Sasaki beşinci sıradan başlayacak – Öncü’den İyi Haberler var.

0

FP3’te dünkü en hızlı zamanına kıyasla 0.857 saniyelik güçlü bir gelişmeyle Red Bull KTM Tech3’ün Ayumu Sasaki’si bugün Misano Dünya Pisti Marco Simoncelli’de Q2’ye düz atlayış yaptı.

Öğle yemeği sırasındaki bu çok önemli seansta, Japon ilk turunu oldukça hızlı bir tur atmak için kullanmayı başardılar ve sonunda P13’te Sıralama Turlarını bitirdiğini gördüler.

Deniz Öncü, bugün için ideal ortamını gerçekleştirmeye giderken, bu sabah FP3’te ağır bir üst düzey kaza geçirdi.

Neyse ki, ciddi bir sakatlık yaşamadı, ancak günün hatırlatıcısı olarak oturmak zorunda kaldı, bu da Sıralama Turlarında herhangi bir tur atmadığını ifade ediyor.

Yarın sabah erken saatlerde yapılacak bir başka sağlık kontrolünün ardından, Türk gencin Pazar günü yerel saatle 11:00’de yarışta yarışacak yeşil ışık olup olmadığına doktorlar karar verecek.

Ayumu Sasaki

Pozisyon: 13lik

Saat: 1:42.729

Tur sayısı: 7

“Tamam bir elemeydi. Biraz daha fazlasını bekliyordum, ama koşullar bu sabaha göre çok daha farklıydı. Bu biraz öğrenmemiz gereken bir şeydi ve ne olduğunu anlamaya çalışıyorduk.

Genel olarak, kendimi iyi hissediyorum. Yarışta güçlü olabileceğimizi düşünüyorum, ki bu iyi bir nokta. Sıralama Turlarında biraz daha fazla mücadele ettik, bu yüzden yarışta daha iyisini yapabileceğimizi düşünüyorum.

Aragon’da yaptığımız gibi podyum için savaşmak için biraz daha fazla şey bulmalıyız, bu yüzden yarın neler yapabileceğimize bakacağız.”

Deniz Öncü

“Misano’da benim için garip bir gündü. Elemelerin olmadığı bir Eleme günü, çünkü bu sabah FP3’te büyük bir kaza geçirdim.

Bu yüksek seviyeden sonra iyi olduğum için kendimi çok şanslı ve şükrediyorum. Yine de bugün için uygun olmadığım açıklandı.

Her neyse, yarın yarışmak istiyorum, bu yüzden sabah sağlık kontrolüne gideceğiz ve umarım geçebilirim. Hala güçlü hissediyorum ve iyi bir sonuç alabileceğimi düşünüyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir