Portekiz Grand Prix’si hakkında bilmeniz gereken her şey

0

İki hafta önceki Imola’ya benzer şekilde, pit-stop süresi burada yüksek bir pist, bu nedenle takımlar pit sayısını sınırlamaya çalışacaktır;

İki hafta önceki Imola’ya benzer şekilde, pit-stop süresi burada yüksek bir pist, bu nedenle takımlar pit sayısını sınırlamaya çalışacaktır

İki hafta önceki Imola’ya benzer şekilde, pit-stop süresi burada yüksek bir pist, bu nedenle takımlar pit sayısını sınırlamaya çalışacaktır; Tek elden bir strateji mümkündür ve portimão’da sollamanın zor olabileceği gerçeğiyle birleştiğinde bu nedenle popüler bir seçim olması muhtemel. Burada bir hamle yapmak Imola’daki kadar zor değil, ancak sıralama turlarında iyi bir tur atmak yarış gününde yarış talihini belirleyecek gibi.

Portimão’nun bu sezon kendisinden önce gelen Imola ve Bahreyn’den farklı olduğu bir pist ve daha yavaş ve orta hızlı virajlara sahip. Alan bu kadar darken, bu hafta sonu biraz farklı bir yarış düzeni görebiliriz. Özellikle düşük hızlı virajlarda güçlü olan otomobiller, Portekiz’de Imola ve Bahreyn’de olduğundan daha iyi performans gösterebilir.

Bu seneki ilk iki yarışta izleyip gözlemlediğimiz gibi çekişme dozu aynen tam gaz devam edeceğe benziyor. Sıralama turlarındaki sürelerin yakınlığı yarış çizgisinde farklı bir diziliş görme ihtimalimizi yükseltiyor. Yine ilk iki yarışta ilk dört sonrası arka sırada oluşan 5 nci sıradan itibaren oluşan çekişmeyi daha sert bir şekilde görebileceğimizi tahmin ediyorum. Ben çok süprizlerle dolu bir yarış haftası göreceğimizi tahmin ediyorum.

Tur Sayısı

66

İlk Grand Prix

2020

Tur Rekoru

1:18.750 Lewis Hamilton (2020)

Pist Uzunluğu

4.653km

Yarış Mesafesi

306.826 km

01MAYIS

Eleme

15:00 – 16:00

01MAYIS

Alıştırma 3

12:00 – 13:00

02MAYIS

Yarış

15:00 – 17:00

30NISAN

Alıştırma 2

15:00 – 16:00

30NISAN

Alıştırma 1

11:30 – 12:30

Pist ne zaman inşa edildi?

Portimao

Autodromo Internacional do Algarve – portimao olarak bilinen, yarım saat dışında oturduğu liman kentinden sonra – 2008 sonbaharında açıldı, kalıcı tesisin inşaatı sadece yedi ayda tamamlandı ve 195 milyon € maliyetle.

İlk Grand Prix’si ne zamandı?

Portimao, 2020’deki Covid-19 değişikliklerinin ortasında F1 takvimine kısa sürede katıldı ve daha önce hiç Formula 1 Dünya Şampiyonası etkinliğine ev sahipliği yapmadı. Bundan önce, pist 2008-09 kışında F1 sezon öncesi testleri için kullanılırken, Daniel Ricciardo, Charles Leclerc ve Valtteri Bottas da dahil olmak üzere griddeki birkaç sürücü, genç kariyerleri boyunca Portekiz pistini deneyimledi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir