Azerbaycan Grand Prix’sini Sergio Pérez kazanırken Pierre Gasly üçüncü oldu

0

Red Bull Racing Honda sürücüsü Sergio Pérez, Bakü Şehir Pisti’ndeki Azerbaycan Grand Prix’sinde zafere ulaştı.

F1 Grand Prix of Azerbaijan at Baku City Circuit on June 06, 2021 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Francois Nel/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202106060380 // Usage for editorial use only //

Red Bull Racing Honda sürücüsü Sergio Pérez, Bakü Şehir Pisti’ndeki Azerbaycan Grand Prix’sinde zafere ulaştı.

Sadece beş tur kala ve liderken, Red Bull Racing Honda sürücüsü Max Verstappen arka lastiğinin biri patlaması sonucu yarış dışı kaldığı yarışta.

Max’ın yaşadığı sorun sonrası Güvenlik Aracı ile yarışın 48 nci turu sırasında 35 dakika duraksamasından sonra 50. turda yeni bir başlangıçla devam etti ve kalan iki turda aşırı bir heyacan fırtınası esti.

Yeniden başlayan yarışı Perez yönetti ve çizgiyi ilk geçen Pérez olurken, onu ikinci sırada Aston Martin sürücüsü Sebastian Vettel ve üçüncü sırada Scuderia AlphaTauri sürücüsü Pierre Gasly izledi.

Scuderia AlphaTauri’nin çaylağı Yuki Tsunoda yedinci sırada finiş gördü.

Önümüzdeki hafta sonu Kanada Grand Prix’sinin iptal edilmesi ve yerine geçecek olan Türkiye Grand Prix’sinin iptal edilmesiyle, bir sonraki yarış 27-20 Haziran tarihleri arasında Le Castellet’teki Circuit Paul Ricard’da fransa Grand Prix’si olacak.

SERGIO PÉREZ

“Bakü’yü seviyoruz! Red Bull ile ilk galibiyetimi almak harika bir duygu.”

SERGIO PÉREZ

Takım muazzam bir iş çıkardı. Bu büyük fırsatı bana yer verdiği için teşekkür etmek istiyorum. Max için çok üzülüyorum çünkü galibiyeti hak etti ve Takım için 1-2 çok keyifli olacağına değinen Sergio. Bir yarışın çılgın bir roller coaster’ıydı, temelde ilk turdan itibaren ve Lewis beni itiyordu, bu yüzden nefes alamıdığını

Çok zordu ama odağımızı koruduk. Bugün her şey mükemmel çalıştı, sonundaki yeniden başlatma dışında hiçbir kavramam yoktu. ‘Bu yarışı bayraktan iki tur ötede kaybedemem’ diye düşündüm, bu yüzden Turn 1’e girebildiğim kadar geç frenlema yaptık ve sonra Lewis’in sınırdaki frenlemeyi kaçırdı.

Bu sadece ne kadar sınırda olduğumuzu gösteriyor, yaptığımız hızlar muazzam ve Lewis için üzgünüm çünkü bu şeyler olduğunda çok acı verici ama hepimiz hatalara karşı savunmasızız.

Bugünün tadını çıkarmalıyız, tempomuz harikaydı ve çok iyi bir yarış arabamız var. Çalışıyoruz ve her hafta elimizden gelenin en iyisini yapıyoruz, bu sadece altıncı yarış ve daha fazlası var, Max ve Takımla olan ilişki harika ve bu şampiyonada daha gidilecek uzun bir yol var.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir