F1 Teknolojisi Hastanelerde kullanılacak.

0

COVID-19 ve diğer bulaşıcı hastalıkları olan hastaları tedavi eden tıbbi personel tarafından giyilen tepeden tırnağa iletişim KKD (Kişisel Koruyucu Donanımı)

COVID-19 ve diğer bulaşıcı hastalıkları olan hastaları tedavi eden tıbbi personel tarafından giyilen tepeden tırnağa iletişim KKD (Kişisel Koruyucu Donanımı)

Doktorların ve hemşirelerin düzenli olarak duyulmak için bağırmaları gerektiği anlamına gelir, bu sadece yorucu değil, aynı zamanda hastalara zarar verebilecek iletişimsizlik hatalarına neden olabilir.

Leicester Üniversitesi Acil Tıp Profesörü ve Klinik Veri Bilimi Dekan Yardımcısı ve Leicester Hastaneleri’nde acil tıp danışmanı olan Tim Coats, kar amacı gütmeyen Grup Pitlane ile işbirliği içinde MedicCom’u yarattı.

KTN tarafından desteklenen ve UK Research and Innovation (UKRI) ve Innovate UK tarafından finanse edilen prototip MedicCom tasarımı, hastaların kendilerine bakan tıbbi personeli daha iyi duymalarını sağlayan sesi almak ve yükseltmek için bir boğaz mikrofonu kullanıyor.

Aynı işlev aynı zamanda doktorların ve hemşirelerin birbirlerini çok daha net duymalarını sağlarken, Bluetooth bağlantısı bir cep telefonuna bağlanır ve doktorun veya hemşirenin hastanın yakınlarıyla net bir telefon görüşmesi yapmasını sağlayacak.

“Birisi yanı başınızda dursa bile, KKD’de iken, birbirinizi duyabilmek için bağırmanız gerekir. Bu sadece yorucu değil, aynı zamanda bunun hastalara zarar verebilecek iletişimsizlik hatalarına neden olabileceğini biliyoruz.

Tim Coats

“İyi iletişimin hasta bakımı üzerinde son derece olumlu bir etkisi var ve bu yüzden bir çözüm üzerinde çalışmaya başladıklarını açıklayan Costs;

F1 mühendisleriyle çalışmak harikaydı. Gelişmiş elektrik mühendisliğindeki uzmanlıklarını ve tesislerini, normalde yıllar alacak bir cihazı altı ayda üretmek için hızlı prototipleme için kullanabildik.”

Prototip cihazlar Leicester Hastaneleri’ndeki klinisyenler ve Birmingham’daki Tıbbi Cihazlar Teknoloji Değerlendirme Merkezi tarafından olumlu bir şekilde değerlendirildi ve tasarımın arkasındaki ekip şimdi cihazları NHS (Uluslararası Sağlık Sistemi)’de kullanıma sunulmak için ek finansman arıyor.

Cihaz, genellikle F1 endüstrisinde kullanılan metodolojiler sayesinde tasarımdan tam işlevsel prototipe eşi görülmemiş bir altı ay içinde ilerleme kaydettiğine dair yapılan açıklamada. Grup, daha kompakt bir pil ve hafif devre kartı bileşenlerinin yanı sıra daha küçük bir hoparlör ve sızdırmazlık mekanizması sayesinde cihazın boyutunu önemli ölçüde azaltabildikleri açıklandı.

Daha sonra Alpine F1 Team‘in Oxfordshire’daki enstone’daki İngiltere merkezinde hızlı prototip makineleri kullanılarak dokuz prototip üretildi.

F1 ve motor sporlarından gelen pistteki rakipleri ve personeli birleştiren Pitlane Projesi, Mart 2020’de İngiltere hükümetinin COVID-19 ile mücadelede işbirliği yapmak ve temel malzemeleri üretmek için yaptığı ‘silahlanma çağrısına’ cevap vermek için oluşturuldu.

Birden fazla kuruluşa mühendislik zorlukları konusunda yardımcı olmak ve daha iyi bir sonuç için son ürün veya hizmet sunmak için endüstri genelinde uzmanlığı arttırmayı hedefleniyor.

Alpine F1 Takımı Stratejik Danışmanı Bob Bell, Alp disiplini eski Elektronik Başkanı Jason Rees ve Red Bull Advanced Technologies’den Andy Damerum, tıp mesleğinin ihtiyaçlarını anlamak için Profesör Coats ile yakın çalışılmış.

“Pitlane Projesi, ventilatör mücadelesi sırasında başlattığı çalışmaları sürdürdü ve bu kez Leicester Üniversitesi’nin KKD giyen NHS klinisyenlerine yardımcı olmak için yeni bir tıbbi iletişim cihazı geliştirmesine yardımcı oldu.

Bob Bell, Alpine F1 Takımı Stratejik Danışmanı

MedicCom prototipinin yanı sıra, F1 mühendisleri BlueSky (Kurumların Dijital Dönüşümlerini Planlar) hızlı yanıt Ventilatörü üzerinde de çalışırken, Pitlane Projesi program yönetimi, analiz (malzeme bilimi, performans optimizasyonu, veri analizi), tasarım ve yazılım mühendisliği ve prototip üretimi ile ilgili zorlukları üstlenecek uzmanlığa sahiptir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir