Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/themes/covernews/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

‎Asıl heyacan şimdi başlıyor! #TurkishGP

0

Türkiye’nin ev sahipliğinde, Sürücüler Şampiyonası’nda Lewis Hamilton ve Max Verstappen’i ayıran sadece iki puanla devam ediyor.‎

Takvimin en çok konuşulacak yarışına sayılı günler kaldı. Geçen seneki yarışın heyecanı senenin en çok konuşalanıydı. Pistin yeni olması sebebi gibi cümleler arasında damalı bayrakla yarış büyük süprizlerle dolu idi.

#TurkishGP Race Setup

tr‎İstanbul Parkı‎

‎Honda grubu araçlar için geçen yıl İstanbul Park’ta yapılan yarışta, spinler ve heyecanlarla dolu, sıkışık bir ilişkiydi.

F1’in Türkiye‘ye dönüşü, ıslak havanın da rolü olduğu ve umduğumuz kadar iyi yararlanamadığımız o hafta sonu istedikleri sonucu göremedi Honda’lar. ‎

‎Ünlü parça, interlagos-esque açılış segmenti ve şu anda yokuş aşağı süpürme düz bir patlama olan ünlü bir dönüş 8 ile bazı ikonik bükülmelere ve dönüşlere ev sahipliği ‎‎yapmaktadır. ‎

‎Rusya’da son kez Max’in Sochi’deki dramatik bir yarışta P20’den P2’ye gittiğini gördüğünde, bu hafta sonu performansımızı sürdürmeyi ve dört arabayla birlikte eve iyi bir puan getirmeyi umuyoruz. ‎

Toyoharu Tanabe
Toyoharu Tanabe‎ Honda Yarış F1‎

Rusya’daki son turun ardından Formula 1, geçen yıl takvime geri dönen bir etkinlik olan bu hafta sonu yapılan Türkiye Grand Prix’sinden başlayarak, yılın son yarışları için ağırlıklı olarak Avrupa üssünden daha fazla seyahat etmeye başlıyor. İstanbul Park pisti, şehrin Asya yakasının banliyölerinde yer almakta diriltilmiş bir ortamda yer almaktadır.

Pistin kendisi, düşükten yüksek hıza kadar tüm viraj türlerinin iyi bir karışımına sahiptir, bunlardan en ünlüsü sürücünün boynuna çok fazla stres yerleştiren uzun çoklu apex Dönüş 8’dir.

Son yarışta Max grid cezasını çekti ve şampiyona liderliğini kaybetmesine rağmen, Hamilton’a olan fark çok az ve şimdi Türkiye’de bu hafta sonundan itibaren kalan her yarışta mümkün olan en iyi sonucu almaya odaklanabiliriz.

Orijinal takvimde, bu hafta sonu bizi Japonya Grand Prix’sinde yarışırken görmeliydik ve pandemiyle ilgili endişeler nedeniyle bunu yapamamamız gerçekten utanç verici.

Honda’daki herkes, aynı zamanda spordaki son sezonumuz olan F1 ilk sezonunda Japon sürücümüz Yuki ile kendi pistimizde rekabetçi bir şekilde yarışmayı dört gözle bekliyordu.

Japon taraftarların da hayal kırıklığına uğradığını biliyoruz ve bu yüzden özellikle onlar için çeşitli çevrimiçi etkinliklerin yanı sıra İstanbul pistinde özel bir şey hazırladık.

Türkiye’deki her iki takımdaki dört sürücüyle de iyi bir sonuç almaya istekliyiz ve mümkün olduğunca iyi hazırlanmak için çok çalışıyoruz ve geçen yılın verilerini söyledi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir