Mick Schumacher’den Mexico City GP’si Hakkında Görüşler.

Mick, Autódromo Hermanos Rodríguez ile ilk kez yarışmaya hazırlanırken, bu hafta sonu yapılacak Mexico City Grand Prix’si hakkında görüşlerini paylaştı.

2021 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın 18. turu bizi Mexico City Grand Prix’sinin büyük zirvelerine taşıyor. Deniz seviyesinden 2 km’nin üzerinde yer alan Autódromo Hermanos Rodríguez, hem otomobiller hem de takımlar için yeni zorluklar yaratıyor.

Bu koşullarda uzun bir süre boyunca sürüş için özel hazırlıklar var mı? şeklindeki soruya sürücü;

“Belirli bir antrenman veya hazırlık olduğunu söyleyemem, ancak kesinlikle aracın farklı hissedeceği, aracın pistte farklı olacağı ve motorun daha az performans gösterileceği bilgisi var.

Aracın burada nasıl davranacağına dair düşünmemiz gereken farklı zorluklar ve belki de farklı bakış açıları olacak. Şahsen benim için bunu gerçekten fark etmiyorum.”

Yüksek irtifaların bir yan etkisi downforce eksikliği olabilir. Sektör 1’in daha önce burada yarışmadan, uzun düzlüklerden sonra aksiyon, sollama fırsatları ve geç frenleme yatağı olmasıyla, yeni bir pistte rahat olmak ne kadar sürer?

“Neyse ki simülatörü kullanma şansım oldu, bu yüzden yoluma ne çıktığı hakkında iyi bir fikrim var. Gerçekten sabırsızlıkla bekliyorum, gerçekten iyi hissettirdi ve bence çok eğlenceli olacak.”

Mick Schumacher, Uralkali Haas F1 Team
Mick Schumacher Amerika Birleşik Devletleri Grand Prix’sinde.

Meksikalı taraftarlar formula 1 etkinliğinde en gürültülü ve tutkulu olanlardan bazılarıdır ve bu, T12’de otomobiller Foro Sol stadyum bölümüne girerken en iyi şekilde görülebilir.

Kokpitin içindeyken yarış hakkında gerçekten ne kadar şey duyabilir ve bilebilirsiniz ve bu atmosfer bir sürücü yarışına gerçekten motivasyon veya baskı ekleyebilir mi?

“Meksikalı taraftarları görmeyi dört gözle bekliyorum. Bana çok güzel olduğu söylendi ve oraya giderken hissettiğiniz tutku, özellikle stadyum kısmından geçmek, bu yüzden oraya gitmek heyecan verici.

Bence yarış sırasında duyma fırsatınız varsa, kesinlikle iyi yapmak istemeniz için motivasyon katıyor, bu yüzden kalabalığın tezahüratını duymak ve orada elimden gelenin en iyisini yapmak için sabırsızlanıyorum.”

Ricciardo Geri Dönüyor!

Max Verstappen, Abu Dabi’de sezonun son Grand Prix’sinde hat-trick yaptı

Gasly, AlphaTauri’ye veda ediyor

Ve bir sezon daha bitti.

Vettel Emekli oldu.

Şimdi kutlama zamanı…


 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir