Sergio Perez hakkında bazı şeyler

0

Merhaba.

Bugünkü yazımızı tamamen Sergio’a ayırmak istiyorum. Fakat konuya girmeden önce bir ön anlaşma yapmak isyorum okuyucu ile. Benim ilk yazım bu sebepten dolayı peşinen yazım hataları, anlatım bozukluklarından dolayı oluşabilecek sürçü lisan için baştan özür talep ediyorum.

Gelelim yazımızın asıl konusuna evet ne demiştik Sergio bu yazının baş ve tek kahramanı.

Yarış severler için Perez ne çağrıştırıyor biraz bu konuyu irdeleyelim. Buradaki düşünceler en azından benim için bunları düşündürüyor. Sergio Perez taraftarlar için ne ifade ediyor. Bir çoğumuz için lastikleri saklama konusunda ekstra bir becerisi olduğu konusunda çoğunluğumuz böyle düşünüyordur. Bu öyle bir güçki al bu tek lastiği sezon sonuna kadar idare et dense imkansızlığı bir tarafa bırakırsak olur mu acaba diye bir soru aklımızdan geçerdi diye düşünüyorum.

Peki Red Bull’a dahil olması ve takımın strateji konusunda üstün özelliğine en uygun kişi olduğu düşünüldüğü için takımda yerini aldı. Fakat bu baskı galiba bizim Sergio için ya çok aşırı kafaya takmış bir vaziyette. Gerçi yiğidi öldür hakkını yeme derler ya. Bir türlü o istediği havayı yakalayamadı. Terslikler silsilesi bir türlü bitmedi. Araca uyum sorunu ve sürekli bu sezon oldu baskısı Red Bull için işte bu kişi o kişi düşüncemizin gerçekleşmesi için galiba biraz daha bekleyeceğiz.

Fakat en azından benim için garip bir durum oluşturuyor bu durum. Sergio bir türlü o lastiğini çok iyi saklayan ve bu özelliğini kullanabildiğinde istatistikler ve stratejiler konusunda bir etkili eleman olacaktı. Araca uyum zorluklarını bir türlü çözememişler galiba. Bugünkü yarışta o alışık olduğumuz kişi yoktu. Bottas’ın yarış dışı kalabileceği ihtimalini galiba kendiside stratejilerinde çok fazla öngörmemiş olmalı. Bu öngörülemeyen durum Sergio için biraz fazla baskı unsuru oldu galiba. Bunu büyük bir fırsat ve ben geldim demek için kullanmayı birincil önceliğe koymuş olmalı ki. Alışık olduğumuz lastik kullanımı detayının önüne geçti galiba.

Takım çok şey bekliyor ve kendisi de bunun farkında. Umarım terslikler ve araca uyum süreci çok uzun sürmez. Çünkü bu seneki Formula1 çok farklı bir zevkli olacağa benziyor. En azında başlangıç ilk iki yarış sonrası bunun gerçek olduğu da belli oldu. Bir an önce amaçladığı yere sorunları halledip ulaşmasını umuyoruz. Çünkü onun dahil olması Formula1 in stratejik yarış özelliğine daha bir heyecan katacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir