Warning: sprintf(): Too few arguments in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/themes/covernews/lib/breadcrumb-trail/inc/breadcrumbs.php on line 253

‎Lewis, Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı için 100 ncü galibiyet

0

‎F1 zafer rekorunu genişleterek motor sporlarının en yüksek kademesinde 100 kariyer zaferinin önemli kilometre taşını elde ettiği Lewis için tarihi bir zafer.

 • ‎Lewis, yarışa yerleşmeden önce çok demetli bir alanda gezinmek için burnunu temiz tutarak ve Orta’da uzun bir stint için lastiklerini koruyarak açılış turunda üç sıra düşmüştü ve sonunda dördüncü sıraya yükseldi.
 • ‎Lewis, pit stopların ilk turundan sonra yer kazandı ve Norris ile liderlik için iki yönlü bir savaşa doğru yol aldı.
 • Son birkaç tur için yağmur tahmini geldiğinde, Lewis kuru İngiliz arkadaşını geçmekte zorlandı.‎
 • ‎Yağmur nihayet geldiğinde, takım Valtteri’yi Ara lastiklere erken geçiş için karşı karşıya getirdi.
 • Lewis kısa bir süre sonra, dışarıda kalan ve kötüleşen koşullarda kötü mücadele eden Norris’in risk almasının aksine Lewis karşı riskle cevap verdi. Çünkü Yağışın hafif geçme olasılığının bir riski söz konusu idi. Yağış beklenen gibi şiddetli olunca Karşılıklı risklerin galibi Lewis oldu.
 • ‎Valtteri yağmurdan tam olarak yararlandı ve Inters’e erken geçişi, W12’yi P5’teki eve getirmek için bir dizi sağlam pas yaptığı ve takım Takımlar Şampiyonası’ndaki liderliğini genişletirken hayati noktaları güvence altına aldığını gördü.‎
 • ‎Bu arada Lewis, P1’deki damalı bayrağı almak için giderek daha şiddetli yağmurda W12’yi güvenli bir şekilde eve yönlendirdi.‎
 • ‎Bugün Lewis’in 79’ncu Mercedes Formula1 takımıyla zaferi, 1913 ve 1914’te Mercedes’in zaferleriyle başlayan Rusya’daki % 100 galibiyet rekorunu korudu.
 • ‎Bugün 25 puan alan Lewis, bu kilometre taşına ulaşan ilk sürücü olan F1’de 4000 puanı geçti.‎
 • ‎Lewis Hamilton (246.5 puan) Sürücüler Şampiyonası’nda Max Verstappen’den (244.5) önde, Valtteri ise üçüncü sırada (151 puan).‎
 • ‎Mercedes-AMG Petronas F1 Takımı (397.5 puan), Takımlar Şampiyonası’nda Red Bull‘un (364.5 puan) 33 puan önünde lider.‎
M282858

Lewis Hamilton

‎Vay… 100! Uzun zaman aldı ve 100′ üncünün geleceğinden bile emin değildim!

Lewis Hamilton

Dün gece yatmaya gitmeden önce dün yaptığım işten pek memnun değildim. Tekrarını tekrar tekrar izledim; Onlar ince hatalardı ama bu sabah uyandığımda işleri yoluna koymaya çok kararlı olduğunu söyleyen Lewis;

‎Bugün zordu – başlangıçta çok fazla yer kaybettim, sadece beladan uzak durmaya çalışıyorum. Sabırlıydım ve sonunda yağmur yağdığında Lando’nun Pit-Stop yapmasına izin vermek istemedim.

Tabii ki yağmurun ne yaptığını bilmiyordum, sadece hislerimdi ama bugün yaptıkları iş için strateji ekibine inanılmaz derecede minnettar olduğunu,

100 ncü zaferimi kazanmak, buradaki ve fabrikadaki kadın ve erkeklerin sıkı çalışmaları olmadan mümkün olmazdı, onlara çok minnettarım – bu çok özel hissettiriyor.‎

‎Lando bugün inanılmaz bir iş çıkardı, inanılmaz bir temposu vardı ve McLaren için harika bir iş çıkarıyor.

Eski takımımı önde görmek acı bir şeydi, Mercedes’in gücünü çok iyi kullanıyorlar ve tekrar birleştiklerini görmek güzel.

