Gasly: Cumartesi günkü performanslar her zaman mükemmeldi

0

“Üçlü seri vuruşuna yansıyan Sıralamalar, üç yarışta da iyi geçti ve her seferinde Q3’e girmeyi başardım. Bu yüzden, Cumartesi günkü performanslar her zaman mükemmeldi

Özellikle Fransa’da bir ev kalabalığının önünde iyi bir yarış yapmaktan keyif aldım. Avusturya’daki ikinci yarış da kolay olmasa bile iyi bitti, bu yüzden her zaman oyunun içindeydik.

Olumsuz tarafı, ilk Avusturya yarışı benim için hemen sona erdi, ancak genel olarak takım olarak iyi bir iş yapıyoruz, araç iyi çalışıyor ve her şey doğru yönde gidiyor gibi görünüyor, bu yüzden umarım Silverstone’da devam eder.

Bu hafta sonu yapılacak en büyük değişiklik Cumartesi günkü yarış olacak, bu da sıralama öncesinde aracı kurmak için sadece bir ücretsiz antrenman seansı alacağımız anlamına geliyor. Bu büyük bir değişiklik, bu yüzden ilk kez piste çıkmadan önce çok iyi hazırlanmak normalden daha önemli olacak.

En başından itibaren araç kurulumu açısından iyi bir taban çizgisine sahip olmamız gerekecek. Yeni format, aracın yarış ritminde nasıl çalıştığı anlamına geliyor ve aracın Sıralama Turlarında nasıl performans gösterdiğine kıyasla belki de biraz daha fazla işimiz olduğunu biliyoruz.

Bence bunun nedeni, Sıralama Turlarında aşırı performans göstermemiz, Quali ile biraz mücadele eden diğer takımlardan daha iyi olmamız ve daha sonra yarışta az çok olmamız gereken yerde olmamız.

Ama genel olarak, iyi olmalı, çünkü Avusturya’da farklı bir strateji yürüterek, ilk beşin dört veya beş saniyesini tamamladık. Bu nedenle, yarış için yapacak biraz daha işimiz olsa bile, yine de karışımdayız, bu kesinlikle olumlu.

Pierre Gasly

Mühendislerle çok çalıştık ve sprint sıralama yarışıyla yeni format için tüm olası senaryolara bakarak simülatörde bulundum. Eğlenceli olmalı.

Pirelli’den yeni lastiklerimiz de var. Esas olarak güvenlik için yapıldı ve yaşadıklarımdan, Onları Avusturya’da denemek, bence oldukça benzer hissedecekler.

Silverstone’u seviyorum, en sevdiğim parçalardan biri, özellikle sezonun en heyecan verici sekanslarından biri olan Maggots ve Becketts’ın arasında koşmak.

Silverstone’da sollamanın zor olmasına rağmen, bu mümkün ve geçen yıl bazı iyi paslar yönettim, şikandan önce seb’i (Vettel) sağ taraftan dışarıdan geçmek de dahil olmak üzere bazı keyifli mücadeleler yaptım.

Avusturya’daki taraftarların önünde yarışmaktan keyif aldım ve Silverstone için tam kapasite bir kalabalık duyuruyorlar, atmosfer harika olmalı ve bunu dört gözle bekliyorum.” dedi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir