Red Bull Racing Esports, 2021 F1 Esports Pro Şampiyonası’nın ikinci etkinliğinin yıldızlarıydı

0

Red Bull Racing Esports, 2021 F1 Esports Pro Şampiyonası’nın ikinci etkinliğinin yıldızlarıydı ve üç yarışı da kazanırken, Scuderia AlphaTauri Esports sürücüleri tutarlıydı ve iyi bir tempoya sahipti.

Her seferinde puan aldı, iki gün boyunca 20 puanla geldi ve en hızlı yarış turunu iki kez belirledi – parlak olmayan bir ilk etkinlikten sonra iyi bir dönüş. İşte etkinliğin özeti ve sürücülerimizin yorumları.

4. Tur: Silverstone, Büyük Britanya (18 Tur)

Joni Tormala: P8 – Sebastian Job: F1 Esports Pro Şampiyonası’nın P18

Yarışı 4 Silverstone’da yapıldı ve sıralamalar, saha boyunca zamanların ne kadar yakın olduğunu kanıtladı.

En ufak bir hata, Sebastian Job’un keşfettiği gibi, Q3’ü bir bıyıkla kaçırarak P11’i sıraya dizerek pahalıya mal olur.

Joni Tormala, P6’yı 3. Job, 3. virajda hemen bir hırpalandı ve bu da ona birkaç yere mal oldu ve yarışını tehlikeye atıyordu.

En hızlı yarış turunu attığı gerçeğiyle kanıtladığı gibi, puanları hedefleme hızına sahip olduğu için utanç verici.

Joni çizgiden iyi çıktı, pozisyonunu korudu, liderlere benzer bir hızda koştu. Üçüncü sıradayken 5. turda pite girdi ve orta sahaya tekrar katıldı ve takıma sezonun ilk dört puanını vermek için sekizinci sıraya geri dönmek için çok zorladı.

5. Tur: Monza, İtalya (19 Tur)

Sebastian Job: P5 – Joni Tormala: P20

Monza’daki evimizdeki yarışımızda karışık talih. Hız Tapınağı’nda Job, gridde altıncı olmak için neler yapabileceğini gösterdi ve daha sonra cesur bir sürüş, bayrakta 10 puan almak için beşinci sırada yer aldı.

Sanal garajımızın diğer tarafında ruh hali hayal kırıklığından biriydi. Tormala sıralama turlarının en iyisini bir araya getiremedi ve bu kadar yakından eşleşen bir alanda, gridde 20. Yarışta farklı bir şey denemek zorunda kaldı, büyük bir balta için çok erken pite girdi.

Meyvesini vermiş olabilir, ama kırık bir kanat için onu geri çeken bir çarpışmada devam etti. En hızlı yarış turunu koyduğu için Finn için biraz teselli vardı.

6. Tur: Spa-Francorchamps, Belçika (15 Tur)

Sebastian Job: P7 – Joni Tormala: P11

Her zamanki gibi Spa-Francorchamps pisti ışıklardan damalı bayrağa kadar heyecan verici bir yarış çıkardı.

Tormala ve Job gridde sırasıyla yedinci ve 11. Tipik Ardennes ıslak havalarında, Sebastian’ın Intermediates ve Joni on Wets’i tercih etmesiyle stratejileri bölmeyi seçtik.

İkincisi ilk aşamalarda en iyi şekilde çalıştı, ancak pist yağmurun hafiflemesiyle yavaş yavaş kurudukça, Ara koşucular yarışın gidişatını değiştiren üstünlüklere sahipti.

Job, P7’yi bitirmek ve daha fazla puan almak için en iyi şekilde kullanırken, Orta Saha için pite giren Tormala, onuncu oldu, ancak bir köşeyi kestiği için 3 saniyelik cezası nedeniyle 11.

Sebastian Job:

“Silverstone’da Q3’ü 4 binde 4 farkla kaçırdım ve 11. Hala iyi bir pozisyon ama 1. turda T3’te temas kurdum ve yarım döndüm, sonra geri düştüm ve itildim ve ayrıca bir hız cezası aldım. O andan itibaren her şey yokuş aşağıydı. Sonunda, hiç yoktan daha iyi olan en hızlı turu almayı başardım.

Monza’da sonunda bazı puanlar aldım. Tur biraz perişan olduğu için beni şaşırtan altıncı oldum ve sonra alttan kesmeye gittim, ancak ERS’yi kullanarak aşırıya kaçtım, böylece savunma yapamadım.

Pit stoplardan sonra iyi bir pozisyondaydım ama birkaç yer düşürdüm ve sonra başkalarının hata yapmasını beklemek zorunda kaldım ve beşinci bitirdim. bu ilk puanları almak, baskının biraz kısılması anlamına geliyor ve şimdi daha tutarlı olmalıyım.

Spa’da daha fazla puan, sıralama turlarının ardından ıslak bir yarışta güzel bir P7 hayal kırıklığı yaratmıştı. Q3’ü 8 binde 8 yapamadığım için 11 yaşındaydım.

Stratejileri en azından birinin işe yarayacağı ve gerçekten iyi bir sonuç alabileceğimiz temelinde bölmeye karar verdik.

Inters’te başladım ve hiç pite almamaya ve havanın bana doğru gelmesini ummamaya seçtim ve geldi. Ne yazık ki, Joni’nin yanlış stratejide olduğu anlamına geliyordu.

Hızım harika değildi ama sollama zor olduğu için, çok daha fazla kavramaları olduğu için taze inters’teki çocuklar gelene kadar sorun yoktu.

Ama yine puan aldık, bu iyiye işaret. Her etkinlikte geliştiğimi hissediyorum, bu yüzden umarım sonraki yarışlarda podyumlar için savaşmayı dört gözle bekliyorum.”

Joni Tormala:

“Silverstone, altıncı oldukça iyi başladı ve yarış temposu gerçekten güçlüydü. Ama sonra yarışta, kötü bir karar verdim, bir tur geç kaldım ve iki pozisyon kaybettim ve yarışın sonuna kadar P8’de kaldım.

Yılın ilk puanlarını almak güzeldi, ama çok daha iyi olabilirdi. Monza’da sıralamalar korkunçtu, tek bir iyi turu bile atamadım ve son sıradaydım. O kadar yakın ki, en küçük hata ve sen dışarıdasın.

Yarışta, 3 turda 3 yer yaparak gerçekten agresif bir stratejiye gittim. Lastikler çok dayanıklı olduğu ve gerçekten iyi çalıştığı ve tüm orta sahayı baltaladığımı için Softs’un çok büyük bir alt kesim yapması için boks yaptım.

Ama Ferrari’de ön kanadımı kırdım ve tekrar pite almak zorunda kaldım ve son sırada koşuyordum. En azından en hızlı tur için sayıyı birinden çaldım. Elemelerim Spa’da sağlamdı, P7 için yeterliydi, büyük bir gelişme.

Sonlara doğru kuruyacağı başka bir ıslak yarıştı. Her iki otomobille de puan almak için stratejileri bölmeye karar verdik.

Tam ıslandım ve bir süre inters‘tekilere büyük bir boşluğum olduğu için işe yarayacağını düşündüm. Ama geçiş noktası geldi ve bir sektörde birkaç saniye kaybettim ve pit stoptan sonra trafiğe çıktım.

Yükselmeye çalıştım ama yağmurda sollamak çok zor ve Williams’taki pasım için bir penaltı bile aldım ve P11’i bitirdim.

Inters’te başlasaydım podyum mümkün olacağı için gerçekten hayal kırıklığına uğradım. En azından Seb bazı puanlar aldı ve Kurucular’da P8’e ilerledik.”

F1 Esports Pro Şampiyonası, 24 ve 25 Kasım’da Portimao (Portekiz), Zandvoort (Hollanda) ve Austin (ABD) olmak için üç yarışla tekrar kaldığı yerden devam edecek.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir