Red Bull cephesinde 13. raunt öncesinde tüm istatistikler

0

Avusturya ve Belçika’da bizi destekleyen bu kadar çok taraftar görmek şaşırtıcıydı ve umarım bu hafta sonu tribünlerdeki herkes için iyi bir gösteri yapabiliriz.

Piste gelince, sollamak biraz zor olabilir, ancak tek tur performansı için ödüllendirici olacağını düşünüyorum.

Sıralama turları orada çok hızlı olacak, bu yüzden herhangi bir hata gerçekten pahalıya mal olacak. Yarış geçen yıl iptal edildikten sonra bu yıl daha da özel olacak ve tabii ki Turuncu Ordu’nun önünde başka bir iç saha pistinde kazanmak şaşırtıcı olurdu.

Hafta Sonu Programı

TARİHYEREL SAATDİSİPLİNOTURUM
Cuma 3 Eylül11:30-12:30Formül 1İlk Alıştırma
Cuma 3 Eylül15:00-16:00Formül 1İkinci Alıştırma
Cumartesi 4 Eylül12:00-13:00Formül 1Üçüncü Alıştırma
Cumartesi 4 Eylül15:00-16:00Formül 1Sıralama
Pazar 5 Eylül15:00-17:00Formül 1Yarış

Max Verstappen Soru-Cevap

Formula 1 tarihinin en kısa yarışını kazandıktan sonra nasıl hissediyorsunuz?

Bir yarışı nasıl kazanmayı beklediğiniz değil, hafta sonlarının olmasını istediğimiz gibi değil, bir galibiyet bir galibiyettir ve puanlar her iki şampiyonluk için de önemlidir ve her fırsatı en üst düzeye çıkarmalıyız.

Tabii ki sürücüler olarak hepimiz yarışmak ve taraftarlar için bir gösteri yapmak istedik, ancak açıkça kolay bir karar değildi ve görünürlük eksikliği sonunda güvenli olmadığı anlamına geliyordu, bu yüzden buna saygı duymalıyız.

Farklı Bir Yarış Galibiyeti
Farklı Bir Yarış Galibiyeti© Vladimir Rys

Hollanda GP üst üste ikinci ev yarışınız olacak, F1 kariyerinizde ilk kez Formula 1’de yarışmak için Hollanda’ya gitmek nasıl bir duygu?

Hollanda’da kendi seyircimin önünde bir yarış yapmak özel olacak.

Max Verstappen

Zandvoort’taki yarışı dört gözle bekliyorum. Hollanda’da ev taraftarlarımın önünde bir yarış yapmak özel olacak, aynı zamanda bir sürücü olarak yeni bir piste gitmek ve bir F1 aracında limiti bulmak iyi bir meydan okuma.

Avusturya ve Belçika’da bizi destekleyen bu kadar çok taraftar görmek şaşırtıcıydı ve umarım bu hafta sonu tribünlerdeki herkes için iyi bir gösteri yapabiliriz. Piste gelince, sollamak biraz zor olabilir, ancak tek tur performansı için ödüllendirici olacağını düşünüyorum.

Sıralama turları orada çok hızlı olacak, bu yüzden herhangi bir hata gerçekten pahalıya mal olacak. Yarış geçen yıl iptal edildikten sonra bu yıl daha da özel olacak ve tabii ki Turuncu Ordu’nun önünde başka bir iç saha pistinde kazanmak şaşırtıcı olurdu.

Zandvoort’taki 2014 Formula 3 Masters yarışını kazandınız. O zamandan beri pist nasıl değişti?

Zandvoort’ta sadece bir yarış yaptım ve formula 3 aracındaydı. O zamanlar ‘oğlu’ olarak tanınıyordum ama şimdi başka bir yol olacak .gülüyor.

Pist elbette o zamandan beri değişti ve birkaç viraj ayarlandı. Zaten F3 aracında, virajlar gerçekten keyifliydi ve oldukça hızlıydılar, bu yüzden F1 aracında daha da fazla kavrama ile tekrar yarışacağım için heyecanlıyım.

Red Bull ile eski bir f1 aracında gösteri koşuları için birkaç kez de bulundum, bu yüzden ilk birkaç turda yararlı olabilecek bir F1 aracıyla güncellenmiş pistte birkaç tur sürdüm.

Zandvoort Bankacılığından Sonra Maksimum
Zandvoort Bankacılığından Sonra Maksimum© Wouter Kingma

Sergio Perez Soru-Cevap

Takımın geçen hafta sonu Belçika GP’de aracınızdaki onarım işi ne kadar etkileyiciydi?

Ekibim Spa’da inanılmaz bir onarım işi yaptı, bu yüzden şimdi onlara bu hafta sonu bir sonuçla geri ödemek istiyorum. Yaptıkları şey o kadar etkileyiciydi ki, Red Bull Racing Honda’da herkesin ne kadar aç olduğunu gösteriyor.

Ekip çalışması ve herkesin zamanında tamir etme şansından vazgeçmeden arabaya atlama şekli beni son derece gururlandırdı ve garajda buna tanık olmak şaşırtıcıydı.

Kırmızı Bayrak Sırasında Tüm Eller Güvertede
Kırmızı Bayrak Sırasında Tüm Eller Güvertede© Vladimir Rys

Yarış kırmızı bayraklıyken ve aracınız zamanında tamir edilebilir veya onarılmayabilirken, zihinsel ve fiziksel olarak olası bir yeniden başlatmaya nasıl hazırlanırsınız?

Kırmızı bayrak döneminde, özellikle de aracınız milyonlarca parçaya ayrılmışken odaklanmak kesinlikle zordur. Oldukça zorlu ve o zaman yarışın gerçekleşip gerçekleşmeyeceği bile kesin değil, bu yüzden bölgede kalmak gerçekten önemli.

Sadece her zaman hazırlıklı olmalısınız çünkü ne olabileceğini asla bilemezsiniz, anahtar budur. Max, Cumartesi günü sıralama turlarında gerçekten iyi bir iş çıkardı ve bazı değerli puanlar alabilmesi ve açığı Mercedes’e kapatabilmesi harikaydı.

Gerçekten ‘yarışalı’ bir aydan fazla oldu peki bu hafta sonu Zandvoort’a ne düşünüyorsun?

Umarım Zandvoort bizi podyuma geri getiren yarıştır.

Sergio Pérez

Evet, bir yarışa katılmayalı uzun zaman oldu bu yüzden bu Pazar ışıkların ne zaman sönmesini dört gözle bekliyorum, bu kesin. Umarım Zandvoort bizi podyuma geri getiren yarıştır ve bunun gerçekleşmesi için Takım olarak çok zorluyoruz.

Devreyi daha önce küçük kategorilerde veya simülatörde sürdün mü ve eğer öyleyse bundan ne anlam kazanıyorsun?

Sadece simülatördeki pisti sürdüm, ancak ilk düşüncelerim olumlu ve bu yüzden şimdi gerçek şeyi deneyimlemeyi dört gözle bekliyorum. Bence Formula 1 aracındaki bu tür pist düzeni oldukça iyi bir mücadele olacak ve umarım hepimiz harika bir yarış çıkabilir ve taraftarlar için bir gösteri yapabiliriz.

Spa padokunda Checo
Spa padokunda Checo© Getty Görselleri

Buraya son gelişimizde.

Hollanda Seyahati 2020’de Max Verstappen, Port’tan Zandvoort’a kadar Hollanda’da yarışarak Alex Albon’a kendi ülkesinin bazı önemli noktalarını gösterdi.

F1 · 5 dkMax Verstappen ve Alex Albon’ın Hollanda seyahati

https://www.redbull.com/int-en/redbullracing/netherlands-pre-race-programme

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir