Frede, yarışın son yedi turunda Mercedes’li Dani Moreno ile savaştığı destansı bir sürüşün ardından sezonun ilk galibiyetini almayı başardı. Marcel, RB16B’yi P7’deki evine getirebildi.

Şu anda ikonik olan beyaz ‘Thank You Honda’ modelinde 18 turluk yarışta, Frede pole’de finale kaldı ve Marcel yarışa P7’de başlayacaktı. Her iki Bulls da çizgiden iyi çıktı ve pozisyonlarını koruyabildi.

Pitler durana kadar pozisyonlar açısından çok fazla değişmedi. Frede beşinci turun sonunda pite girdi ve ortalarını bir dizi yumuşak lastikle değiştirdi. Stratejisi işe yaradı ve pitten sadece önünde pite giren sürücülerle çıktı.

Yarış Bir – Silverstone

Silverstone'da Frede Lider
Silverstone’da Frede Lider© @bcampbell_photo

11. turda Moreno, Frede’in öne geçmesi için hamlesini yaptı ve Bull’un arkasında tüm yarış boyunca arka kanadında yer alan Aston Martin Sürücüsü Lucas Blakeley vardı.

15. turda Frede Moreno’ya hamle yapmak için baktı ama tutturamadı. Ancak bu, Frede’e Moreno’dan liderliği geri alabileceğini gösterdi ve son turda aynı hamleyi yapıp liderliği almayı başardı.

Sadece birkaç viraj kala Moreno, Frede’den liderliği geri alamadı ve P2’de bitirdi. Lucas Blakeley P3’i aldı. Marcel, P7’de sağlam sayıda puan topladı.

Kardeş takım AlphaTauri için sürüş yapan Joni Törmälğve Sebastian Job, sırasıyla P8 ve P18’de arabalarını eve getirebildiler.

Silverstone'daki Boğalar için P1 ve P7
Silverstone’daki Boğalar için P1 ve P7© @bcampbell_photo

F1 Esports Pro Championship 2021 4. Tur – Silverstone – Sonuç

KONUMSÜRÜCÜTAKIM
1Frederik RasmussenRed Bull Racing Espor
2Dani MorenoMercedes
3Lucas BlakeleyAston Martin
4Nicolas LonguetAlpine
5Bardia BoroumandMcLaren
6Brendon LeighFDA Espor
7Marcel KieferRed Bull Racing Espor
8Joni TörmälğAlphaTauri
9Jarno OpmeerMercedes
10David TonizzaFDA Espor

02

İkinci Yarış – Monza

Chicane'e Saldırmak
Chicane’e Saldırmak© @bcampbell_photo

İkinci etkinlik için ikinci yarış Marcel destansı bir savaştan sonra galibiyeti iddia etti, takım arkadaşı Frede’nin yardımıyla, kurtları kapıdan uzak tutarak ortağının damalı bayrağı almasını sağladı.

Sadakati, son turda şikanda kırpılıp P4’ten P8’e düşerken ona mal oldu.Marcel, P7’de Frede ile P2’de kalifiye oldu, ancak her iki sürücü de harika başlangıçlar yaptı ve pit stoplar sırasında alttan kesme işini yapabildi.

Frede beşinci turda, Marcel ise sonraki turda pite girdi.Marcel pitten çıktığında P10’daydı ve önde takım arkadaşı vardı.

Red Bull’ların önündeki diğer tüm şoförler yine de pite almak zorundaydı. Frede, Marcel’in onu geçmesine izin verdi ve herkes lastiklerini değiştirdiğinde.

Marcel, Frede ile P2’de yarış lideriydi.19 turluk yarışın 11. turunda Frede’e yönelik ataklar Alpine’li Fabrizio Donoso’nun Bulls’un önüne geçmeye çalışmasıyla başladı, ancak Frede onu savuşturmayı başardı.

Frede Takım Arkadaşı İçin Kıyasıya Mücadele Etti
Frede Takım Arkadaşı İçin Kıyasıya Mücadele Etti© @bcampbell_photo

Bu ataklar turdan sonra da devam etti ve Frede’in savunması güçlü kaldı. Jarno Opmeer ve Dani Moreno’dan oluşan Mercedes takımı da liderliği avlıyordu ve sondan bir önceki turda Donoso’yu sollamayı başardılar.

Son turun başında ikili, çok iyi savunma yaptıktan sonra Frede’nin önüne de gelebildi. Frede’in arkasında, FDA Esports’dan David Tonizza ve Lucas Blakeley, Bull’ı P9’a bıraktıktan sonra Frede’i çarpıştılar ve yok ettiler.

Ancak Frede, takım arkadaşının P2’de Moreno ve P3’te Opmeer ile birlikte galibiyeti şık bir şekilde alabilmesini sağlamak için yeterince şey yapmıştı.

Frede’in son pozisyonu P8’di.AlphaTauri için yarışan Sebastian Job ve Joni Törmälä, Sebastian’ın P6’daki ilk puanını iddia ettiği ve Joni’nin P20’de bitirdiği çok farklı bir yarış geçirdiler.

Marcel Kiefer
Marcel Kiefer© Red Bull Racing Honda

Dürüst olmak gerekirse bugünden itibaren karışık duygularım var. İki zafer elde ettik ama çok daha fazlası olabilirdi.

Marcel Kiefer “Monza, frede arkasındaki arabalardan düşene kadar geçen yıl Avusturya’nın neredeyse mükemmel bir kopyasıydı.

Sezonun ilk galibiyetini mühürlemenin mutluluğunu yaşıyorum! Sezonun ilk üç yarışında şans lehimize değildi, ancak boşluğu kurulum açısından kapatmak için son derece sıkı çalışıyoruz ve karışıma geri dönmüş gibi görünüyorduk, sadece şimdi sürekli olarak sürünün önünde olmak için son adımı atmamız gerekiyor.

Monza ve Spa bu etkinliğin en az sevdiğim parçaları oldu – Silverstone’daki tempom harikaydı, ancak bana harika bir sonuca mal olan bir hata yaptım.

Monza şimdiye kadarki en kötü pistim olmasına rağmen, bu sezon ilk kez kazanmamı sağladı. Spa için gerçekten heyecanlıyım, çünkü tempomuzun tam olarak karışımda olacağını düşünüyorum, ama yine de yarın nasıl olacağını görmemiz gerekiyor. Amaç Red Bull çift Podyum!”

F1 Esports Pro Şampiyonası 2021 5. Tur – Monza – Sonuç

KONUMSÜRÜCÜTAKIM
1Marcel KieferRed Bull Racing Espor
2Jarno OpmeerMercedes
3Lucas BlakeleyAston Martin
4Fabrizio DonosoRenault
5Sebastian İşiAlphaTauri
6Bardia BoroumandMcLaren
7Dani MorenoMercedes
8Frederik RasmussenRed Bull Racing Espor
9Daniele HaddadBWT Yarışı
10Alvaro CarretonWilliams

03

Üçüncü Yarış – Spa-Francorchamps

Haftanın ikinci etkinliği, Spa’da Frede’in kazandığı drama dolu ıslak bir yarıştı. Her iki sürücü de Ara lastiklerde risk aldı ve ilk 10’da tam ıslak lastiklerle başlamayan tek sürücü olan Frede’nin P1’de eve gelmesiyle meyvesini verdi.

Son iki virajdaki geç drama Marcel’in podyumda bir yeri kaçırdığını gördü, ancak başka bir sağlam çıkıştan sonra başı dik tutuldu. Frede, P12’de Marcel ile ön sırada yer almaya hak kazandı, çünkü grid ıslak lastik seçiminde tamamen bölünmüştü.

Kırmızı ışıklar sönerken ve arabalar La Source’a yaklaşırken Frede, P4’e düştü ve Eau Rouge’a doğru ilerledi, çünkü tam ıslak lastiklerin avantajı vardı. Marcel harika bir başlangıç yaptı ve ilk birkaç virajdan sonra P8’e yükseldi.

Frede düzeni düşürmeye devam etti ve 4. turda kendini P8’de buldu, Mercedes sürücüsü Dani Moreno kendisini ve Marcel’i P10’da ayırdı. Pist kuruyor gibi görünüyordu, ancak Frede, Aston Martin’den Daniele Haddad’ı önde yakalamakta zorlanıyordu.

7. turda, Frede ve Marcel P3 ve P4’e terfi ederken, en iyi yedi sürücüden beşi Ara lastikler için pite girdi. Ara lastikler için kumarın işe yatıyormuş gibi görünüyordu. Yarış lideri Ferrari’den Brendon Leigh,

8. turun sonunda pite girdi ve ardından Frede ve Marcel önde yerlerini alırken arkasında oturan Daniele Haddad takip etti.Bulls güçlü bir şekilde sürmeye devam etti, ancak 11. turda Mercedes sürücüsü Jarno Opmeer ve Ferrari’den David Tonizza, Marcel ile arasındaki farkı bir saniyenin altına kapattı.

Opmeer ayrıca Ara lastiklerle başlama stratejisini alırken, Pole-sitter Tonizza, lider paketin geri kalanından sekiz tur daha genç olan taze Ara lastiklerde hızlı görünüyordu.

Marcel’in savunması sonunda Kemmel Straight’deki son turda Opmeer’e yol verdi, çünkü Alman sürücü şimdi P3 için Tonizza ile savaşıyordu.

Frede, takımın üçüncü galibiyetini arka arkaya garantilemek için P1’de eve geldi, ancak son turun son şikanında Tonizza tarafından ele geçen Marcel için değildi.

Geç kalp kırıklığına rağmen, Bulls bir kez daha F1 Esports Serisi’nde başka bir güçlü sonuç kaydetmek ve Team Standings’te ortak zirveye çıkmak için inanılmaz bir strateji ve takım çalışması gösterdiği için cesur bir çabaydı.

Marcel Kiefer
Marcel Kiefer© Red Bull Racing Honda

Genel olarak, karışık duygu ve düşüncelerim var olay iki – tabii ki tekrar gösterdik, Frede ve ben ne kadar güçlü bir takım olduğumuzu.

Marcel Kiefer”Şu anda Mercedes ile eşit P1 puanlarındayız, ancak daha fazla sahip olmamız gerektiğini hissederek uzaklaşıyoruz.

Bununla birlikte, sonuçlar ve performanslar sezonun geri kalanı için umut verici işaretler gösteriyor. Etkinlik 1’den bir gelişme bekliyorduk ve her şey yolunda giderse tempomuzun muhtemelen griddeki en güçlülerden biri olduğunu biliyorduk.

Bu etkinlikteki sonuçlar megaydı ve daha da iyi olabileceğini biliyoruz, ancak sonunda kontrol edebileceğimiz şeylere odaklandık. “Takım arkadaşımın Frederik Rasmussen olduğunu bilmekten daha mutlu olamazdım.

Ona hayatım pahasına güveniyorum ve o da öyle – umarım! Egolarımız tamamen bir yana ve Takımlar Şampiyonası için mümkün olan en iyi sonucu elde etmeye odaklandık! Biz sorumluyuz!”

Frede Rasmussen
Frede Rasmussen© Red Bull Racing Honda

Inters’te başlamayı seçmek biraz kumardı.

Frede Rasmussen “Sonunda inters’te başlama kararı, yağmurun bir aşamada ve 15 turluk bir yarışta hafiflemesi gerektiği nedeniyle alındı.

İnterleri seçerek ve tam tersinden ziyade çukurlaşmayarak daha fazla zaman kaybetmemiz pek olası değil. Kararın karşılığını aldığı için gerçekten memnunum – bu etkinlikte üç galibiyet almak harika ve performansımız beni gerçekten mutlu ediyor.”

F1 Esports Pro Şampiyonası 2021 6. Tur – Spa-Francorchamps – Sonuç

KONUMSÜRÜCÜTAKIM
1Frederik RasmussenRed Bull Racing Espor
2Jarno OpmeerMercedes
3David TonizzaFDA Espor
4Marcel KieferRed Bull Racing Espor
5Nicolas LonguetRenault
6Lucas BlakeleyAston Martin
7Sebastian İşiAlphaTauri
8Bardia BoroumandMcLaren
9Simon WeigangAlfa Romeo Yarışı
10Daniele HaddadAston Martin

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/a10e86f5442bab4fe32a2b61180bcad6.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130