McLaren: “Cidde’de güçlü bir performansla karşılık verdik”

0

Suudi Arabistan Grand Prix’sinden sonra McLaren Formula 1 sürücüleri Lando Norris ve Daniel Ricciardo ve Takım Müdürü Andreas Seidl’in düşünceleri;

DANIEL RICCIARDO, #3

Başladı11.
Yarış Sonucu5.
En hızlı tur43. turda 1m32.716s (+1.982s, 11.)
Pit-stoplar1, tur 13 [Sert/Orta] (kırmızı bayrak altında)

“Bu şimdiye kadarki en uzun yarış gibi hissettirdi. Yarış başlangıcı çok geç oldu, bu yüzden zaten uzun bir gün gibi hissettim ve daha sonra tüm yeniden başlatmalarla daha da uzun hissettim.

Başlangıçlar iyiydi, dördüncü kaldığım son pozisyona kadar her zaman pozisyonlar uydurdum.

“Yarış başlangıcı için Hard lastiği kullandım, bu yüzden yeniden başlatma için gerçekten kullanamadık ve Medium’a gitmek zorunda kaldık ve bence Hard daha iyi lastikti.

Bu yüzden, Esteban’ı [Ocon] tam olarak elde edemedim ve Valtteri’yi [Bottas] elimden olduğunca uzak tutmaya çalıştım.

Onu ne kadar oyaladığımı şaşırdım, ama sanırım lastiklerinin sıfırlanmasına izin verdikten sonra, onu geride tutmak oldukça zordu.

Onu bir tur savundum, onu tekrar geçtim ve sonra beni yakaladı. Sonunda lastiklerle biraz mücadele ettim, bu yüzden ilk beşe tutundum. Kesinlikle dünü telafi ediyor.”

LANDO NORRIS, #4

Başladı7.
Yarış Sonucu10.
En hızlı tur1. turda 31m914.49s (+1.180s, 8.)
Pit-stoplar1, tur 10 [Yumuşak/Sert] (2,9 sn)

“Çok şanssız bir gün. Bence bugün çok daha fazlasını hak ettik. Takım iyi bir iş çıkardı ve iyi bir yarış sürdüğümü düşündüm, ancak kırmızı bayrak her şeyi değiştirdi ve sadece şanssız davranarak daha güçlü bir sonuç şansını mahvetti.

Ondan sonra uzun bir yarış oldu. Hayal kırıklığına uğradım. Olumlu tarafından bakarsak, yine bir puan aldık – ama çok daha fazlasını hak ettiğimizi hissediyorum.”

ANDREAS SEIDL, Takım Müdürü

“Bu akşam karışık duygular. Ancak, üçlü başlık sırasında çok zorlu geçen üç hafta sonundan sonra, Cidde’de güçlü bir performansla yanıt verdiğimiz için çok mutluyum.

Dün sıralama turlarındaki hasarlı zemini nedeniyle P11’e başladıktan sonra Daniel, P5’i bitirmek için çok rekabetçi bir yarış geçirdi.

Lando güçlü bir başlangıç yaptı ve ne yazık ki ona çok fazla pozisyona mal olan kırmızı bayrak konusunda çok şanssızdı – ancak bir puan için iyi mücadele etti.

“Herkese büyük bir teşekkür: pistteki ekip çok sıcak koşullarda çalışıyor, herkes fabrikaya geri döndü ve Mercedes HPP’den meslektaşlarımız.

Operasyonel olarak, etrafımızdaki kaosla elde ettiğimiz iyi sonucu alabilmek için hayati önem taşıyan kırmızı bayraklarla zorlu koşullara rağmen temiz bir yarış yürüttük.

Son olarak, Cidde’deki bu yeni ve heyecan verici mekanda başarılı bir ilk Suudi Arabistan Grand Prix’si için tebrikler. 2021’de bir tane daha kaldı: Hadi başlayalım.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir