Red Bull Racing ve Scuderia AlphaTauri’den sıra dışı tasarım!

0

Red Bull Racing ve AlphaTauri Özel Bir Tasarımla Türkiye GP’ye Katılacak!

Red Bull Racing ve Scuderia AlphaTauri, Türkiye GP’sinde Honda’yla olan işbirliğine saygı duruşunda bulunmak amacıyla benzersiz bir tasarımla F1 tutkunlarının karşısına çıkıyor.

Bu hafta sonu yapılacak olan Türkiye Grand Prix’sinde Red Bull Racing ve Scuderia AlphaTauri, takımlarının güç ünitesi tedarikçisi Honda için yepyeni bir çehreye bürünüyor.

İki takımın da Honda ile iş birliği sezon sonunda sona erecek. Takımlar Honda’ya ve Japonya’daki hayranlarına veda etmek için hazırladıkları bu benzersiz tasarımları Suzuka’daki yarış için planlıyordu.

Japonya GP’sinin iptal olması nedeniyle Red Bull Racing ve Scuderia AlphaTauri araçları yeni yüzleriyle bir kereye mahsus olmak üzere Türkiye GP’de F1 tutkunlarının karşısına çıkacak.

Max Verstappen ve Sergio Perez’in ikiz Red Bull Racing RB16B otomobilleri, ABD’li yarışçı Richie Ginther’in 1965 Meksika Grand Prix’sinde Honda’nın ilk Formula 1 galibiyetini garantilediği efsanevi Honda RA 272 otomobilinden ilham alan ağırlıklı olarak beyaz bir renge sahip olacak.

Bu arada, AlphaTauri’de, Pierre Gasly ve Yuki Tsunoda tarafından kullanılan AT02 otomobillerinin arka kanatlarında,

“teşekkürler” anlamına gelen tek kelimelik ありがとう(arigato) mesajı yer alacak.

Red Bull Racing ve Scuderia AlphaTauri’den sıra dışı tasarım!

Red Bull’un Honda ile ortaklığı 2018’de başladığından beri Japon üretici hem Red Bull Racing hem de AlphaTauri’nin Formula 1 podyumunun zirvesine ulaşmasına yardımcı oldu.

Red Bull Racing bugüne kadar Honda ile 13 zafer kazanırken, AlphaTauri ise 2020’de İtalya’da kendi topraklarında unutulmaz bir galibiyet aldı. Red Bull ve Honda bugüne kadar toplamda 35 podyum ve 11 pol pozisyonu elde etti.

Red Bull Racing Honda CEO’su ve takım patronu Christian Horner şunları söyledi:

“Hepimiz Honda’nın Japon hayranlarına Formula 1’deki son derece başarılı ilişkimizi Suzuka’da kendi topraklarında kutlama şansı vermeyi dört gözle bekliyorduk.

Japonya GP’si iptal olsa da bu hafta sonunu, Honda’yla iş birliğimizi anmadan ve onların mirasından bir parçayı İstanbul’a getirmeden geçiremezdik.

Otomobillerimiz için seçilen tasarım, Honda’nın olağanüstü F1 yolculuğuna saygı duruşunda bulunuyor. Umarım bu hafta sonu taraftarlara bu efsanevi renklerle bir zafer daha kazandırabiliriz.”

Honda Marka ve İletişim Operasyonlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Koji Watanabe şunları ekledi:

“Honda’daki herkes, bu kararın arkasındaki nedenleri tam olarak anlayıp kabul ederken, Japonya Grand Prix’sinin iptal edilmesi gerektiği için büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Her iki takımımızın da çok iyi performans gösterdiği bir dönemde, F1’deki son yılımız olduğu için Suzuka Pisti’nde yarışmaya özellikle hevesliydik.

Japon hayranların özellikle Honda’yı burada son kez izlemek ve Yuki Tsunoda’nın kendi evindeki yarışta piste çıkmasını görmek için sabırsızlandıklarını da biliyoruz.

Bu özel tasarım belki kendi evimizde sahne alamayacak ancak dünyanın dört bir yanındaki Honda hayranlarının, özellikle Japonya’dakilerin, bu özel tasarımı, devam eden desteklerine minnettarlığımızın küçük bir göstergesi olarak kabul edeceklerini umuyoruz. “

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir