Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/themes/covernews/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

‎Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı için verimli bir gün‎

0

Valtteri ilk antrenman seansında tempoyu belirledi ve P2’de Lewis’in sadece 0.045’lik bir açıkta kaldı.‎ ‎Lewis, ikinci antrenmanda üçüncü en hızlıydı ve P4’te Valtteri’nin önünde yarışı kıl payı önde tamamladı.‎

  • ‎FP2’nin başlarında Lewis, seansı en hızlı bitirecek kadar iyi bir tur zamanı belirledi, ancak 19. virajdaki pist sınırları nedeniyle silindi.‎
  • ‎Cuma günü boyunca odak noktamız, aracın uzun vadedeki hızını optimize etmenin yanı sıra lastik bozulmasını ve tümseklerle pist koşullarını anlamaktı.‎
01_M285191

Valtteri Bottas

‎Bence burada iyi bir arabamız var ve beş sıra grid cezamla bile, başladığım yerden hala iyi bir yarış çıkarabiliriz.

Bugün cephede oldukça yakın olduğunu gösterdi ama yine de oynamak için. Ceza nedeniyle, benim için asıl önemli olan uzun koşu temposuna odaklanmaktı ve özellikle FP2’de yaptığımız buydu.

Kurulumla ilgili hala yapılacak çok iş var, çünkü sürmek kolay değildi ve bazı yerlerde pist oldukça fazla yol tutuş kaybetti, bu yüzden denge tutarsızdı.

Ama bu gece en iyi seçeneklere bakacağız ve ne yapabileceğimize bakacağız, çünkü diğer arabalarla yarışacağım ve podyuma çıkmak ve kazanmak için savaşmak istiyorsam sollamam gerekiyor.‎

02_M285291

Lewis Hamilton

‎Genel olarak, iyi bir gün oldu ama hala yapılacak işler var. İlk seans gerçekten iyiydi, ancak FP2 için bazı değişiklikler yaptım ve araçtan o kadar memnun değildim.

Tempo fena değildi, ama sanırım herkese biraz yer kaybettik, bu yüzden bu geceki verileri araştırmalı ve nedenini bulmalıyız.

Buradaki yüzey daha sert hissettiriyor ve bu da sıcaklığı lastiklerden uzak tutmak için bir mücadele olduğu anlamına geliyor, bu yüzden daha önce yaşadığımızdan daha fazla bozulma var.

Verimli bir gün oldu, bu yüzden yarın için iyi gezinmemiz ve geliştirmemiz gereken birçok bulgumuz var.‎

03_M285292

Andrew Shovlin

‎İlk seans tek tur temposu açısından çok iyiydi; her iki araç da Soft lastiklerden iyi tutuş alıyordu ve denge iyi bir yerdeydi.

Pist oldukça engebeli, bu da birkaç virajda sorunlara neden oluyor, ancak önceki yıllardan çok farklı değil ve kesinlikle korktuğumuz kadar kötü değil.

İkinci seans o kadar güçlü görünmüyordu, lastikleri aşırı ısıtmak kolaydı ve bu da tutarlı olmayı zorlaştırıyordu.

Lewis‘in bir turu silinmişti, bu da bizi daha rekabetçi gösteriyordu, ama ne olursa olsun, biraz tempo kaybetmiş gibiydik.

Bu pek çok şeye bağlı olabilir; belki de sıcak koşullara iyi adapte olamamıştık, diğerleri iyileşmiş olabilir veya bazı değişikliklerimiz beklendiği gibi çalışmamış olabilir.

Bu akşam takılabileceğimiz birkaç konu bulmak yararlıdır, çünkü geliştirmek için yapabileceğimiz çok şey var, ancak ikinci seanstaki genel his, önde çok sıkı olacağı ve her iki Red Bull’un da pole mücadelesinde gibi göründüğü yönünde.‎

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Paul Denning: “Toprak’ın gerçekten çok ama çok eşsiz bir sürüş stili var”

DTM Hakkında Bilmen Gereken 10 Şey

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir