Lewis, aksiyon dolu Emilia Romagna Grand Prix’sinde yine ustalığını konuşturdu.

0

Lewis, 31. turdaki bariyere çarpmasına ve kırmızı bayrağın ardından 34. turda yarış yeniden başlatılmadan önce dokuzuncu sıraya düşmesine rağmen ımola’da değişken koşullarda ikinci sırada yer aldı Valtteri, 33. turda Williams’ın George Russell ile olan bir olaydan sonra bir DNF yaşadı Lewis, sunulan bonus puanını talep etmek için yarışın en hızlı turunu belirledi Lewis (44 puan), P5’te Valtteri (16 puan) ile Max Verstappen’den (43 puan) 1 puan ile pilotlar şampiyonasına liderlik ediyor Mercedes-AMG Petronas F1 takımı (60 puan) Red Bull’u (53 puan) Kurucular Şampiyonasında 7 puan önde götürüyor

Valtteri Bottas

Fiziksel olarak iyiyim. Yarı iyi bir şanttı, ama açıkçası bu hızda çok daha kötü olabilirdi. George yaklaştı ve bir hamle için gitmeye karar verdi. Açıkçası, parça oldukça dar, sadece bir kuru çizgi var ve dışarı çıktı, her zaman iki araba için yer vardı, ama açıkça arabayı kaybetti ve bana çarptı.

Lewis Hamilton

Lewis Hamilton Bir aşamada bariyerle karşı karşıya kaldığımı düşünürsek, o zaman bir tur aşağı, evet, bu konuda zor bir gündü. Yağmurda gerçekten iyi bir tempom vardı ve yakalanıyordum, ama belki de backmarkers ile biraz sabırsızdım. Ben sadece insanım, bu yüzden bu hatalar olur. Yarışa geri döndüğüm ve avlanabildiğim ve ikinciye geri dönebildiğim için minnettarım. Araba bugün zor zamanlar geçirdi. İlk önce başladım, bitiş çizgisinde ilk olmalıydım, ama bu şeyler bizi test etmek için gönderildi ve elimizde büyük bir savaş var.

Valtteri Bottas

Şimdiye kadar onunla konuşmadım: ne hakkında olduğu hakkında hiçbir şey duyamadım ve açıkçası bu konuda farklı bir bakış açısına sahip olacağız. O zamana kadar zor bir yarıştı, başladığım yerden zemin yapmak kolay değildi. Ama ben pozitif ne olursa olsun bu hafta sonu almak ve hayatına devam etmeni istiyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir