‎Valtteri, 2021 İtalya Grand Prix’sinde gridin en gerisinden başladıktan sonra Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı için etkileyici bir podyum elde etti.

Böylece Valtteri yarış öncesi Bir podyum görecek kadar yarışta tırmanacağımı düşünüyorum öngörüsünün ne kadar tutarlı olduğunu kanıtlamış oldu. Takım arkadaşı Lewis 2. virajda VER ile çarpıştıktan sonra sezonun ilk yarış dışı kalma deneyimini yaşadı.

  • ‎Valtteri güçlü bir hafta sonunu kapattı ve Perez için verilen bir zaman cezasının ardından P3’e layık görülmeden önce P4’te çizgiyi geçmek için bir dizi akıllı sollama ile P20’den geri döndü.‎
  • ‎Lewis ve VER, 53.‎ turda yaşamış oldukları bir temas ve
  • ‎Her iki sürücü de emekli olmak zorunda kaldı ve Verstappen, yarıştan kısa bir süre sonra Stewards tarafından bir sonraki etkinlik için üç grid yeri cezasına çarptırıldı.‎
  • ‎Max Verstappen (226.5 puan), Sürücüler Şampiyonası’nda Lewis’ten (221.5) ve Valtteri ile P3’te (141 puan) lider.‎
  • ‎Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı (362.5 puan), Takımlar Şampiyonası’nda Red Bull‘un (344.5 puan) 18 puan önünde lider.‎
01_M281024

Valtteri Bottas

Benden harika bir iyileşme, kariyerimde bir yarışta bu kadar çok yer uydurduğımı sanmıyorum. Arkadan başlamak asla kolay değildir ve sonunda, özellikle yarıştan önce nerede olduğumuzu düşünürsek, bugün Red Bull’dan daha fazla puan aldığımız için mutluyum.

Orada keyifliydi, bazı iyi sollamalar ve bazı iyi yarışlar. Perez ile savaş iyiydi ve sonuç için çok memnunum.

Muhtemelen Mercedes ile en iyi hafta sonlarımdan biri, tüm hafta sonu güçlü olduğumu düşünüyorum, bu yüzden bu çok tatmin edici.

Açıkçası, Lewis ve Max ile olan kaza hakkında utanç verici – orada bazı önemli puanlar kaybettik. Olayı henüz tam olarak görmedim ama iyi olduğunu duyduğuma sevindim.

Şimdi önlerine bakmamız gerekiyor ve bu ivmeyi geçmişte iyi yaptığım bir pist olan Rusya’ya taşımayı umuyorum. ‎

‎”Takıma bugün Podyuma çıkacağımı söyledim, bu yüzden yaptığımız için mutluyum.”

Valtteri Bottas
03_M281020

Lewis Hamilton

‎Açıkçası yarışı bu şekilde bitirmem beni hayal kırıklığına uğrattı. Takımın stratejide harika bir iş çıkardığını, Hatırladığım kadarıyla, çukurlardan çıktıktan sonra Max’in geldiğini gördüm ve onun için dışarıda bir arabanın genişliğini bıraktığımdan emin oldum.

1. viraja girdim ve öndeydim, ve 2. Sonuçta, benim için hafta sonu için harika bir son değil ama Valtteri’nin inanılmaz kurtarma sürüşüyle Takımı taşıdığını görmek güzeldi.

Böyle bir pistte arkadan podyuma çıkmak kolay değil. Takım harika bir iş çıkardı ve Red Bull’dan daha fazla puanla gelmek kesinlikle olumlu. ‎

04_M281070

Toto Wolff

‎Bizim için karışık bir öğleden sonra daha. Bir yandan Valtteri, P20’den gelip Takım için podyum almak için inanılmaz bir iş çıkardı.

Bu hafta sonu en formda ve gridin gerisinden P3, tüm hafta sonu performansından sonra tamamen hak edildi.

Öte yandan, Max ile olan olay Lewis için gerçekten talihsizdi, çünkü durduktan sonra harika bir konumda görünüyordu.

Eğer bunu Lewis ile karşılaştırırsanız, 1. Görevliler kararlarını verdi ama hale olmadan bunun çok daha kötü olabileceği açık. ‎

Andrew Shovlin

‎Bugün Valtteri’nin podyuma geri dönmek için harika bir sürüşü oldu; Öyle bir utanç ki, bir araya koyduğu gibi bir hafta sonu olarak onunla penaltı yapmak zorunda kaldık normalde bir galibiyetle ödüllendirilecekti.

Lewis‘in yarışının bu şekilde sona ermesi üzücü ama bugün Halo’nun ekstra korumasına sahip olması rahatlatıcı, aksi takdirde çok kötü olurdu.

Max asla köşeye geçemeyecekti ama lewis’e bir pozisyon vermek yerine her zaman konuyu zorlamayı seçecek gibi görünüyor.

Bu kadar hızlı bir arabaya sahip olmak ve buradan çok az puanla ayrılmak sinir bozucu ama gerçek şu ki, daha iyi performans göstermemiz gereken birçok alan var.

Valtteri yaptıklarından gurur duyabilir ama takım olarak bir dizi performans ve güvenilirlik alanında kendimizi eleştirmeliyiz, şu anda önceliğimiz bu kadar düzeltmemiz gereken seviyede değildik.‎

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

“Bu Sporcuların Çok Daha Fazla Sahiplenilmesi Gerekiyor”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir