“HALA KARIŞIMDAYIZ, MÜCADELEYI BIR SON VERMEMUZ İÇİN BİR NEDEN YOK”

0

MotoGP™ şampiyonasının bitmesine sadece bir avuç tur kala ‘çıtırtı zamanı’ yaklaşırken, Team Suzuki Ecstar’ın Proje Lideri Shinichi Sahara, şimdiye kadarki sezon ve Misano Testinde yapılan gelişmeler hakkında değerlendirmesini yapıyor….
 

Misano’da iki günlük gerçekten kullanışlı bir testi tamamladık, bu iki arka arkaya yarış hafta sonundan sonra kolay değil, ancak gelecek ve bu sezon için oldukça fazla şey öğrendiğimiz için kesinlikle buna değer. Alex, Joan ve Sylvain gerçekten harika iş çıkardı.

Bu sezon öncesinde ve sırasında denediğimiz birkaç ürün var, belki de bunların en önemlisi, bugünlerde Misano’da tekrar test ettiğimiz 2022 spec. motoru.

Katar’da zaten denedikleri için sürücülerin kullanması yeni değildi, ancak bu, uygun ve derinlemesine bir karşılaştırma ve analiz yapmamız gereken ilk şanstı.

Görünüşe göre hem Joan hem de Alex bundan hoşlanıyor, bu yüzden detayları kesinleştirip devam etmeliyiz.

Motorla birlikte bazı şasiler üzerinde de çalıştık ve bize başka bir itme vereceğini umduğumuz yükseltmeler kurduk.

Bisikletin her yönüyle çok çaba harcıyoruz – ister mevcut sezon için olsun, ister daha ileri gelecek için olsun, her zaman gelecek için bir şeyler geliştiriyoruz.

Bisikletin her yönüyle büyük emek harcıyoruz.

Shinichi Sahara

Bu yıl sürüş yüksekliği ayarlayıcısı hakkında çok fazla konuşma yapıldı, tanıttığımız için mutluyuz ve şimdiye kadar Red Bull ring’deki bisikletlerimiz için oldukça iyi çalıştı, ancak sadece ilk prototip olmasına rağmen.

Ancak, sistem etrafında geliştirecek ve mümkün olduğunca işlevsel olarak nasıl kullanılacağını bilmek için birçok şey vardır.

Şimdiye kadar bazı avantajlar ve dezavantajlar bulduk, bu da herhangi bir yeni ve ‘gerinmeyen’ kısımda normal. Bu nedenle, bu cihazla pozitifleri oluşturma ve negatifleri azaltma aşamasındayız.

Bize sürekli yardım eden bu kadar özverili bir ekiple gerçekten şanslıyız. Fabrikadan piste kadar olan süreç uzun ama işlevsel bir süreçtir; yeni öğeler Japonya’da bir dyno üzerinde test edilir, daha sonra test sürücülerimiz tarafından yolda ve daha sonra yarış binicilerimiz Joan ve Alex, onları deneyin.

Herkes gibi, salgınla biraz mücadele ettik çünkü Sylvain normalde yaptığı kadar test yapamadı, bu MotoGP sürücülerinin normalden daha deneysel işler yapmaya çağrıldığı anlamına geliyordu.

Ayrıca, test öğelerini değerlendirmek için iyi bir iş yapan Japon Test Binicimiz Takuya Tsuda var ve Covid durumu sırasında katkısı oldukça büyük oldu.

Ancak Sylvain’in pistte olması ekstra bir şey getiriyor çünkü tarzı bir yarışçınınkine daha yakın ve Bol d’Or’u kazandıktan hemen sonra Misano’da bize katıldı.

”Dünya Şampiyonası için mücadelemiz henüz bitmedi, Joan matematiksel ve fiziksel olarak hala karışık, sanırım, bu yüzden mücadeleyi bırakmak için bir nedenimiz yok.”

Shinichi Sahara

Japonya ile bağlantılarımız pandeminin zorluklarına rağmen hala çok güçlü, bugünlerde harika çünkü ofisinize istediğiniz zaman bağlanabilirsiniz.

Bu, personelimle haftanın 7 günü, günün 24 saati iletişim kurmamı sağlar – bazen zaman farkıyla olsa da benim için kabustur!

Ayrıca her sektörde harika personelim ve iyi liderlerim var, ne yapmamız gerektiğini anlıyorlar. Her neyse, pistteki ve fabrikadaki ekiple iletişimi kolayca sürdürebilirim, yan taraftaysak gibi bağlanıyoruz! Her gün aynı verileri birbirimizle paylaşabiliriz.

Sezon sonuna yaklaşıyoruz, bu yüzden geriye dönüp bakmak ve her şeyin nasıl gittiğini değerlendirmek için iyi bir zaman.

Sezon başlamadan önce, şampiyonları savunmak yerine meydan okuyanlar olarak deneyeceğimizi söyledim, çünkü rakiplerimizin daha da güçlanacağını ve herkes arasında çok yakın olacağını tahmin ediyorduk.

Ve gerçek şu ki, bisikletlerimizin performansı geçen yıla göre arttı, ancak rakiplerimiz de çok gelişti.

Bence paketimizin rekabet gücü yarışlarda hala yüksek, ancak gördüğünüz gibi, sıralama turlarının üstesinden gelmemiz gerekiyor.

Bunun için kolay veya basit bir çözüm yok, ancak önümüzdeki yarışlarda daha iyisini yapabileceğimizi hissediyorum.

Belki bu sezon umduğumuz gibi sonuçlanmadı, ama genel olarak rekabetçiydik ve oldukça memnunuz.

Dünya Şampiyonası için mücadelemiz henüz bitmedi, Joan matematiksel ve fiziksel olarak hala karışık, sanırım, bu yüzden mücadeleyi bırakmak için bir nedenimiz yok.

Teksas, Misano, Portekiz ve Valencia’ya gitmeye hazırız, bakalım neler mümkün! dedi."HALA KARIŞIMDAYIZ, MÜCADELEYI BIR SON VERMEMUZ İÇİN BİR NEDEN YOK"

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir