Bugün zor geçti ve hiçbir olay olmadan, çok fazla ilerleme kaydedemedik.

0

Dave Robson, Araç Performansı Başkanı: Bugün zor geçti ve hiçbir olay olmadan, çok fazla ilerleme kaydedemedik. George başlangıçta Alonso’ya bir yer kaybetti, ancak Nicholas Sert lastikle başlayan Tsunoda’yı geçebildi diye açıkladı.

Dave Robson, Araç Performansı Başkanı: Bugün zor geçti ve hiçbir olay olmadan, çok fazla ilerleme kaydedemedik. George başlangıçta Alonso’ya bir yer kaybetti, ancak Nicholas Sert lastikle başlayan Tsunoda’yı geçebildi diye açıkladı.

Yarış olaysız geçti, çok heyecan verici bir şey yoktu, ama bu klasik olarak sadece Monako’ydu. Performansların çok önemli olmadığı sadece sıralama turlarındaki taktiğin yarışın giridini belirlediği ve çoğu zaman pit*stop ta kazanılanlar hariç nasıl başlanırsa öyle biren bir pist olduğu düşünüldüğünde Bununla birlikte, bu arabayı Monako sokaklarında düz bir şekilde koymak, turdan sonra tur atmak gerçekten eğlenceli olduğu için birçok takım için burası farklı bulunmuştur.

Dave Robson: ”Tsunoda arasında özel bir çekişme ve hata kollamaya odaklanan takım, Araçları ve lastikleri yönetebildiğini ve açılış stintinde biraz mücadele etmemize rağmen, sert lastikte tempo daha da artırılmasından ve son birkaç turda Tsunoda’yı geçişin neredeyse imkansız olduğu pitte savunma ile arkalarında tutmayı başaran takım, Nicholas çok daha hızlı bir aracın önünde kalmak için harika bir iş çıkardığını düşündüklerini açıkladı.

Her zaman bu hafta sonunun zor olmasını bekliyorduk, ancak birkaç yıldır Monako’da sokaklarda yarışmadık, geri dönüp FW43B hakkında çok farklı bir devre stilinde birkaç şey daha öğrenmek güzeldi şeklinde açıklamalarına devem eden Dave, Bunların bir kısmı 2021’deki gelecekteki etkinliklerde doğrudan bize yardımcı olacak ve geri kalanı gelecek yıl Monte Carlo’ya döndüğümüz zaman değerli olacak.

Dikkatimizi şimdi Azerbaycan’a ve Bakü’de çok farklı bir sokak pisti yarışına yoğunlaştıracağız.

Oldukça basit bir yarıştı ve aracın hızıyla hak ettiğimiz yerde bitirdik.

George Russell

Nicholas Latifi: Çok zor bir yarıştı, muhtemelen Formula 1’de şimdiye kadar yaptığım en zor yarıştı, ancak oldukça iyi başardığımı düşünüyorum.

Kesinlikle düşük hızlı virajlar ve tümsekler ile düşük veya yüksek yakıtta aracımıza uymayan bir pist. Dışarıda idare etmek çok zordu, ama lastiklere elimden gelenin en iyisini yaptığımı düşündüğünü dile getiren sürücü. Yarışın çeşitli noktalarında George’dan biraz daha fazla tempom vardı, ama sonuçta, puan toplamış olmayacaktık.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir