu.

Zor bir pist ve aynı zamanda fiziksel bir pist, ama gerçekten sevdiğim ve zevk aldığım bir yer.

Serbest Antrenman seansları sırasında Aragon’da tutarlı bir tempomuz vardı, ancak bunu sıralama turlarında ve yarışta da gösteremedik, bu yüzden umarım bu hafta sonu bizim için daha da iyi olur.

Andrea Dovizioso

Bu yılki seviye çok yüksek ve herkesin zamanları çok dar, ama bu son beş raunta baskı olmadan gireceğim.

Bunları bir gecede değiştiremezsin ama ne yapabileceğimi görmek için bu beş yarışa sahip olduğum için çok mutluyum.

Bisiklete alışmanın ve sürüş tarzımı Yamaha’ya uyarlamanın biraz zaman alacağını düşünüyorum.

Andrea Dovizioso

Sonuçlar açısından hiçbir hedefim yok, benim için önemli olan bisikletle iyi bir his sahibi olmak ve bunu anlamak.

Tabii ki, eğer ilk 10’a girebiliyorsam o zaman harika olur, ama göreceğiz. Genel olarak MotoGP’ye geri döndüğüm için, PETRONAS Yamaha SRT ile olduğu ve ilk GP’m bir ev yarışı olacağı için mutluyum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir