Aston Martinden Portekiz Gp’si Analizi

0

2020’deki son dakika eklenmesinin ardından Formula 1, Rollercoaster Algarve Uluslararası Pisti’ne çıkarken bu hafta sonu Portekiz’e gidiyor. Kör, göz korkutucu tepeler ve dipler alınan yüksek hızlı virajlar ve zorlu bir pist yüzeyi ile bu, sınırda maksimum kavrama arayışının bir Grand Prix yapabileceği veya kırabileceği tamamen bir turdur.

2020’deki son dakika eklenmesinin ardından Formula 1, Rollercoaster Algarve Uluslararası Pisti’ne çıkarken bu hafta sonu Portekiz’e gidiyor. Kör, göz korkutucu tepeler ve dipler alınan yüksek hızlı virajlar ve zorlu bir pist yüzeyi ile bu, sınırda maksimum kavrama arayışının bir Grand Prix yapabileceği veya kırabileceği tamamen bir turdur.

Rollercoaster düzeni ve sınırlı veri ile Portekiz Grand Prix’si hem olaylı hem de öngörülemez olmayı vaat ediyor. Strateji mühendislerimiz, Unvan Ortağımız Cognizant ile ortaklaşa sunulan Grand Prix’yi belirleyebilecek temel faktörleri tahmin etmek için tarihi verileri ve daha yeni otomobil performansını analiz etti.

Cognizant’ın yarışın analizi

01

Sollama

Genellikle sollama için takvimdeki en kolay devrelerden biri, özellikle Turn One’a kadar uzun vadede. Aslında, 55 sollamanın 49’u (%89) geçen yılki Grand Prix’de açılış virajında yapıldı.

02

Ikinci tur

Portimão, pist sınırları söz konusu olduğunda Imola’nın tam tersidir – pürüzsüz koşuların geniş alanlarına sahiptir. Imola özellikle cezalandırıcı olsa da, Portimão da öyle – meşgul olma eğiliminde olan görevliler hariç. 2020’de, ihlaller için 194 tur silindi – bu, geçen sefer Imola’da 63 ile karşılaştırılıyor. Geçen yılki yarışta Safety Cars olmasa da, pratikte üç kırmızı bayrak vardı, bu yüzden olayları bekleyin!

03

Drs

DRS burada hayati bir rol oynuyor, ancak bu yılki yarış için değişiklikler yapıldı. Başlangıç/bitiş çizgisinin DRS bölgesi 165m azalır ve bu da Turn One’a geçmeyi etkileyebilir. Ancak, Dördüncü ve Beşinci Dönüşler arasındaki düzlüğe ikincil bir bölge eklendi ve ikinci köşe zaten sollama için bir sıcak nokta.

Portimão’nun bir turu, ister yüksek hızlı kör tepelere yaklaşıyor, ister uzun süpürme virajlarında sınırları buluyor, ister uzun düzlüklere maksimum hızlar taşıyor olsun, bağlılık gerektirir. Resmi Siber Güvenlik Ortağımız SentinelOne, pistin tek bir turunun ardındaki temel teknik gerçekleri ve istatistikleri sunar.

Portimão, baskınları ve dalışlarıyla dikkat çekiyor. Ortalama olarak, pistler yaklaşık% 8’lik gradyan değişikliklerine sahiptir – Portimão’daki en dik gradyan% 16’lık bir yokuş aşağı eğimdir ve pist Sekiz ve Dokuz ile 11 ve 12 arasındaki yokuş aşağı doğru dik bir şekilde süpürülür.

Sagres virajı (Turn 14), sürücüler son viraj galp’e doğru süpürürken geç bir dönüş ve ardından geniş bir çıkış gerektirir. Bu dönüş kör başlar, ancak sürücüler bitiş çizgisine kadar tepe boyunca hız toplayabilir. Pit girişi zor bir açıyla yerleştirilmişken, burada bir kucak içinde üstünlük sağlamak da hassasiyet gerektirir.

Ana düzlükte 352km / s (219mph) üzerinde en yüksek hızları bekleyin.

969m başlangıç/bitiş çizgisinin çoğu Portimão’da turu açarken, sürücüler Turn One’da zor, kase şeklinde bir sağ tarafa önemli bir hız taşıyor. Slipstreaming için bol miktarda fırsatla, sollamak için en önemli yerdir – aynı zamanda geniş koşmak ve bir görevlinin uyarısını almak çok kolaydır.

Turn Three, Lagos’a doğru geniş bir yelpazeye giderek Turn Two’nun düz sapkınlıklarını takip etmek kolaydır. Pistteki en yavaş virajdır ve bu kadar büyük bir durak için alışılmadık derecede geniştir. Sıkı ve teknik ikinci ve üçüncü sektörler, çoğu savaşın genellikle Beşinci Dönüş tarafından çözüldüğü anlamına gelir.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/0bafb22cff85e931f483b238608ab62c.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130