Max ikinciliği sondan gelerek için iyi bir iş çıkardı, savaş devam ediyor ve kalan yarışlarda en formda olmamız gerektiğini biliyoruz.‎

M282852

Valtteri Bottas

‎Öncelikle Lewis’i 100 ncü galibiyeti için tebrik ederek Rusya Gp’si değerlendirmelerine başlayan Valtteri; Benim açımdan zor bir yarıştı ve kolay bir gün değildi, ancak yağmurla birlikte sonundaki durum onu benim için kurtardı.

Ondan önce, sahada ilerlemek için mücadele ediyordum. Düşündüğümden çok daha zordu, çünkü köşeleri takip edemiyordum – büyük bir eksik alıyordum.

Hızı taşıyamadım ve sollamak için yeterince yaklaşamadım ve diğer arabalar yakından takip etmeyi daha kolay buluyorlardı.

Sonra yağmur geldi, bir tur daha erken durmak istedim ama takım tam olarak hazır değildi, ama yine de ilk durduran araçlardan biriydik, bu iyiydi.

Sıralamaya tırmanmayı ve zor bir günün ardından olumlu olan bazı iyi puanlar almayı başardım.‎

03_M282698

Toto Wolff

‎Son birkaç tur çok yoğundu, ancak doğru çağrıları yapmayı ve alanı bitiş çizgisine götürmeyi başardık.

Önümüzdeki birkaç gün boyunca konuşulacak, ama bu yolculuğun bir parçası olduğumuzu fark ettiğimizde ancak yıllar sürecek.

F1 tarihinde şimdiye kadar başka hiçbir sürücünün yapmadığı bir yolculuk. Bu, yarış galibiyetlerinin ve şampiyonluk zaferlerinin ötesinde, tüm bunların en insani kısmı bu.‎

Lewis’i 100 ncü galibiyeti ile tanık olduğumuz şey sadece akıllara durgunluk veriyor.

Toto Wolff

‎Yarış açısından, Lewis, DRS ile bile Ricciardo’yu sollamak için mücadele ettiği için Norris’i kuruda geçmek zor olurdu.

Bu tür bir karar çok zor, devrenin yarısında çiselemeye başladı, ama aramayı yaptık ve karşılığını aldık.

Valtteri ile biraz daha erken bir görüşme yapmıştık ve bu onu zorlu bir yarıştan sonra çekişmeye soktu ve sahaya çıkıp ilk beşe girmek için harika bir iş çıkardı.

Tüm çalışmaları ve çabaları için tüm takıma büyük bir iyi iş, bir yarış zaferi elde etmeyeli biraz zaman oldu, ancak bunun gibi sonuçların sezon sonuna kadar zorlamaya devam etmek için herkesi daha da ateşleyeceğini biliyorum.‎

Andrew Shovlin

‎Lewis’i 100. galibiyeti için tebrik ederim, bu inanılmaz bir başarı ve umarım önümüzdeki birkaç gün boyunca bunun tadını çıkarmak için zaman bulabilir.

Açıkçası yarışın sonu oldukça heyecan vericiydi, takım sakin kaldı ve koşullara iyi tepki verdi ve sonuçta bize galibiyeti veren buydu.

Yağmurdan önce oldukça zor bir yarıştı, Lewis 2. virajda boks yaptıktan sonra startta yerlerini kaybetti ve Valtteri iyi bir başlangıç yaptı, ancak özellikle bir DRS treninde sıkışıp kaldığında trafikte ilerleme kaydetti.

Lewis’i ikinci sıraya çıkarmayı başarmıştık ve Lando ile kuruda düz bir mücadele olurdu ama aslında yağmurun en üst adıma çıkmak için en iyi şansımız olacağını umuyorduk.

Valtteri başladığı zaman daha da gerilerdeydi, bu yüzden ara ürünlere erken geçmeye karar verdik ve bu da bu süreçte bazı iyi puanlar kazanarak karşılığını verdi.

Genel olarak, sağlam bir takım performansı ve bizi her iki şampiyonada da tekrar öne geçirdi, bu yüzden mutluyuz, ancak Max bugün bir PU cezasından çok iyi bir şekilde çıkış yaptı, sadece bir sıra geride bitirdi, bu yüzden Şampiyonaları eve getirme şansına sahip olmak için önümüzdeki yarışlarda en iyi durumda olmamız gerektiğini biliyoruz. dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir