Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/themes/covernews/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

‎FRANCO MORBIDELLI, 2021-2023 IÇIN YAMAHA FABRIKA YARIŞI MOTOGP TAKIMINA KATILDI‎

0

2021 Yamaha Motor Racing Franco Morbidelli’yi 2021’de kalan yarışlar ve 2022 ve 2023 sezonları için Yamaha Factory Racing MotoGP Team sürücüsü olarak onayladı.

İtalyan, sakatlıktan merakla beklenen dönüşünü bu hafta sonu Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini’de Monster Energy Yamaha MotoGP Takımı ile yapacak.‎‎ Misano Adriatico (İtalya)

‎Yamaha Motor Co., Ltd., Franco Morbidelli’nin 2021’de kalan yarışlar ve 2022 ve 2023 sezonları için Yamaha Factory Racing MotoGP Takımı ile anlaştığını duyurmaktan mutluluk duyuyoruz şeklinde duyurdu anlaşmayı.

İtalyan, uzun zamandır beklenen dönüşünü bu hafta sonu sakatlıktan sonra yapacak ve Gran Premio di San Marino e della Riviera di Rimini’de Monster Energy Yamaha MotoGP Takımı ile çıkış yapacak.

Yamaha Factory Racing MotoGP Team’in yaklaşan beş 2021 GP etkinliği için sürücü kadrosunda yer alacak ve 2022 ve 2023’te tam zamanlı bir Fabrika sürücüsü olacak. ‎

‎Morbidelli, MotoGP Dünya Şampiyonası’nda Yamaha ile yaptığı üç sezonluk yarışta şimdiye kadar harika bir sürüş ve motivasyon ‎‎gösterdi.

Başarılı ortaklık, 2020’de İtalyanlar için genel olarak ikincilik elde etti ve o sezon üç zafer de dahil olmak üzere beş podyum elde etti. ‎

‎PETRONAS Yamaha Sepang Racing Team sürücüsünün 2021 sezonu sakatlık nedeniyle sekteye ‎
uğradı.

25 Haziran’da sol dizindeki menisküs ve ön çapraz bağdan ameliyat olmaya karar verdi ve Hollanda, Sterian, Avusturya, İngiliz ve Aragon GP’yi kaçırmasına neden oldu.

Bir rehabilitasyon programını takip ettikten sonra, Morbidelli‎ ‎şimdi aksiyona dönmeye hazır. Bu hafta sonu, 26 yaşındaki oyuncu, bu kez Monster Energy Yamaha MotoGP Takımı’nın bir parçası olarak eski PETRONAS Yamaha SRT takım arkadaşı Fabio Quartararo ile yeniden bir araya gelecek.

2021 sezonunun geri kalanını yeni takım çevresine ve 2021 Factory-spec YZR-M1’e uyum sağlamak için kullanmayı ve kademeli olarak% 100’e kadar fitness seviyesine kadar çalışmayı hedefliyor. ‎

‎2021 sezonundan sonra ufukta iki yıl daha fabrika sürücüsü olarak yer alan Morbidelli, Yamaha’nın tam desteğine ve birçok kez büyük kilometre taşları için önde savaşma fırsatına güvenebilir. ‎

Lin Jarvis

LIN JARVIS

‎GENEL MÜDÜR, YAMAHA MOTOR RACING‎

‎”Her şeyden önce PETRONAS Yamaha SRT’ye Franky’nin hayalini gerçekleştirmesine izin verdiği ve fabrika takımına planlanandan önce adım atmasına izin verdiği için teşekkür etmek istiyoruz.

Başlangıçta, Franky’nin 2022’den itibaren yükselmesini planlamıştık, ancak sezon ortasında ani bir sürücü sıra değişikliğinin ardından, erken yükseltmesine izin verme şansımız oldu. ‎

‎”İkincisi, Franky’ye sıcak bir karşılama yapmak ‎‎istiyorum. O olağanüstü bir yetenek. Bu, geçen yıl şampiyonada ikinciliği garantilediğinde ve uydu Yamaha’da beş podyum ve üç galibiyet elde ettiğinde daha da vurgulandı.

Bu Cv’si Ne tür bir sürücü olduğunu gösterir: her koşulda YZR-M1’den en iyisini çıkarmaya kararlıdır dedi.

‎”Doğal olarak, Franky’nin padokta geri döneceği ve tekrar yarışmaya başlayacak kadar iyi olduğu için heyecanlıyız. ‎

‎ ‎Hala iyileşme sürecinde olduğu için fiziksel gelişimleri doğrultusunda formunu yavaş yavaş bulmak zorunda kalacak.

2021’in geri kalanını onu takıma yerleştirmek ve bisiklette rahat etmek için kullanıyor olacağız. ‎

‎”Franky’nin Yamaha Motor Company’den tam Fabrika destek almasıyla 2022 ve 2023 planlarımızı zaten kilitledik. ‎

‎ ‎Franky gibi yetenekli, sakin ve deneyimli bir sürücünün Yamaha Factory Racing MotoGP Takımı’nı güçlendireceğinden ve gelecekte büyük başarının tadını çıkaracağından eminiz.”‎
Franco Morbidelli

FRANCO MORBIDELLI

‎MONSTER ENERGY YAMAHA MOTOGP SÜRÜCÜSÜ‎

‎”‎‎ Bu hafta sonu ve Factory Yamaha ekibiyle merakla beklenen bu yeni bölümle yüzleşmek beni çok mutlu etti ve mutlu etti.

Bu şampiyonanın son aşaması için mümkün olduğunca toparlanmaya çalışıyorum. Geri dönüşümü iyi bildiğim ve Misano gibi harika anılarım olan bir pistte yapmak istedim.

” Bisiklete atlayıp Monster Energy Yamaha MotoGP Takımı ile yolculuğuma başlamayı dört gözle bekliyorum. ‎‎ ‎

FRANCO MORBIDELLI

Tabii ki, Ito-san, Lin, Maio, Sumi-san, VR46 Riders Academy ve bu işbirliğini mümkün kılan diğer tüm insanlara ihtiyacım var ve bunu yapan herkese teşekkür etmek istiyorum. ‎‎”‎ dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir