Formula 2 Şampiyonu Oscar Piastri

0

PREMA Racing, 2021 FIA Formula 2 sezonunu bugünkü Abu Dhabi Uzun Metraj Yarışı’nda bir galibiyet ve ilk 5’te bitirerek tamamladı.

Yas Marina’daki pole’den başlayarak, yeni taç giyen Sürücü Şampiyonu Oscar Piastri, pit-lane’deki temasın onu gridde yeni bir ön kanat almaya zorlamasının ardından 33 turluk mesafenin tamamında kontrolü elinde tuttu.

Avustralyalı en başından önce öncülük etti ve daha yumuşak lastik bileşiğiyle başladıktan sonra, herkes durduğunda derhal liderliğe geri döndü.

Bu noktada, rahat bir farkla art arda dördüncü Uzun Metraj Yarışını kazanmak için yelken açtı. Alp Disiplin Akademisi 20 yaşındaki oyuncu, sezonu adına 6 galibiyetle tamamlıyor.

Aynı stratejiyle koşan takım arkadaşı Robert Shwartzman, başlangıçta üçüncü sıraya atladı ancak paketin ortasındayken lastiklerini kurtarmakta zorlandı.

Rus sonunda son turlarda tempodan düştü ve P5’e düşürüldü. 3. yarışta puanların garanti alınmasıyla Ferrari Sürücü Akademisi yarışçısı sürücü şampiyonasında ikinciliği garantiledi.

Foto 1 - Piastri wins feature race, Shwartzman takes P2 in Driver Championship

Robert Shwartzman

“Prema ile dördüncü yılımızı bitirdik. Çok güzel bir yolculuk oldu ve çok hoşuma gitti. Bunun için takıma çok teşekkürler. Müthişti.

Bu yıl üzerimize gelen birçok zorluk vardı, ancak son iki veya üç turda, geri sıçramayı başardık ve qualy’de oldukça geliştik.

P2’yi bitirdik, şampiyon yardımcısı, ki bu fena değil ve bundan mutluyum. Ne yazık ki, şampiyon değil, ama başlangıçta çok fazla kaybettik ve iyileşmek çok zordu.

Ancak, çok güzel bir sezon oldu, birçok iyi şey ile ve gerçekten zevk aldım. Oscar’ı bu sezonundan dolayı tebrik etmek istiyorum. Şimdi ilerleme zamanım geldi. Teşekkürler çocuklar, benim için bir zevkti!”

Oscar Piastri

“Yıl bitti, bunu yapmanın en iyi yolu olan bir galibiyetle bitirdi. İyi bir yarıştı, daha başlamadan olaylıydı, pit şeridinde kaza yaptı, ama istediğimiz gibi bitirdi ve bu en önemli şey. Gerçekten daha mutlu olamazdım, harika bir iki yıl için ekibe teşekkür ederim.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir