Alpine F1 Takımı, Alpine’in Losail Uluslararası Pisti’nin ışıkları altında bu sezonki en güçlü sıralama seansının ardından yarınki ilk Katar Grand Prix’si için Fernando Alonso beşinci ve Esteban Ocon dokuzuncu ile sıraya girecek.

Sonuç, Fernando’nun 2014’teki Japonya Grand Prix’sinden bu yana en iyi sıralama sonucunu ve Alp çiftinin bu sezon birlikte beşinci Q3 maçına çıkmasını işaret ediyor.

Fernando sıralama turlarına iyi formda başladı ve 1dk 22.422 sn’de altıncı olmak için kullanılmış Softs setinde onuncu daha hızlı gittikten sonra Q2’ye ilerlemek için sadece bir lastik setine ihtiyaç duydu. Esteban, 11.

Q2, Esteban ve Fernando’nun Softs’u tekrar sığdırdığını gördü, Fernando’nun ilk seferinde altıncı sırada yer aldı ve Esteban yedinci sırada sadece onuncu sırada yer aldı.

İkili ikinci turlarında tekrar gelişti ve Fernando 1dk 21.894 sn’de üçüncülüğe atladı, ilk turdan sadece onda iki geride, Esteban ise 1dk 22.012 sn’de altıncı oldu ve Q3’e ulaştı.

Fernando, Q1’de daha önce birini kaydettikten sonra Q3 için iki yeni Softs setine sahipti ve ışıkların altında kendinden emin hissediyordu.

İlk denemesi hayal kırıklığına uğratmadı ve tur zamanı onu 1dk 21.670 sn’de beşinci yaptı. Bu arada, Esteban’ın ovulmuş bir Softs setine yaptığı ilk koşu onu dokuzuncu sırada gördü.

Esteban ikinci turu için yeni Softs taktı ve 1dk 22.028 sn’de onda dört oranında gelişti ve bu da dokuzuncu olacak kadar iyiydi.

Fernando, ana düzlükte sıkışan Alpha Tauri nedeniyle son koşusunu iptal etti, ancak temposu beşinci sıraya tutunmaya yetti ve sonunda yarınki ilk Katar Grand Prix’si öncesinde yedi yıl boyunca en iyi sıralama sonucunu aldı.

S1: Esteban P11, 1:22.565 Fernando P6, 1:22.422
Q2: Esteban P6, 1:22.012 Fernando P3, 1:21.894
Q3: Esteban P9, 1:22.028 Fernando P5, 1:21.670

Esteban Ocon, #31, A521-04, S: P9, 1:22.028, FP3: P8, 1:23.209
“Takım olarak, Q3’te hem Fernando hem de ben ile çok olumlu bir eleme sonucu. Benim tarafımda, bugün biraz kaçırdık ve nerede eksik olduğumuzu ve nerede gelişebileceğimizi görmek için gözden geçirmemiz gereken bazı şeyler var.

Q3 turumda biraz zaman kazanmaya çalışırken 1. Yine de, Q3’e geri döndük, ki bu harika ve pazar günleri puanların verildiğini biliyoruz. Hala mücadele içindeyiz ve yarın bazı noktaları teslim etmek için çok mücadele edebiliriz.”

Fernando Alonso, #14, A521-06, S: P5, 1:21.670, FP3: P7, 1:23.186
“Bence tüm hafta sonu bizim için olumlu geçti. Araç tüm seanslarda güçlü hissetti ve buradaki yüksek hızlı virajların tadını çıkarıyor gibi görünüyor.

Takıma eğer bana yeterince yakıt verirlerse bütün gece araba kullanıp yarın sabah burada bekleyeceğimi söyledim! Bazı devreler paketimiz için diğerlerinden daha iyi görünüyor ve Katar bunlardan biri gibi görünüyor.

Diğer devrelerde bu performansı neden kaçırdığımızı çalışmalıyız. Ama puanlar yarın toplanıyor, bu yüzden başlangıç yerimizi en üst düzeye çıkarmalıyız.

Gridin temiz tarafından başlıyoruz ve farkında olmamız için birkaç farklı lastik stratejisi var. Bazı soru işaretlerimiz var, ancak bunları beşinciden çözmek daha iyi.”

İdari Direktör Marcin Budkowski: “Doha’da hafta sonu boyunca iyi bir tempo yakaladık, bu yüzden bugün hem Q3’teki araçlar hem de Fernando ilk beşte yer alarak sıralama turlarında bunu dönüştürebilmek harika.

Bazı karışık lastik stratejileri vardı ve Q2 için Yumuşak lastiklere bahis oynadık, bu da rakiplerimizin çoğunun ilk koşudan sonra Mediums’tan kaçtığını gördüğümüz için doğru çağrı olduğunu kanıtladı.

Fernando aracından çok memnundu ve Q3’teki etkileyici ilk turu gridde beşinci pozisyonu garantilemesini sağladı.

Esteban’ın sıralamaları, seansın başında kademeli olarak iyileşen ancak arabaya olan güvenini değiştiren bir fren sorunu nedeniyle tehlikeye girdi, yine de itti ve dokuzuncu olmayı başardı.

Genel olarak, yarın büyük puanlar almak için bizi çekişmeye sokan takım için çok olumlu bir eleme sonucu.

Fernando gridde Pierre [Gasly] ve Yuki [Tsunoda] yanında Esteban ile, şampiyonada beşincilik savaşında heyecan verici bir yarış yapacak – bu yüzden yarışı getirin!”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/34836029b5417163111f42995d1e1754.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130