RedBull Ben Hodgkinson’ın Teknik Direktör olarak atadı.

0

ed Bull’un açılış güç ünitesini geliştirmeye odaklanarak tüm teknik yönlerine yön verecek önemli bir liderlik rolünde Red Bull Powertrains’e katılacak.

MILTON KEYNES, ENGLAND - JANUARY 22: A general view of the Red Bull Racing Factory on January 22, 2021 in Milton Keynes, England. (Photo by Mark Thompson/Getty Images) // Getty Images / Red Bull Content Pool // SI202101230091 // Usage for editorial use only //

Teknik Direktör olarak Ben, Şu anda 2025 için planlanan yeni Formula 1 düzenlemelerine uymak için Red Bull’un açılış güç ünitesini geliştirmeye odaklanarak tüm teknik yönlerine yön verecek önemli bir liderlik rolünde Red Bull Powertrains’e katılacak.

Kariyerinin ilk aşamalarında Ben, Dünya Ralli Şampiyonası için yarış motorları geliştirmek ve şimdi Mercedes AMG Yüksek Performanslı Güç Aktarma Organları olarak bilinen Ilmor Racing motorlarına katılmadan önce turbo şarjlı Le Mans motorları tasarlamak için birkaç yıl çalıştı. İşle geçen yirmi yıldan sonra, Ben Mühendislik Başkanı rolünü bırakacak ve HPP ile mevcut sözleşmesinin şartları yerine getirildikten sonra Red Bull Powertrains’e zengin bir deneyim ve uzmanlık getireceğine inanıyor Red Bull

Milton Keynes’teki Red Bull Teknoloji Kampüsü’nün kalbinde şu anda yapım aşamasında olan son teknoloji ürünü, amaca yönelik güç ünitesi tesisinde bulunan Ben, Red Bull’un dünya şampiyonaları için yarışmasını sağlayan gelecekteki güç ünitelerini sunmak için şasi ekibine tam entegrasyon ile güç aktarma organına liderlik edecek.

“Ben’i Red Bull Powertrains’te Teknik Direktör olarak ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz.

Red Bull Racing Takım Müdürü ve CEO’su Christian Horner

Red Bull Racing Takım Müdürü ve CEO’su Christian Horner şunları söyledi: Bu son derece heyecan verici projeye kanıtlanmış bir yarış galibi ve son derece yetenekli mühendislerden oluşan benzer fikirli bir ekibe liderlik edebilen bir yenilikçi olarak geliyor. Red Bull, Red Bull Powertrains’in yaratıldığını duyurduğunda, şirketin Formula 1’deki hırsının yeni bir aşamasını da duyuruyordu – otomobil tasarımının her yönünü şirket içinde getirmek ve kaderimizi kendi ellerimize bırakmak. Bunun nihai ifadesi, yeni nesil Formula 1 motor düzenlemelerini karşılamak için bir Red Bull güç ünitesinin geliştirilmesidir. Ben’in atanması uzun vadeli niyetimizi işaret ediyor ve başarılı olmak için gereken her türlü kaynakla onu ve ekibini destekleyeceğiz.”

Ben Hodgkinson şunları ekledi: “Red Bull Powertrains’e Teknik Direktör olarak katılacağım için son derece heyecanlıyım. HPP’den ayrılma kararını neredeyse 20 yıl sonra vermek kolay değildi, ancak bu kadar geniş kapsamlı ve önemli bir projeyi üstlenme fırsatı büyük bir onur. Red Bull, Formula 1’de ciddi bir oyuncu ve hibrit dönemindeki en büyük rakibimiz oldu, bu yüzden şirketin yolculuğunun bu yeni aşamasında birlikte neler başarabileceğimizi görmek için sabırsızlanıyorum.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir