Formula 3’ün pistini biliyorum. Pist farklı yerlerde değişti

0

Haas takımı resmi sitesinde Mick Schumacher ile çok kısa bir soru cevap etkinliği yer aldı. Etkinlikten alıntı şu şekilde

Bu, sezonun ikinci üçlü kafa vuruşundaki ikinci yarış. İlk üçlü başlık sırasında, takımla böyle bir zaman geçirmenin, sadece yolda birlikte çalışmanın değil, aynı zamanda birlikte zaman geçirmenin de faydalı olduğunu söylediniz. Sizce üçlü başlığın faydaları nelerdir şeklinde yöneltilen soruya.

“Bence üçlü bir kafa vuruşunun faydaları dediğim gibi, hem pistte hem de pist dışında takımla zaman geçirmek, aynı zamanda çok kısa sürede farklı durumlara uyum sağlamanız gerekiyor.

Geçen hafta bizim için zor olabilecek şeyler bu hafta bizim için zor olmayacak. Her zaman önümüzdekilere hazır olmalıyız ve temiz bir sayfadan başlamalıyız ve bu da durumlara daha hızlı uyum sağlamayı öğrendiğimizde bizi geleceğe yetiştiriyor.

Örneğin, zor bir arabaya sahip olduğumuz bir hafta sonunda başlarsak, kısa sürede – belki FP2 veya FP3 tarafından – olmasını istediğimiz yerde bir aracımız olacak.”

Mick Schumacher, Uralkali Haas F1 Team
Mick Schumacher geçen hafta sonu Belçika Grand Prix’sinde sürücü brifinginde.

Bu, 36 yıldır ilk Hollanda Grand Prix’si olacak, ancak daha önce Zandvoort’ta gençler kategorilerinde yarıştınız ve özellikle 2018 FIA Formula 3 Avrupa Şampiyonası sırasında üçüncülük elde ettiniz. Formula 1 araçlarının mevcut özellikleri Zandvoort’un ikonik köşelerini nasıl ele alacak?

“Dürüst olmak gerekirse, nasıl olacağı hakkında hiçbir fikrim yok! Simülatörde sürebilirsiniz, çok fazla hazırlık yapabilirsiniz, ancak gerçek şu ki, hiçbir şey gerçek bir arabada nasıl olacağı gerçeğine benzemez.

Bu hafta sonu, aracın bazı yerlerde nasıl davranacağını görmek için olaylara açık fikirli yaklaşmak çok önemli olacak.

Formula 3’ün pistini biliyorum. Pist farklı yerlerde değişti – özellikle DRS’yi daha erken açmamıza izin vermesi gereken pistin son kısmındaki bankalı köşe ve daha sonra şimdi de çok banked olan Turn 3’ümüz var.

Aracı istediğimiz gibi kurabilmek için kesinlikle birkaç şeyi görmemiz ve denememiz gerekecek.”

Padok ve taraftarlar için çok fazla beklenti ve heyecanı olan bir yarış. Bu heyecanın bir kısmı, Max Verstappen’in ilk kez hayranlarının önünde, kendi topraklarında yarışacak olmasından kaynaklanacak. Şu anda Almanya’da takvimde bir yarış yok – bu bir sürücüye ne gibi bir beklenti veya motivasyon veriyor ve ilk kez bir Formula 1 aracıyla ev toprağında yarışmak ister misiniz?

“Ev topraklarında araba kullanmanın nasıl bir his olduğunu biliyorum ve şahsen Almanya’da ev kalabalığımın önünde araba kullanmayı çok isterim.

Bence bu size biraz ekstra itme ama aynı zamanda ekstra baskı sağlıyor, bu yüzden bu basıncı motivasyona ve sürücüye nasıl dönüştürdüğünüz.

Max için güzel olacak – bir sürü turuncu tişört göreceksiniz.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir