Bu kadar çok olduğunu bilmiyordum!

0

Red Bull ile 100 yarışa çıkmak dürüst olmak gerekirse o kadar hızlı gitti ki, bu kadar çok olduğunu bilmiyordum!

Red Bull ile 100 yarışa çıkmak dürüst olmak gerekirse o kadar hızlı gitti ki, bu kadar çok olduğunu bilmiyordum!

Gülerek Yaşlanıyor olmalıyım diyor Max. Uzun zamandır takımın bir parçası olmaktan zevk alıyorum. Tüm Takımdaki atmosfer harika ve burada herkesten çok fazla motivasyon ve enerji var. Gerçekten iyi bir çalışma ilişkimiz var ama bunun yanı sıra, pist dışında da çok iyi anlaşıyoruz ve çok eğleniyoruz, bu yüzden Takımın bir parçası olmak benim için çok güzel ve umarım çok daha uzun yıllar boyunca.

Barcelona ilk F1 galibiyetinizden bazı özel anılar barındırıyor, o günden ne hatırlıyorsunuz?

Barcelona benim için her zaman özel anılar barındıracak. İlk galibiyetimiz oldukça duygusaldı, özellikle de Takım için ilk çıkışım olduğu için herkes için biraz şok edici idi. O kadar sık duygusallaşmıyorum ama o gün gözyaşı dökmeye çok yakındım, babam da öyle. Formula 1’e nasıl geçtiğine dair her şey kafandan geçiyor. Her şey kolay değildi ve insanlar kazanırken oldukça kolay göründüğünü düşünüyor, ancak oraya ulaşmak için zor işi yapmanız gerekiyor.

Defalarca söyledim, ilk galibiyetim şok oldu, kimse beklemiyordu, bu yüzden asla unutamayacağım bir gün olacak.

Max Is Set For 2021 Max verstappen

“Tüm genç sürücüler gibi evden uzakta çok zaman geçirdik, Avrupa’yı dolaştık ve mümkün olduğunca çok çalıştık. Tabii ki, beni çok iyi hazırlayan babamdan büyük bir yardım aldım ama Formula 1’e başaracağınızın garantisi yok ama her zaman hedef olan bir aile olarak. Aniden, galibiyetten sonra, her şey kafanda yanıp söner ve benim için inanılmaz bir gündü.

Defalarca söyledim, ilk galibiyetim şok oldu, kimse beklemiyordu, bu yüzden asla unutamayacağım bir gün olacak. Benimle çalışan ve bu kadar genç yaşta o noktaya gelen herkese çok minnettarım.

Şimdi bize ve diğer takımlara uygun olabilecek pistlerin bir resmine sahibiz, sizce Barcelona zorlu bir Portekiz GP’den sonra neler saklayacak?

Bence bizim için iyi bir pist olabilir, ancak Mercedes’in de çok hızlı olmasını bekliyorum, bu yüzden tekrar çok yakın olacak ve sadece en iyi kurulumu kimin bulduğuna bağlı olacak. Barcelona’nın Portekiz’in aksine kavrama seviyeleri açısından normal bir pist olduğunu biliyoruz, bu yüzden orada araçların gerçek hızını tekrar görebiliyoruz. Barcelona gerçekten iyi bir pist ve hepimiz bunu çok iyi biliyoruz. Yılın başında babamla sürüş ve pistin tadını çıkaran bir GT arabasıyla oradaydım, bu yüzden geri dönmek iyi olacak.

Mercedes ile bir gelişim yarışındayız ve sezonun geri kalanında bu seviyeyi koruyabileceğimizden ve her hafta sonu gelişmeye devam edebileceğimizden emin olmalıyız.

Kazansanız bile, hiçbir şey mükemmel olmadığı ve mücadelede kalmak için her yönüyle baktığımız için bir yarış hafta sonundan öğrenebileceğiniz çok şey var. Circuit de Barcelona-Catalunya’da zorlu koşullarda düzenlenen zorlu İspanya Grand Prix’sinin sonunda P2 ile 2020 sezonunun beşinci podyumunu attı. Bu arada Alex, yumuşak, sert, orta lastik stratejisinin sonunda zor kazanılan bir P8 aldı.

Hafta Sonu Programı

TARIHYEREL SAATDISIPLINOTURUM
Cuma 7 Mayıs11:30-12:30Formül 1İlk Alıştırma
Cuma 7 Mayıs15:00-16:00Formül 1İkinci Alıştırma
Cumartesi 8 Mayıs12:00-13:00Formül 1Üçüncü Alıştırma
Cumartesi 8 Mayıs15:00-16:00Formül 1Eleme
Pazar 9 Mayıs15:00-17:00Formül 1Yarış

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir