Liam Lawson #7 Hitech, during round five of the FIA Formula 2 Championship at Autodromo Nazionale Monza , in Italy on September 10-12, 2021. // SI202109110565 // Usage for editorial use only //

Liam Lawson’ın Formula 1 aracının direksiyonunda uzun zamandır beklenen sürüşü gerçekleşmek üzere olduğu için bir rüya gerçeğe dönüşüyor.

Yeni Zelanda’dan Red Bull Junior Team üyesi, 14 Aralık’ta Yas Marina Pisti’nde Abu Dabi’deki Çaylak Testi için bir AT02’nin kokpitine girecek.

Pukekohe’li 19 yaşındaki oyuncu, çok farklı araç türlerinde iki kategoride yarıştığı için çok yoğun geçen bir yılın sonunda Formula 1 aracı kullanıyor.

DTM’de Alex Albon ile birlikte yarıştı ve son yarışa kadar şampiyonluk mücadelesindeydi ve aynı zamanda kategorideki ilk yarışını kazandığı Formula 2’de yarıştı.

İlk kez kazanmak Lawson için bir alışkanlıktır, bugüne kadar kariyerinde 9’da 8 serisinde yapmış olmak!

Bu ve sicilinden çıkan diğer istatistikler, delikanlının çok fazla yeteneği olduğunu kanıtlıyor. Yeni Zelanda’da kartlarda parladıktan sonra Formula First’e geçti ve hemen kazandı ve sezonu altıncı sırada tamamladı.

2016’da Formula Ford’da tamamen domine etti ve 14 galibiyet, bir ikincilik 15 pole pozisyonu ve 15 yarıştan 15 en hızlı yarış turuyla mükemmelliğe yaklaştı.

Ayrıca bu kategorideki en genç şampiyon oldu. 2017’de Yeni Zelanda’dan Hollanda’ya geçerek Avrupa yarış kariyerine başladı ve ADAC Formula 4’teki ilk sezonunu ikinci sırada tamamladı.

17’sini kutladı. Red Bull Junior Sürücü Programı’na katılarak doğum günü. Red Bull’un desteğiyle daha sonra İngiltere’ye taşındı ve yeni FIA F3 şampiyonasında EFO’ya (Formula 3) katıldı ve şimdi ilk Formula 2 sezonunu mücadele ederek 2021’i tamamladı.

Liam sadece yolda hızlı değil, aynı zamanda sim yarışlarında da bir dab eli ve Pukekohe’deki yatak odasında evdeyken kullandığı bir simülatöre sahip.

Ayrıca, pandemi nedeniyle gerçek F1 yarışları iptal edilirken taraftarlara izleyecekleri bir şey vermek için 2020’de düzenlenen Sanal GP Serisi’nde bizim için yarıştı.

Şimdi bir kez daha arabalarımızdan birinin direksiyonuna geçecek, ama bu sefer gerçek bir tane.

Mühendislerimizle test öncesi toplantılar ve AT02 koltuk montajı için Faenza fabrikamıza geldiğinde onun hakkında biraz daha bilgi edinmek için Liam’ı yakaladık.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir