Carlos Sainz:”İyi bir gün yaşamadık.”

0

“İyi bir gün yaşamadık. İyi bir başlangıç yapsam da pit stopun ardından yarış çok zordu.

“İyi bir gün yaşamadık. İyi bir başlangıç yapsam da pit stopun ardından yarış çok zordu.

İlk stint sırasında Lando’nun arkasındaki Yumuşak lastikte çok iyi hissediyordum, daha sonra Medium’a oldukça erken geçerek alt kesimi denedik ve işe yaramadı. Bundan sonra, lastiklerdeki aşınmalar nedeniyle bu bileşikle sonuna kadar gitmek büyük bir mücadeleydi.

Hayal kırıklığına uğradım, çünkü bugün iyi puanlar almak için iyi bir fırsatımız olduğunu hissediyorum. Yarışı analiz edeceğiz, stratejiden, lastiklerden ve araç davranışından öğreneceğiz. İspanya’ya bunları çözmüş olarak gitmeye çalışacağız.

Önemli anlar. Yarışın ikinci yarısı özellikle İspanyollar için zordu. Ancak, daha önce bile, Açılış turunda ortaya çıkan Safety Car’ın ardından yeniden başlatmada bir aksilik yaşamıştı. Bundan önce İspanyol, Sergio Perez’i çizgiden çıkarmak için harika bir iş çıkarmıştı, ancak daha sonra meksikalı Lando Norris ve Esteban Ocon’un gerisinde kalarak üç sıra geriledi.

İkinci önemli an, Orta lastikleri 21. tura sığdırdıktan sonraki ilk birkaç turda, çok yakın olan Norris’in stratejisi ile meşkul olurken harcadığı performans

Bu aşamada, Carlos’un biraz fazla zorlaması sonrası lastik performansı, sıralamadan aşağı bir sonuçlar ve puanlardan uzaklaşan bir sonuç aldı takım.

Analiz. Portimão yarış verileri, SF21’in neden beklendiği gibi performans göstermediğini anlamak için Maranello’da, özellikle de bu yarıştaki Pirelli bileşiklerinden birinde analiz edilecek. Rakiplerimize karşı bir sonraki ölçüm şansı, Dünya Şampiyonası’nın sezonun dördüncü turu olan İspanya Grand Prix’si için Barcelona-Catalunya Pisti’ne geçeceği gelecek hafta heyacan kaldığı yerden devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir