AlphaTauri Esports Team, F1 Esports Pro 2021 kadrosu

0

Scuderia AlphaTauri Esports Team, F1 Esports Pro Championship 2021 için sürücü kadrosunu duyurdu.

Sanal arabalarımızı sürmek bir kez daha Joni Törmälğolacak ve iki yeni gelen Sebastian Job ve Dario Iemmulo katılacak.

Bu yıl, sanal Formula 1 şampiyonası, dünyanın dört bir köşesinden yaklaşık yarım milyon sanal sürücünün çevrimiçi eleme aşamalarında, çeşitli oyun platformlarında yer aldığı her zamankinden daha popüler.

Bu daha sonra, geçen yıl katılanlarla birlikte Pro Rank’ı oluşturan sim yarışçıların en iyisine indirgendi. Bu elit gruptan, F1 Esports‘ta yarışan on resmi takım, Pro Championship 2021 için kadrolarına eklemek için en az bir sürücü seçti.

Yukarıda belirtilen Joni Törmälä’ya katılmak için İngiliz Sebastian Job ve İtalyan Dario Iemmulo’yu seçtiğini açıkladı AlphaTauri.

Sebastian, 2000 yılında East Grinstead, İngiltere’de doğdu. 2015 yılında sim yarışlarına başladı ve spor otomobil yarışlarının yıldızlarından biri olarak hızla adından söz ettirdi.

21 yaşındaki oyuncu her zaman iRacing’de yarıştı ve geçen yıl iRacing 12 Hours of Sebring’de harika bir galibiyet aldı ve Porsche Esports Supercup’ta zafer kazandı, bu her zaman büyük bir hırsıydı.

Tüm bu sonuçlar Red Bull Racing Esports’ta arkadaşlarımız için bayrak dalgalanırken geldi! Ancak 2021 için Seb, sanal Formula 1 dünyasında da yarışmak istedi ve böylece çevrimiçi Elemelerde ve sonraki Pro Fuarı’nda harika sonuçlar sayesinde Pro Sıralamasına katıldı.

Şimdi Scuderia AlphaTauri Espor Takımı ile 2021 F1 Esports Pro Şampiyonası’nda yarışacak.

Dario Iemmulo on yedi yaşında ve Sicilyalı ve F1 Esports Challenger Serisi’ndeki harika performansı sayesinde Scuderia AlphaTauri Esports sürücülerinden biri olarak yerini garantiledi, Playstation’da dünya ilk altısına yükseldi ve ardından Pro Rank’a katıldı.

Dario ayrıca altı raunt boyunca iki galibiyet ve üç podyum alarak İtalya’yı Uluslar Ligi’nde temsil etti. Dario, geçen yıl İtalya Milli Futbol Takımı’nın santrforu Ciro Immobile’nin sanal arabalarımızdan birinin direksiyonuna geçtiğinde, 2021 Sanal Grand Prix Serisi’nde çalışma zevkini yaşadığımız İtalyan Espor takımı GL17CH’den katıldı.

Dario ve Sebastian, geçen yıl bizim için yarışan Joni Törmälä’nın yeni takım arkadaşları oldular. Joni Finlandiyalı, 1996 doğumlu ve sim-racer kariyerine 2009’da başladı ve 2017’de küresel sanal Formula 1 yarışlarının ilk sezonunda F1 Esports‘a katıldı ve bazı mükemmel sonuçlar aldı.

Pro Championship 2021, ekim ayından aralık ayına kadar her biri üç yarıştan oluşan dört etkinlikle dijital kanallarımızda canlı olarak gösteriliyor.

İşte Resmi Takvim:

13 – 14 Eki – Etkinlik 1 (Sakhir, Şanghay, Spielberg)

27 – 28 Eki – Etkinlik 2 (Silverstone, Monza, Spa)

24 – 25 Kas – Etkinlik 3 (Portimão, Zandvoort, Austin)

15 – 16 Ara – Etkinlik 4 (Imola, Mexico City, Sao Paolo)

Her turda, her sürücü, ücretsiz antrenmandan sıralamaya ve gerçek mesafenin % 35’inden fazla koşulan Grand Prix’ye kadar gerçek bir yarış hafta sonunun tüm unsurlarıyla mücadele edecek.

Yazılım platformu, Formula 1’in resmi video oyunu olan Codemasters F1 2021’dir. Yarış stratejisi ve araç kurulumu dışında, tüm araçlar aynı performans seviyesine ayarlandığı için gerisi sürücüye bağlı.

2022 F1 ESPORTS SERISI 2.ETKİNLİK

Aston Martin, ilk F1 Esports etkinliğinde eve puan getirdi

F1 ESPORTS 2022: KADRO VE TAKVIM

Alfa Romeo F1 Team ORLEN Esports 2022 sezonuna hazır

Haas F1 Team Esports, 2022 F1 Esports Series Pro Championship kadrosunu açıkladı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir