Lewis: Öncelikle, taraftarlar için gerçekten hayal kırıklığına uğradım

0

‎Lewis Hamilton :Öncelikle, taraftarlar için gerçekten hayal kırıklığına uğradım. Bu kimsenin suçu değil, hava durumunu kontrol edemezsiniz, ama taraftarlar bugün inanılmazdı dedi.

Tüm zaman boyunca bizimle kaldı, potansiyel bir yarışa tutundu, enerjilerini yüksek tuttular ve atmosferi yarattılar. Ne yazık ki bugün bir yarıştan yoksun kaldılar.

Yağmurda yarışmayı sevidiğini ama bugün başka bir şeydi şeklinde durumu özetleyen sürücü İlerideki arabayı göremiyordun, suda kızak vardı, dışarısı çok ama çok zor oldu.

Çok yazık çünkü elbette yarışmak istedim ve bu pisti de seviyorum. Bence bu kadar yağmur yağmasaydı harika bir yarış olurdu, ama ne yazık ki durmadı. ‎

M278778

Valtteri Bottas

‎Yarışamamamız ve başlamamızı bekleyen birçok kendini adamış taraftarın olması elbette çok yazık ama yapamadık. Hala gülümsüyorlardı ve moralleri yerindeydi, bu yüzden onlara şapka çıkarıyorlardı.

Ve açıkçası benim için, sahip olduğum penaltı ve kötü elemelerle, gridde ilk 10’un dışında olmak, hiçbir puan için savaşamayacağım anlamına geliyordu.

Çok miktarda su vardı, ancak asıl önemli olan görüş alanıydı, özellikle düzlüklerde. Gerçekten fakirdi ve çok tehlikeli olurdu.

Neyse ki bir sonraki yarış için beklemek için uzun bir süre yok, Zandvoort takvimde yeni bir pist, daha önce Formula 3’te yarıştım, bu yüzden bunu dört gözle bekliyorum.‎

M278753

Toto Wolff

‎Hafta sonu ıslak ve soğukta bizimle birlikte olan tüm hayranlara şapkamı çıkarmak istiyorum. Ve özellikle bu öğleden sonra, saatlerce yarışın başlamasını bekledim. Coşkularını ve tutkularını görmek harika, sadece sporun ihtiyacı olan şey bu.

Hepimiz yarışçıyız ve yarışmak istiyoruz, ama bugün mümkün değildi. Sürücülerin yarışmasına izin vermek çok tehlikeli olurdu çünkü tamamen görünürlük eksikliği vardı.

Yarış sonucu açısından, elbette Güvenlik Aracı’nın birkaç tur gerisinde olan şey için puanların verilmesinden memnun değiliz, ancak düzenlemeler buna izin verirse, çenenize alıp devam etmeniz gerekiyor.

Şimdi, Zandvoort’u dört gözle bekliyoruz, umarım büyük puanlar alır ve şampiyonluk için bu mücadeleye devam etmek için.‎

Andrew Shovlin

‎Açıkçası, hepimiz buraya gelip yarışamadığımızda hayal kırıklığına uğradık ve eminim taraftarlar bu hayal kırıklığını daha da fazla hissediyorlardır. İki Şampiyonada da zemin kaybetmek de iyi bir duygu değil.

Ama sonuçta, koşullar yarış için güvenli değildi. Çok fazla su vardı ve görüş çok zayıftı. Yarış Kontrol’deki kararlar bugünkü gibi günlerde zor kararlar, ancak yağmurda bir kırılma olmadı, bu yüzden yarışa devam etmemek doğruydu.

Odağımızı hızla Zandvoort’a vereceğiz ve umarım orada hava daha iyi olur!‎

  • ‎Şiddetli yağmurun sürekli yağarken, yarışın başlangıcı kademeli olarak ertelendi. Islaklar Üzerinde Güvenlik Aracı’nın arkasında iki formasyon turundan sonra, kırmızı bayrak çıkarıldı ve prosedür askıya alındı.‎
  • ‎Yarış için üç saatlik süre, bir saatten fazla gecikmeden önce yerel saatle 17:00’de geçici olarak durduruldu.‎
  • ‎Yarış resmi olarak 20:17’de devam etti ve arabalar pit şeridinden çıktı ve bir saat kala saat aşağı doğru işlemeye başladı.‎
  • ‎Otomobiller, kırmızı bayrakla işaretlenmeden ve tekrar askıya almadan önce Safety Car’ın arkasında iki yarış turunu tamamlayarak yarışın başlangıcını işaret etti. Bu, yarım puan ve bir yarış sınıflandırması için yeterliydi.‎
  • ‎Saat 18:44’te yarış iptal edildi ve Lewis P3 ve Valtteri P12 olarak sıralandı.‎
  • ‎Lewis (202.5 puan), Sürücüler Şampiyonası’nda P4’te Valtteri (108 puan) ile Max Verstappen’den (199.5 puan) üç puan önde.‎
  • ‎Mercedes (310.5 puan), Takımlar Şampiyonası’nda Red Bull’un (303 puan) 7.5 puan önünde lider.‎

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir