İkinci Etkinlik – 2021 F1 Esports Series Pro Şampiyonası

0

Formula 1 Takvimi’ndeki en ikonik pistlerden üçü olan Silverstone, Monza ve Spa’da bulls’un yarışacağı 2021 F1 Esports Pro Şampiyonası’nın ikinci etkinliği

Bu sezon Ekim ve Aralık ayları arasında dört etkinlik düzenlenmektedir. Her etkinlikte gerçek hayattaki Formula 1 Şampiyonası’nın pistleri ile aynı olan üç yarış bulunur.

Bu sezon için ödül havuzu etkileyici bir $750,000 Ekim ayı başlarındaki ilk etkinlikte Frede Rasmussen ve Marcel Kiefer, her ikisi de birer podyum topladılar, ancak zor koşullarda ellerinden gelenin en iyisini sergileyemediler.

Frede şu anda P4’te, Marcel ise P8’de oturuyor. Takımlar Şampiyonası’nda Takım, 43 puanla hem Aston Martin hem de Mercedes’in arkasında üçüncü sırada yer aldı.

Bununla birlikte, Boğalar, yarışmayı sevdikleri pistlerde üç yarışa sahip olan ikinci etkinliğe girerken kendinden emin. Çarşamba günü Boğaşar Silverstone ve Monza’da yarışıyor ve perşembe günü Spa’da yarışacaklar.

Yarış Bir – Silverstone

Silverstone'da Frede Lider
Silverstone’da Frede Lider© @bcampbell_photo

Frede, yarışın son yedi turunda Mercedes‘li Dani Moreno ile savaştığı destansı bir sürüşün ardından sezonun ilk galibiyetini almayı başardı.

Marcel, RB16B’yi P7’deki evine getirebildi. Şu anda ikonik olan beyaz ‘Thank You Honda’ modelinde 18 turluk yarışta, Frede pole’de finale kaldı ve Marcel yarışa P7’de başlayacaktı.

Her iki Bulls da çizgiden iyi çıktı ve pozisyonlarını koruyabildi. Pitler durana kadar pozisyonlar açısından çok fazla değişmedi.

Frede beşinci turun sonunda pite girdi ve ortalarını bir dizi yumuşak lastikle değiştirdi. Stratejisi işe yaradı ve pitten sadece önünde pite giren sürücülerle çıktı.

11. turda Moreno, Frede’in öne geçmesi için hamlesini yaptı ve Bull’un arkasında tüm yarış boyunca arka kanadında yer alan Aston Martin Sürücüsü Lucas Blakeley vardı.

15. turda Frede Moreno’ya hamle yapmak için baktı ama tutturamadı. Ancak bu, Frede’e Moreno’dan liderliği geri alabileceğini gösterdi ve son turda aynı hamleyi yapıp liderliği almayı başardı.

Sadece birkaç viraj kala Moreno, Frede’den liderliği geri alamadı ve P2’de bitirdi. Lucas Blakeley P3’i aldı. Marcel, P7’de sağlam sayıda puan topladı.

Kardeş takım AlphaTauri için sürüş yapan Joni Törmälğve Sebastian Job, sırasıyla P8 ve P18’de arabalarını eve getirebildiler.

İkinci Yarış – Monza

Chicane'e Saldırmak
Chicane’e Saldırmak© @bcampbell_photo

İkinci etkinlik için ikinci yarış Marcel destansı bir savaştan sonra galibiyeti iddia etti, takım arkadaşı Frede’nin yardımıyla, kurtları kapıdan uzak tutarak ortağının damalı bayrağı almasını sağladı.

Sadakati, son turda şikanda kırpılıp P4’ten P8’e düşerken ona mal oldu. Marcel, P7’de Frede ile P2’de kalifiye oldu, ancak her iki sürücü de harika başlangıçlar yaptı ve pit stoplar sırasında alttan kesme işini yapabildi.

Frede beşinci turda, Marcel ise sonraki turda pite girdi. Marcel pitten çıktığında P10’daydı ve önde takım arkadaşı vardı.

Bulls’un önündeki diğer tüm şoförler yine de pite almak zorundaydı. Frede, Marcel’in onu geçmesine izin verdi ve herkes lastiklerini değiştirdiğinde.

Marcel, Frede ile P2’de yarış lideriydi.19 turluk yarışın 11. turunda Frede’e yönelik ataklar Alpine’li Fabrizio Donoso’nun Bulls’un önüne geçmeye çalışmasıyla başladı, ancak Frede onu savuşturmayı başardı.

Frede Takım Arkadaşı İçin Kıyasıya Mücadele Etti
Frede Takım Arkadaşı İçin Kıyasıya Mücadele Etti© @bcampbell_photo

Bu ataklar turdan sonra da devam etti ve Frede’in savunması güçlü kaldı.Jarno Opmeer ve Dani Moreno’dan oluşan Mercedes takımı da liderliği avlıyordu ve sondan bir önceki turda Donoso’yu sollamayı başardılar.

Son turun başında ikili, çok iyi savunma yaptıktan sonra Frede’nin önüne de gelebildi. Frede’in arkasında, FDA Esports’dan David Tonizza ve Lucas Blakeley, Bull’ı P9’a bıraktıktan sonra Frede’i çarpıştılar ve yok ettiler.

Ancak Frede, takım arkadaşının P2’de Moreno ve P3’te Opmeer ile birlikte galibiyeti şık bir şekilde alabilmesini sağlamak için yeterince şey yapmıştı.

Frede’in son pozisyonu P8’di.AlphaTauri için yarışan Sebastian Job ve Joni Törmälä, Sebastian’ın P6’daki ilk puanını iddia ettiği ve Joni’nin P20’de bitirdiği çok farklı bir yarış geçirdiler.

Bulls’un sezonun altıncı yarışında Spa’yı ele almasını görmek için yarın Tsİ 19:30’da . Aşağıdan canlı olarak izleyebilirsiniz.

28 Ekim Perşembe 19:30’dan Canlı İzle

Marcel Kiefer “Dürüst olmak gerekirse bugünden itibaren karışık duygularım var. İki zafer elde ettik, ama çok daha fazlası olabilirdi – Monza geçen yıl Avusturya’nın neredeyse mükemmel bir kopyasıydı, ta ki Frede arkasındaki arabalardan kaza yapana kadar.

Sezonun ilk galibiyetini mühürlemenin mutluluğunu yaşıyorum! Sezonun ilk üç yarışında şans lehimize değildi, ancak boşluğu kurulum açısından kapatmak için son derece sıkı çalışıyoruz ve karışıma geri dönmüş gibi görünüyorduk, sadece şimdi sürekli olarak sürünün önünde olmak için son adımı atmamız gerekiyor.

Monza ve Spa bu etkinliğin en az sevdiğim parçaları oldu – Silverstone’daki tempom harikaydı, ancak bana harika bir sonuca mal olan bir hata yaptım.

Monza şimdiye kadarki en kötü pistim olmasına rağmen, bu sezon ilk kez kazanmamı sağladı. Spa için gerçekten heyecanlıyım, çünkü tempomuzun tam olarak karışımda olacağını düşünüyorum, ama yine de yarın nasıl olacağını görmemiz gerekiyor. Amaç Red Bull çift Podyum!”

F1 Esports Pro Championship 2021 Yarış 4 – Silverstone – Sonuç

KONUMSÜRÜCÜTAKIM
1Frederik RasmussenRed Bull Racing Espor
2Dani MorenoMercedes
3Lucas BlakeleyAston Martin
4Nicolas LonguetAlpine
5Bari BoroumandMcLaren
6Brendon LeighFDA Espor
7Marcel KieferRed Bull Racing Espor
8Brendon LeighFDA Espor
9Joni TörmälğAlphaTauri
10David TonizzaFDA Espor

F1 Esports Pro Championship 2021 Yarış 5 – Monza – Sonuç

KONUMSÜRÜCÜTAKIM
1Marcel KieferRed Bull Racing Espor
2Dani MorenoMercedes
3Jarno OpmeerMercedes
4David TonizzaFDA Espor
5Lucas BlakeleyAston Martin
6Sebastian İşiAlphaTauri
7Bardia BoroumandMcLaren
8Frederik RasmussenRed Bull Racing Espor
9Daniele HaddadAston Martin
10Alvaro CarretonWilliams

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir