Takım Şampiyonluğu Marcel’in Önceliği

0

Alman sürücü, 2021 serisinde F1 Esports Pro Teams‘in Şampiyonluğunu almaya hazır olduğunu söyledi.

Marcel Kiefer, düz konuşması ve güçlü kazanma arzusuyla bilinen sürücüyle piste ve pist dışına yumruk atmiyor.

Alman Red Bull Racing Esports sürücüsü, takım arkadaşları Frede Rasmussen ve Liam Parnell ile birlikte Takımın F1 Esports Pro Teams Şampiyonluğunu almak için yola çıkmak üzere ve 2021 için daha iyisini yapmak ve her iki şampiyonluğu da kazanmak istiyor.

Marcel için 2020 sezonu çok başarılıydı. Sürücüler Şampiyonası’nı üçüncü sırada tamamladı ve Red Bull Racing Esports’un ikinci yıl boyunca Takımlar Şampiyonası’nı almasına yardımcı oldu ve bu yıl gözlerini başka bir ödüle dikti.

“Bu yılki hedefim Hem Sürücü Şampiyonu olmak hem de bizim de Takım Şampiyonu olmamız.”

Marcel Kiefer

“Geçen yıl P3’den memnun kaldım çünkü asıl hedefimiz olan Takım Şampiyonluğuna ulaştık. Sonunda, takım için sürüyoruz, bu yüzden hedefimiz bu unvanı almak.

Temel önceliğimiz takım oyununun zirvesinde kalmak.”

F1 oyununun 2021 versiyonu Temmuz ayında yayınlandı, bu yüzden Marcel o zamandan beri sezona hazırlık için antrenmanlara devam etti.

Marcel ve Frede takım arkadaşı olarak ikinci sezonlarına giriyorlar, bu yüzden zaten harika bir antrenman programı geliştirildi.

“Oyun ilk çıktığında tek başımıza antrenman yaptık, çünkü oyun hakkında bir şey hissetmenin en iyi yolu bu. Sezon yaklaştıkça, şimdi yeni takım arkadaşlarımız Liam ile birlikte antrenman yapıyoruz ve birbirimizden nereden öğrenebileceğimizi görmek için bilgileri değiştiriyoruz.

“Diğer 19 sürücü bu bireysel unvan için yarışırken, Marcel’in en büyük rakibi aynı zamanda en yakını gibi görünüyor.

“Takım arkadaşıyız ama Frede benim en büyük rakibim. Performansımı eşleştirmem gereken en hızlı adam,” diye açıkladı Marcel.

“Ham tempo açısından, tüm sürücüler arasında Frede en hızlısı, bu yüzden onu yenebilirsem, oldukça hızlı olacağımı biliyorum.

Frede, Esports‘ta benim için her zaman en büyük rakip ve onu yenebileceğimi biliyorum, bu yüzden bundan güven alıyorum.”

Marcel Kiefer Yeni Formaları Sergiledi
Marcel Kiefer Yeni Formaları Sergiledi© Patrick Scheiber

Marcel’in gözleri her iki başlıkta da varken, bunu gerçekleştirmek ne kadar zor? Marcel, “Sürücülerin şampiyonluğu zor olabilir, çünkü birkaç kez başıma gelen ve sonunda biraz şansa ihtiyacınız olan görevliler tarafından cezalandırılabilirsiniz.” dedi.

“Oysa ekiple bunu daha iyi kontrol edebilir ve bir ekip olarak sonuçları en üst düzeye çıkarmak için birlikte çalışabilirsiniz. Her yıl yaklaşımımız bu ve bunu değiştirmeyeceğiz.

“2021 F1 Esports Pro Şampiyonası,

13-14 Ekim’de Sakhir, Şanghay ve Spielberg’deki Event One ile başlıyor. Boğaşarı F1 YouTube, Twitch ve Facebook kanallarndan takip edebilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir