Avusturya’daki Ducati Lenovo Takımı için talihsiz bir yarış.

0

Bagnaia, Styrian GP’yi on birinci sırada tamamlarken, Miller bir kazadan sonra yarış dışı olmak zorunda kaldı, Martin için inanılmaz bir zafer.

Bu öğleden sonra Zeltweg yakınlarındaki Avusturya Red Bull Ring pistinde düzenlenen Styria Grand Prix’si Ducati Lenovo Takımı için talihsiz sonuç. Ön sıradan ikinci sırada başlayan Bagnaia, neredeyse hemen öne girmeyi başarmıştı, ancak birkaç tur sonra yarış bir kaza nedeniyle yarıda kaldı.

Pist koşulları geri geldikten sonra, sürücüler 27 turluk yeni bir yarış için orijinal sıralama pozisyonlarında sıraya girdiler. Ancak, yeniden başlatmada Pecco, GP’de aynı duyguyu bulamadı.

Sahanın gerisine düşerken, İtalyan binici çizgiyi dokuzuncu sırada geçti. Yine de, daha sonra pist sınırlarını aştığından dolayı üç saniyelik bir cezaya çarptırıldıktan sonra on birinci sıraya düştü.


Yeniden başlatmada sadece birkaç virajdan sonra liderliği almayı başaran Jack Miller için de şanssız bir yarıştı. Kısa bir süre sonra Martín, Mir ve ardından Quartararo tarafından geçirilirken, Avustralyalı binici Fransız’ı tekrar yakalamak için zorlamak zorunda kaldı.

Ne yazık ki, sondan 10 tur sonra, aradaki farkı kapatmış gibi göründüğünde, Miller bir kaza geçirdi ve yarış onun için bitti.

Bununla birlikte, Styrian GP’de podyumun en yüksek adımını bir Ducati makinesi attı: Fabrika destekli Pramac Racing takımının sürücüsü ve dünkü Poleman Jorge Martín, kategorideki ilk yılında ilk MotoGP zaferini aldı.

Bugünkü yarıştan sonra Bagnaia genel sıralamada liderin 58 puan gerisinde dördüncü sırada yer alırken, Miller 100 puanla beşinci sırada yer alıyor.

Ducati ve Ducati Lenovo Takımı, takımlar şampiyonasında ve takımlar sıralamasında ikinci sırada yer olmaya devam ediyor.

Francesco Bagnaia (#63 Ducati Lenovo Team) – 11.

Ön lastikle kendimi tamamen rahat hissetmesem de ilk start mükemmeldi. Ne yazık ki, yeniden başlatmada bisikletin arkasıyla aynı duyguya sahip değildim, bu da daha önce olduğu gibi sürmemi engelledi.

Dahası, uzun tur cezasını çekmediğim için üç saniyelik bir ceza aldım, ancak yarışta bunu yapmam hiç söylenmedi. Çok yazık çünkü bugün gerçekten kazanmak için savaşma şansımız vardı. Haftaya tekrar deneyeceğiz”. 

Jack Miller (#43 Ducati Lenovo Team) – Yarış Dışı
“Bugün podyuma ulaştım ve bir kaza nedeniyle kaybettim.
İyi bir başlangıç yapamadığım ilk yarışın aksine, ikinci yarışta kendimi çok daha rahat hissettim. Quartararo beni geçtikten sonra itmek zorunda kaldım ve hızımı ayarladığımda, yetişebiliyordum

Ne yazık ki, ondan gelen boşluğu kapattığımda, aniden ön tarafı kaybettim. Kendimle hayal kırıklığına uğradım ve takımım için üzgünüm.

Şimdi ilerlemeye ve gelecek hafta daha güçlü bir şekilde geri dönmeye çalışacağız”.

Ducati Lenovo Team sürücüleri, 13-15 Ağustos’ta yapılması planlanan Avusturya GP için yine Red Bull Ring’de yedi günden kısa bir süre içinde piste geri dönecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir