Gasly: Çok teknik bir pist, sürüş söz konusu olduğunda karmaşık

0

Pierre Gasly: “Elimizdeki şansı en iyi şekilde değerlendiremediğimiz için Rusya’da büyük bir fırsatı kaçırdık.

Türkiye‘de bu hafta sonundan itibaren mümkün olduğunca iyi hazırlanıp tekrar cepheye yakın olmak için neleri daha iyi yapabileceğimizi anlamak için o zamandan beri çalıştık.

Soçi’den beri, Fransa’da ailemle biraz zaman geçirdim, çok fazla şey yapmadım, esas olarak rahatlayacağım, çünkü yakında evden daha uzakta jet-lag içeren bir dizi yarışa gideceğiz, uzun zamandır uğraşmak zorunda kalmadığımız bir şey.

Ayrıca zaman alan birkaç pazarlama ve sponsor görünümüm vardı ve bunun dışında her zamanki eğitim ve daha fazla eğitim rutiniydi ve mümkün olduğunca iyi hazırlanmak için mühendislerimle konuştum.

Geçen yıl İstanbul Park’ta ilk kez araba kullanıyordum. Gerçekten sevdiğim bir plan. İlginç virajlar, çok teknik bir pist, sürüş söz konusu olduğunda karmaşık ve geçen yıl çok keyif aldım.

Fiziksel olarak zorlu, 8. Elemelerde düz alırsınız ve gerçekten çok hızlıdır. Sanırım bir süre 270 ila 280 km/sa’ye yaklaştınız ve 5G’ye yaklaşıyorsunuz.

Geçen yıl pist yüzeyinden çok az kavrama vardı, bu da aracı istediğim şekilde ayarlamayı son derece zorlaştırdı, ancak kuruda ıslakta daha karmaşık olmasına rağmen iyi bir kurulum bulduk.

Bu hafta sonu daha iyi olmalı, durumu iyileştirmek için asfaltı tedavi ettiklerine inanıyorum. Nasıl bir şey olduğunu görmeliyiz.

Sabırsızlıkla bekliyorum, çünkü virajlardan geçmek için birkaç farklı ve ilginç çizgiyle sürmek gerçekten harika bir pistti, bu yüzden rekabetçi olabileceğimizi ve şu anda önümüzde olan Alpine’e olan farkı kapatabileceğimizi umuyorum.”

Yuki Tsunoda:

“Rusya benim için hayal kırıklığı yaratan bir yarıştı. Elemelere kadar her şey yolunda gitmişti ve her zamanki gibi iyi bir ilerleme kaydetmiştim.

Örneğin Spa hafta sonuna kıyasla, Sıralama Turlarında Ara lastiklerde sürüş açısından bir adım attığımı hissettim, bu yüzden Cumartesi öğleden sonra Q3’e yapılan kesintiyi sadece onda birkaçı kaçırmak sinir bozucuydu.

Yarışta, ilk turda çok fazla yer kaybettim, hiç tutuşum yokken ve bundan sonra çoğu zaman kirli havada sıkışıp kaldım.

O zamandan beri fabrikada zaman geçirdim, son yarışı gözden geçirdim, Türkiye’ye hazırlandım ve her zamanki gibi antrenman yaptım.

Artık kullanabileceğim bir ev simülatörüm var, bu yüzden çok fazla tur attım! Tabii ki, Red Bull’da tam ölçekli sim’de olmakla aynı şey değil, ki bu gerçek bir şey değil, ama şimdiye kadar kullandığım en gerçekçi şey.

Sim’in ana yararı pist hakkında bilgi edinmek ve sürüşümü keskinleştirmektir. Ayrıca önceki yarışta olan bir şeyi gözden geçirebilirim veya belirli bir sürüş parçasını uygulayabilirim.

Simülatörün şu anda evde olması yararlıdır ve ayrıca mühendisimle ne yaptığımı tartışabilir ve FP1’den Eleme’ye kadar bir yarış hafta sonunu simüle edebilirim, mühendisin kullanmam için yaptığı planlara dayanarak, böylece birlikte çalışabiliriz

.Geçen yıl Türkiye’de F2 yarışı yoktu, bu yüzden İstanbul Park pistini ilk kez sürecek. Geçen yılki F1 yarışını izledim ve koşullar çok kaygandı.

Yağmur bir yana, aynı zamanda yeni bir asfalt yüzeyi nedeniyle oldu, bu yüzden bu hafta sonu daha iyi olabilirdi. Umarım. Yeni bir pist için her zamanki programımı takip edeceğim, yavaş yavaş hız kazandıracağım.

Son beş yarışta oldukça tutarlıydım, ancak performans ve tempo çok iyi değildi, bu yüzden bu hafta sonu daha rekabetçi olmak için biraz daha çevirmeye çalışacağımı düşünüyorum.

Kuru olduğunu varsayarsak, bu Turn 8 gibi köşeleri olan fiziksel olarak zorlu bir pist gibi görünüyor. Bu yüzden, zor olacak, ama dört gözle bekliyorum.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir