Burada iyi puanlar aldık ama Barcelona’yı dört gözle bekliyorum

0

“Bu pistle ilgili bir şey gerçekten aracımıza uymuyor ve genel olarak bunun kavrama ve genel tempo açısından biraz sorunlu bir hafta sonu olduğunu düşünüyorum.

“Bu pistle ilgili bir şey gerçekten aracımıza uymuyor ve genel olarak bunun kavrama ve genel tempo açısından biraz sorunlu bir hafta sonu olduğunu düşünüyorum.

Geçen yıl burada özellikle güçlü olmadığımızı biliyorduk, bu yüzden bu yıl biraz daha iyiydi ve bir Mercedes’in önünde bitirmeyi başardık, ancak ikisini de almak için yeterince iyi değildi. Bununla birlikte, ikinci hala oldukça iyi bir sonuç ve bu sezonun güçlü olduğumuz pistler ve Mercedes’in olduğu pistler açısından inişli çıkışlı olacağını her zaman biliyorduk. Burada iyi puanlar aldık ama barcelona’yı dört gözle bekliyorum, daha normal kavrama seviyelerine sahip ve iyi anılarım olan bir pist.

Max Verstappen“Bugünkü yarış yine de oldukça iyiydi ve hepimiz sürekli olarak güzeldi. Başlangıçta Valtteri’ye baskı yapmaya çalıştım, çünkü kavramak için mücadele ediyordu, ama açıkçası Lewis’in arkasında daha fazla tempo vardı ve ikimizi de geçmeyi başardı.

Daha sonra pit stopta Valtteri’nin sırasını almayı başardım, ancak sert lastiklerde biraz daha yavaş olduğumuzu açıkça görebiliyordum, bazı turlarda Lewis ve diğerleri ile eşleşebilirdik, bu mümkün değildi. Yarışın sonlarına doğru Valtteri bana yaklaşıtı ve baskıladı, bu da bugün tempolarını gösterdi.

En Hızlı Tur’un elinden alınması çok yazık, aptal pist sınırları, çakılları yerine koymalılar!

Max Verstappen

Neyse o, her zaman deniyoruz ve boşluk vardı, bu yüzden bunun için gittik. Burada iyi puanlar aldık ama Barcelona’yı dört gözle bekliyorum, daha normal kavrama seviyelerine sahip ve iyi anılarım olan bir pist. Takımların nasıl ilerlediklerinin daha net bir resmini de göreceğimizi düşünüyorum. Önümüzde uzun bir sezon var, bu yüzden çok şey olabilir.”

Portekiz Grand Prix Puan Gridi

KONUMSÜRÜCÜTAKIM
1Lewis HamiltonMercedes
2Max VerstappenRed Bull Yarış Honda
3Valtteri BottasMercedes
4Sergio PérezRed Bull Yarış Honda
5Lando NorrisMcLaren
6Charles LeclercFerrari
7Esteban OconAlpine
8Fernando AlonsoAlpine
9Daniel RicciardoMcLaren
10Pierre GaslyAlphaTauri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir