Takım olarak gerçekten iyi bir iş yaptık

0

Charles Leclerc #16 : “Çok iyi bir yarıştı. İyi bir başlangıç yaptım, sonra 3. O andan itibaren çok çekişmeli bir yarış geçirdik.” dedi.

Charles Leclerc #16 : “Çok iyi bir yarıştı. İyi bir başlangıç yaptım, sonra 3. O andan itibaren çok çekişmeli bir yarış geçirdik.” dedi.

Bu haftadan klasik ilk üçlüyü dikkate almazsan en mutlu ayrılan takım Ferrari oldu diyebiliriz. Takım yapabileceğinin en sonuna kadar zorlayabildiğinden. Ulaşabildiği sınırın çizgisinde olmaktan gerçekten memnun.

Bu sezon için en hazırlıklı yeni gelen kurallara en hazırlıklı takım görüntüsü vermeye devam ediyor.

Hem Yumuşak hem de Orta lastiklerde tempomuz güçlü olduğunu söyleyen Charles. Yine de, P4 başarabileceğimiz en iyi şeydi.

Gerçekten mutluyum, çünkü kokpitten iyi bir iş yaptığınızda hissedebilirsiniz ve bugün de durum böyleydi.

Charles Leclerc

Takım olarak gerçekten iyi bir iş yaptık, her şey mükemmel gitti. Geçen yıla kıyasla çok fazla ilerleme kaydettiğimizi görüyoruz ve bu, Maranello’daki fabrikamızda çok çalışan herkesin takdiri.

Üçüncü sektörde oldukça güçlüysek, ki bu çok teknik. Umarım bu Monaco için olumlu bir işarettir.

Sezon başından beri, yavaş virajlarda güçlü görünüyoruz, bu yüzden bu şekilde kalacağına parmaklarımı geçiyorum.

Kendi yarışımı dört gözle bekliyorum.

Tribünlerde taraftarları görmek inanılmaz olacak ve orada da aynı şekilde rekabetçi olmayı umuyorum.”

Charles Leclerc dördüncü ve Carlos Sainz yedinci olarak yarış gününü tamamlayan Scuderia Ferrari sürücüleri Formula 1 Dünya Şampiyonası’nın dördüncü turu olan İspanya Grand Prix’sini böyle sonlandırmış oldular.

Sıralama turlarında Scuderia sahadaki 3. en güçlü takım olarak yerini doğrulamıştı tempo ve lastik yönetimi açısından bugünkü yarış sonucuna da yansıdı.

Takımın teknik düzeydeki en iyi performansının, bu yıl şimdiye kadar yarışan pistlerin en zorlusunda geldiğini belirtmekte fayda var.

Sonuç olarak, takımın geçen yıla kıyasla kesin bir ilerleme kaydettiğini doğruluyor, bu da kazanana olan farkın bugünkü farkın iki katından fazla olduğu 2020’deki bu yarışın sonucuna bakılırsa açık.

Çünkü pisti çoğu takım bir yarış sürecinde puanlar alabilmekten çok araçların tüm gereksinimleri ve bir gelecek vizyonu için gerçek yarış bile olsa aslında bir test olarak görüyor. Sollamaya çok açık olmayan pist sollama dışında aracı tüm özellikleri ile zorlayan test eden özellikler barındırması açısından vazgeçilmez olmaya devem ediyor.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir