MotoGP 2019’dan bu yana ilk kez ABD’ye gidiyor

0

MotoGP™ Dünya Şampiyonası, 2019’dan bu yana ilk kez ABD’ye gidiyor ve sezonun on beşinci turu Teksas’taki Circuit of the Americas’ta gerçekleşecek.

Team Suzuki Ecstar, Misano Dünya Pisti’nde hem Joan Mir hem de Alex Rins’in 2022 motor spec’ini denediği çok kullanışlı bir iki günlük testin ardından etkinliğe geldi.

Bu, San Marino’da Rins’in DNF geçirdiği ve Mir’in 6. ncı Teksas’ta, sadece GSX-RR’de GSX-RR’ye binen Joan Mir için belli bir miktar öğrenme olacak.

Bununla birlikte, Moto2 sınıfında COTA’da 4. oldu. Bu arada Alex Rins, MotoGP™’nin 2019’daki son ziyareti sırasında Valentino Rossi’ye karşı destansı bir zafer kazandıktan sonra Teksas pistine büyük bir sevgi beslemiş.

Burada Moto3 ve Moto2 sınıflarında da kazandı.  Austin eyaletinin başkentinin güney eteklerinde yer alan Amerika’nın Circuit of the Circuit, 120.000 seyirciye ev sahipliği yapma kapasitesine sahip büyük bir modern tesis.

Parçanın kendisi etkileyici bir şekilde çeşitlidir; yükseklik değişimleri, keskin köşeler, bir uzun düz ve bir kısa düz ve süpürme eğrileri içeren.

Bu nedenle bir hayran favorisidir ve ayrıca binicilerin ve takımların çoğu tarafından da zevk alır, herkes için bir şeye sahiptir.

Curiosity – GP of the Americas: COTA sadece şampiyonada herhangi bir turun en fazla köşesine sahip olmakla kalmaz, aynı zamanda en sol dönüşlere ve sezonun en yavaş köşesine sadece 50km / s’de sahiptir (Turn 11).

Takvimdeki en sert frenleme, sürücülerin 272km / s’den 331km / s’den 59km / s’ye kadar ovulduğu turn 12

GSX-RR’mizin burada, özellikle akan bölümlerde iyi iş çıkarabileceğini düşünüyorum. Bu hafta sonu işe başlayıp tekrar buraya gelmek için heyecanlıyım.

Joan Mir


“COTA çok aşina olmadığım bir yer – burada daha küçük sınıflarda sürdüm, ancak çaylak yılımda MotoGP™ bisikletine sadece bir kez bindim, çünkü geçen yıl pandeminin zirvesinde buraya gelemedik.

Gerçekten ilginç bir pist çünkü çok fazla çeşitlilik var ve bisiklette her şeyin dengeli olması gerekiyor.

GSX-RR’mizin burada, özellikle akan bölümlerde iyi iş çıkarabileceğini düşünüyorum. Bu hafta sonu başlamak ve tekrar buraya gelmek için heyecanlıyım.” dedi

Alex Rins

“Teksas’a döndüğüm için çok mutluyum! İlk MotoGP™ galibiyetimi 2019’da burada aldım ve çok özel bir yarıştı diyen sürücü

Rossi ile gerçekten harika bir savaş, büyük bir kalabalık ve ekibimle gerçekten güzel kutlamalar. Hafta sonuna aklımdaki bu mutlu anılarla başlayacağım ve gerçekten eve harika bir sonuç getirmeyi umuyorum;

Geçen hafta baba oldum ve bu iyi bir hafta sonu için daha da motive edici! Bisikletimizin bu pistte iyi iş yapabileceğini biliyorum.”

”Hafta sonuna aklımdaki bu mutlu anılarla başlayacağım ve eve harika bir sonuç daha getirmeyi umuyorum.”

Alex Rins

Shinichi Sahara – Proje Lideri ve Ekip Direktörü

“Geçen yıl kaçırdıktan sonra Amerika’ya geri döndüğümuz için mutluyuz. COTA, üstesinden gelmek için gerçekten ilginç bir pisttir, çünkü her şeyden biraz vardır ve bisikletlerimiz ve sürücülerimiz için heyecan verici bir mücadeledir.

Alex’in zafer kazandığı 2019’da burada harika bir yarış geçirdik ve 2021 evrimimiz GSX-RR’yi bu piste getirmeye ve sürücülerimizin neler başarabileceğini görmeye istekliyiz.

Misano’da biraz şanssızdık, ancak bir sonraki tura başlamaya hazır hissediyoruz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir