Bir Başka açıdan Carlos Sainz

0

Caarlos Sainz hakkında çok ilginç bilgiler. Ferrari’nin takım sürücüsü Carlos ile yapmış olduğu röportaj da sürücü hakkında çok az bilinen bazı özellikleri. İşte sizin de ilginizi çekeceğini düşündüğümüz o detaylar.

Caarlos Sainz hakkında çok ilginç bilgiler. Ferrari’nin takım sürücüsü Carlos ile yapmış olduğu röportaj da sürücü hakkında çok az bilinen bazı özellikleri. İşte sizin de ilginizi çekeceğini düşündüğümüz o detaylar.

Hamburger : Sürücü kendisini Hamburger uzmanı olarak tanımlıyor. HAMBURGERE BAYıLıRıM! Sanırım harika bir burger köfte ve çörek tarafından tanımlanır. Ekstra malzemeler de kendi rollerini oynuyor… ama sulu bir patty ve mükemmel bir çörek olmadan asla en iyi notları alamazsınız! Ziyaret ettiğimiz her şehirde hamburger yiymeye çalışıyorum. Melbourne kesinlikle denemiş olduğum en iyilerden birine sahip olduğunu söyledi.

Golf : Golf, kafanızı diğer her şeyden temizlemenin ve arkadaşlarınızla veya ailenizle açık havada üç veya dört saatin tadını çıkarmanın mükemmel bir yoludur. Bir golf turu tam odaklanma gerektirir ve süper rekabetçi olabilir. Başkalarına karşı oynuyorsun, aynı zamanda kendi handikapına karşı da oynuyorsun. Hoşuma gidiyor. Ancak, profesyonel düzeyde oynamak için yarıştan vazgeçmem gerekirdi ve bunun bir süre olacağını sanmıyorum! Diğer sürücülerin golf topladığını görmek hoşuma gidiyor. Yeterince pratik ederlerse, handikaplarını hızlı bir şekilde düşüreceklerinden eminim.

Boks : Performans koçum profesyonel bir boksörle çalışırdı ve o zamanlar çok şey öğrenirdi. Birkaç yıl önce, eğitim rutinlerimde tanıtmaya karar verdik ve gerçekten zevk alıyorum. Güç gerektiren ve kardiyonuzu sınıra kadar zorlayan bir spordur. Aynı zamanda çok tekniktir, bu yüzden ne kadar çok biriktirirsiniz, o kadar çok geliştirmek istersiniz. Sanırım diyete bağlı olarak orta sıklet veya süper orta sıklet olurdum… ve hamburgerler! Bugünlerde Canelo Alvarez ve Ryan Garcia’yı çok takip ediyorum.

Babası: Babam kariyerim boyunca bana çok destek oldu ve ondan birçok şey öğrendim. Detaylara dikkat etmek, o zamanlar farklı bir seviyeye aldığı ve çok küçüklüğümden beri benimsediğim bir şeydir. Ayrıca ondan, kötü bir sonuç üzerinde çok fazla durmanın veya çok fazla iyi bir sonuç kutlamanın bir kazancı olmadığını öğrendim. Her iki durumda da, ne olduğunu dikkatlice analiz etmek, öğrenmek, geliştirmek, sıfırlamak ve bir sonraki yarışa geçmek zorundasınız.

Bence etrafınızda doğru insanların olması her sporcu için anahtardır.

Carlos Sainz

Kişisel takımınıza güveniniz tam olduğunda, sportif tarafa daha fazla odaklanabilirsiniz ve bu da daha iyi performansa dönüşür. F1 çok tuhaf çünkü 9 ay içinde inanılmaz sayıda ülkeye seyahat ediyoruz, bu yüzden ekibinizle çok fazla zaman geçiriyorsunuz. Benim durumumda, aramızda büyük bir denge olduğunu düşünüyorum. İş ve boş zaman arasında nasıl ayrım yapacağımızı biliyoruz. Yol boyunca eğlenirken ve deneyimin tadını çıkarırken, spora çok profesyonel bir yaklaşım takip ediyoruz.

Çocukken, normalde “oğlu” olarak tanıtılırsın ve yıllar önce motor sporları dünyasında kanıtlamam gereken çok şey vardı. İşler belli ki gelişti, ama babamın babam olarak tanıtıldığını sanmıyorum! Kral Carlos olarak tanınma hakkını kazandı! Söylemem gereken şey, ikimiz de bazen adımla birlikte gelen “Junior” etiketini sevmiyoruz ve bundan kaçınmak için “Senior” etiketini memnuniyetle kabul etti!

Burası Formula 1. Dünyanın en iyi 20 sürücüsü burada ve kaçınılmaz olarak, takım arkadaşı olsalar da olmasalar da Dünya Şampiyonu olmak istiyorsanız hepsine karşı yarışmanız gerekecek. Bu sadece oyunun bir parçası. Başka bir sürücüye karşı çıkmaktan korkuyorsanız, sadece yanlış spordasınız.

Kariyer Süreci: Radikal bir kararla Ferrari Formula1 takımına dahil olma süreci hakkında. Bence herhangi bir kariyer seçiminin arkasındaki anahtar uygun bir karar verme sürecidir. Tüm olası senaryoları analiz ettikten sonra, o anda elinizdeki bilgilerle seçeneklerinizi değerlendirebilir ve sizin için en iyisinin ne olduğuna karar verebilirsiniz. Şahsen, bir karar aldığımda, ona tamamen bağlıyımdır. Bu kararın iyi mi kötü mü olduğunu ancak zaman gösterecek.

Sadece Ferrari sürücüleri değil, her F1 sürücüsünün çok fazla baskısı var. Önemli olan ne kadar baskı olduğu değil, nasıl başa çıkacağın. Ferrari’nin spor tarihinin en başarılı takımı olması nedeniyle zirvede olması bekleniyor. Aynı hedefi paylaşıyoruz, bu da bir an önce tekrar kazanmak ve bu kaçınılmaz olarak çıtayı çok yükseğe koyuyor. Bu hırslı hedefi baskıdan ziyade motivasyona dönüştürüyorum ve bu bana devam etme gücü veriyor.

Sebastian Vettel hakkında görüşleri : Seb’i uzun yıllardır tanırım ve kariyerimde her zaman referans olmuştur. Red Bull Racing’de Dünya Şampiyonası’nı kazanırken sonsuz saatler simülatör yapıyordum ve pist içinde ve dışında yaptığı işlerden çok şey öğrendim. Kesinlikle spor tarihinin en iyi sürücülerinden biri ve onu her zaman birçok yönden bir rol model olarak göreceğim.

Rekabet : Tüm Junior programları, en iyi genç yetenekleri belirlemek için tasarlanmıştır. Tabii ki, sürekli bir rekabetti ama sağlıklı bir şekilde. Ne pahasına olursa olsun kendinizi kanıtlamak istiyorsunuz ve bir arabaya her atladığınızda, ister bir yarış, ister bir test, hatta simülatörde olsun, diğer sürücüleri yenmek istiyorsunuz. F1’de yer almanın ne kadar zor olduğunu bilerek, her zaman bunu yapmama korkusuna sahipsiniz. Ama kendinizi buna adadıysanız, yeteneğinize güvenirsiniz ve işi koyarsınız, korkular kaybolur ve sadece en iyisini vermeye odaklanırsınız.

Batıl inançların mı var?

Ben batıl inançlı biri değilim. Bir Grand Prix hafta sonu boyunca takip etmeyi sevdiğim birkaç rutinim var, ancak her ülke, pist ve padok farklı olduğu için bazen bu rutinleri değiştirmeniz ve uyarlamanız gerekiyor.

Futbol takımıyla ilgili soruya… SONSUZA KADAR REAL MADRİD! şeklinde cevap verdi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir