Çekya ve Slovakya’daki destansı yeni yolculuk.

0

RedBull Formula1 ve Motor Sporlarında harika çalışmalara imza atıyor. İstanbul için hazırladıkları reklam filmi içlerinden en harikasıydı.

RedBull Formula1 ve Motor Sporlarında harika çalışmalara imza atıyor. İstanbul için hazırladıkları reklam filmi içlerinden en harikasıydı.

Red Bull Racing Honda daha önce ABD’yi bir uçtan diğer uca gezmiş, Amsterdam sokaklarında boy göstermiş ve İstanbul Boğazı’nda unutulmaz bir geçişe imza atmıştı. Şimdi ise bambaşka bir maceraya atılıyor.

“From Castle to Castle” projesi, hepimizi Red Bull Racing RB7’yle iki ülke arasında epik bir yolculuğa davet ediyor. Çekya’dan Slovakya’ya rüya gibi bir macera…

Dünyaca ünlü Prag Kalesi’nden başlayan ve Charles Köprüsü’nden görkemli bir geçişle hararetlenen tur, Moravia bölgesinin doğal üzüm bağlarından Slovakya’nın güzel başkenti Bratislava’ya uzanan unutulmaz bir maceraya dönüşüyor.

13 kez Grand Prix kazanan David Coulthard, bu kadarla yetinmiyor. Poprad-Tatry Havalimanı’nda bambaşka bir kapışma onu bekliyor: 2018 Red Bull Air Race Dünya Şampiyonu Martin Šonka’ya karşı amansız bir yarış.

Bu, elbette sıradan bir kapışma değil. RB7, pistte en yüksek hıza ulaşırken, Šonka ise Coulthard yüzleşmek için sıra dışı bir yol seçiyor. F1 aracının sadece birkaç metre yukarısında, Extra 300SR uçağını baş aşağı çeviren Šonka, tam gaz bir meydan okumaya cesaretle eşlik ediyor.

Eski Red Bull Racing pilotu Coulthard, Šonka’ya ve yaşadığı maceraya dair şunları söylüyor. “Bu filmle ilgili harika olan şey, hepsinin gerçek olması. Uçak, RB7’den sadece birkaç metre yukarıdaydı ve baş aşağı durumdaydı, bu gerçek, bu Martin’in yeteneği.

Onun yeteneğinin zirvesi.””Formula 1 aracıyla farklı ülkelere gitmekten gerçekten keyif alıyorum. Burada, Çekya ve Slovakya’nın Arnavut kaldırımlı sokaklarında, tozlu pistlerde ve dağlarda müthiş manzaralara tanıklık ediyoruz. “From Castle to Castle” benim için bir keşif yolculuğu oldu.

Önce Hafta sonu için hazırlanan reklam çekimlerini ve tabiki tekrar hatırlamak için Dünyanın kalbi İstanbul için hazırlananı altına eklemeden geçemezdik. 2021 sezonunda sonradan eklenip anlamsız bir şekilde İngiltere’nin el atmasıyla iptal edilmek zorunda kalan ve Formula1’in heyecan anlamında eksik kalacağı bir pist neyse inanın duygularımı anlatırken daha fazla cümle kuramıyorum.

Bir F1 aracının pist dışında neler yapabileceğini gösteren bir yolculuktu.”David Coulthard ve tüm ekibin bu eşsiz macerayı nasıl gerçeğe dönüştürdüklerini hemen aşağıdaki videoda izleyebilirsin.

İyi seyirler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir