Araç boyamasında renk kombinasyonu ile araç boyalarında farklı bir çizgisi olan Red Bull’un Yıllardır yaptığımız en iyi boya şemalarından bazılarını paylaştı.

Red Bull bilhassa Honda ile işbirliği sonrası her zaman gridde öne çıktı ve Formula 1’deki diğer her şeyden farklı görünüyordu.

Bazen, 16 sezon boyunca özel bir kerelik özel tasarımlarla Formula1 hayranlarının gözlerinin kamaştırdı takımın araç giydirmeleri. Takımın internet sitesinde bu tasarımlardan birkaçı paylaşıldı.

1. Camobull

Özel Araba Karaciğer: Camobull
Özel Araba Karaciğer: Camobull© Getty Görselleri

Araba: RB11 Yıl: 2015 Normalde, Takım bir araba lansmanına sahip olurdu, ancak 2015’te Rb11’i CamoBull veya ‘göz kamaştırıcı’ boya şemasında ortaya çıkarmak için garaj kapılarını kaldırdığımızda İspanya’nın Jerez kentinde kış testlerinde herkesi şaşırtmayı başarmıştı.

Otomobil üreticilerinden ilham aldılar, yeni yol testlerine katıldıklarında, henüz piyasaya sürülmediler.

Aracın çizgilerini ve kesin şeklini gizlemeye yardımcı olur, bu da rakiplerimizin kış testlerinde 2015 sezonu için arabaya ne yaptığımız üzerinde çalışamadığı anlamına geliyordu.

Açıkçası, bunu anlık bir klasik haline getirmek için üzerine bir Red Bull dönüşü koyardık.

2. DisruptoBull

Özel Araba Karaciğeri: DisruptoBull
Özel Araba Karaciğeri: DisruptoBull© Getty Görselleri

Araba: RB14 Yıl: 2018 Bu muhteşem tesis, 2018 sezonunun başında Silverstone’da çalıştırıldı ve takım ilk sezon öncesi testi için Barcelona’ya gitti.

Stil, kraliyet mavisi ve siyah renklerinde dijital efektli bir kamuflaja benziyordu. Sosyal medyada o kadar çok ilgi gördü ki, bunu tüm sezon boyunca kullandığımız bir kerelik karaciğer yapmak için çağrılar yapıldı.

Hala o kadar çok seviyoruz ki, MK-7’nin girişindeki bu ciğerde bir tane boyanmış!

3. Köşeli Çift Ayraçlar

Özel Araba Karaciğeri: Şeritler
Özel Araba Karaciğeri: Şeritler© Getty Görselleri

Araba: RB15 Yıl: 2019 Ertesi yıl DisruptoBull’da olduğu gibi, Ekibin çekim günü RB15’i bir kereye mahsum başka bir takımla başlattı.

Yine, sosyal medyada çok fazla sevgi topladı. Bu aynı zamanda Honda motoruyla çalışan ilk Red Bull Racing aracıydı.

Resmi bir isim verilmeyen kaplama, aracın üzerinde parlak kırmızı şeritlerle çarpıcı bir koyu mavi mat kaplamaya sahipti.

Max, Silverstone’daki karaciğeri ilk gördüğünde şunları söyledi: “Araba havalı görünüyor. Sadece bugün için olmasına rağmen, karaciğer çok güzel.”

4. Wings For Life Yüzler

Özel Araba Livery: Wings For Life
Özel Araba Livery: Wings For Life© Getty Görselleri

Araba: RB3 Yıl: 2007 Wings For Life, Red Bull Racing ile uzun bir ilişki yaşadı ve uzun yıllardır Takımın resmi hayır kurumu oldu.

Wings For Life, omurilik yaralanmasına çare bulmak amacıyla bir omurilik araştırma vakfıdır. Ve 2007’de Britanya Grand Prix’si için, Takım ve Wings For Life insanlara RB3’te yüzlerini görme şansı sundu.

RB3’te DC’nin ebeveynleri, Mark Webber’in evcil eşekleri, eski İngiltere kriket oyuncusu Freddie Flintoff ve henüz doğmamış F1 hayranlarının bazı ultrason görüntüleri dahil olmak üzere 30.000’den fazla fotoğraf kullanıldı.

Bağış kampanyası hayır kurumu için bir milyon dolardan fazla para topladı.

5. Hoşgeldin Matte

Özel Araba Livery: Hoşgeldin Matte
Özel Araba Livery: Hoşgeldin Matte© Getty Görselleri

Araba: RB11 Yıl: 2016 Metalik bir kaplama ile 11 sezon sonra, Takım boya çalışmasında mat bir kaplama ile RB11 için sert ve göz alıcı bir değişiklik yaptı.

Ayrıca PUMA ile ortaklık yaptığımız ilk sezondu, bu yüzden şık görünen her şeyin bir revizyonu vardı.

Sürücü takım elbiselerinde ve takım kıyafetlerinde genel görünüme eklenen ‘izdiham’ adı verilen bir desen vardı.

Yeni mat finiş, F1 forumlarının, mat kaplamanın herhangi bir aerodinamik avantaj sunup sunmayacağını tahmin eden insanlarla aydınladığını gördü, ancak birinin dediği gibi:

“Red Bull asla iyi bir neden olmadan hiçbir şey yapmaz!”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir