MEKSIKA GP: BILMENIZ GEREKEN HER ŞEY

0

Meksika Grand Prix’sinin hikayesi, 1959’da o zaman Devlet Başkanı Adolfo Lopez Mateo’nun danışmanlarından birini, en ünlü Meksikalı sürücülerin babası Ricardo ve Pedro Rodriguez’i dinlediği zamanlara dayanıyor.

Başkan böylece devreyi yaptırdı ve bugün iki Rodriguez kardeşin adını taşıyor ve Mexico City’deki Magdalena Mixiuhca spor kompleksinin içinde mevcut yollardan yararlanıyor. 

Meksika’daki F1, 1962’de motor sporlarının mavi riband kategorisinin şampiyona dışı bir yarışa katılmasından kısa bir süre sonra ortaya çıktı.

Ertesi yıl, Meksika Grand Prix’si resmi olarak takvimin bir parçasıydı ve Jim Clark tarafından kazanıldı. O andan itibaren, hepsi Mexico City pistinde, 1963-1970, 1986-1992 ve ardından 2015’ten günümüze kadar üç blokta 20 yarış daha yapıldı.

Ancak, yeni pist düzeni çok farklı. Kaçınılmaz olarak, bir pistin değiştirilmesi gerektiğinde, Pist tasarımcısı Hermann Tilke işi halletmek için çağrıldı.

Orijinal pist, sürücülerin gerçek bir cesaret ve bağlılık testi olarak biliniyordu ve yüksek hızlı doğası yeni versiyonda korundu.

Ne yazık ki gelenekselciler için, en ünlü ve korkutucu köşesi Peraltada, modern standart bir koşu alanı inşa etmek için yer olmadığı için artık mevcut değil. Pist şimdi yakındaki bir beyzbol stadyumundan geçiyor!

Çok hevesli ve büyük bir kalabalık bu stadyum koltuklarını ve tribünlerin geri kalanını doldurur, çünkü Meksikalılar sporumuzu sever ve “Formula 1 Meksika” yı büyük yerel taraftarlar için kaçırılmayacak bir olay haline getirmişlerdir. 

Ancak izleyiciler, dünyanın en canlı ve canlı şehirlerinden birinin tadını çıkarmak için yurtdışından da geliyor.

Aslında, Meksika başkentinin doğusundaki Autodromo Hermanos Rodriguez’e şehir merkezine metro bağlantısıyla kolayca ulaşılabilir: spor ve kültürü karıştıran bir hafta sonu için mükemmel bir fırsat.

Meksika GP’nin 2017 ve 2018 sürümlerini red bull racing için eski sürücümüz Max Verstappen kazandı,

Bu da Jim Clark, Alain Prost ve Nigel Mansell ile birlikte çifte Meksika F1 galibiyetinden oluşan özel bir kulübe katıldığı anlamına geliyor. 

Lewis Hamilton 2019 Meksika GP’yi kazandı Covid-19 salgını nedeniyle iptal edilen 2020 baskısı.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/98cc1974f134d6a3e04c9ecdd7aac309.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130