Güçlü bir yarıştı ve iyi uygulanmış bir stratejiydi.

0

Norris:”Bugünden çok memnunuz. Tüm takım tarafından güçlü bir yarıştı ve iyi uygulanmış bir stratejiydi.”

Norris:”Bugünden çok memnunuz. Tüm takım tarafından güçlü bir yarıştı ve iyi uygulanmış bir stratejiydi.”

Başlangıçta erken turlarda öne geçmem gereken araçları ve sürücüleri geçtim, sonra kırmızı bayrak ve yeniden başlatma ve pit stop. Takımdaki herkes için ve performansımdan gerçekten memnunum. Bazı bizim için iyi puanlar aldık ve P5 bugün başarabileceğimiz en iyi şeydi, bu yüzden çok mutluyum. Buradaki ve fabrikadaki herkese emekleri için büyük teşekkürler.”

DANIEL RICCIARDO, #3

 Başlangıç16.  
 Bit9.  
 En hızlı tur64. turda 1m21.987s (+2.122s, 10.)  
 Pit-stoplar1, tur 41 [Orta/Sert] (4,7 sn)  

LANDO NORRIS, #4

 Başlagıç7.  
 Bit5.  
 En hızlı tur55. turda 1m21.696s (+1.831s, 7.)  
 Pit-stoplar1, tur 22 [Yumuşak/Orta] (3,2 sn)  

“Bugün kesinlikle daha iyi bir gündü. Yapmak için yola çıktığım şeyi yapabildim ve bazı arabaları sollayabildim, bazı savaşlar yaptım ve dünden kalan biraz hayal kırıklığından kurtuldum, bu iyi oldu. Sanırım yarışın gerçekten olumlu anları vardı ve gerimde başka bir yarış mesafesi vardı, takım için oldukça fazla geri bildirim almış gibi hissediyorum.

Kesinlikle araba ile ne yapmak istediğim konusunda beni engelleyen bazı şeyler hissediyorum ve her denediğimde, tam olarak tutmuyor. Bu nedenle, kurulumla ve ardından gelecek bazı güncellemelerle hemen ele alabileceğimiz bazı şeyler olduğunu düşünüyorum. Genel olarak, yarışın nasıl gittiği konusunda oldukça iyimserim, bu hafta sonu destekleri ve sıkı çalışmaları için pistteki ve Woking’deki takıma tekrar teşekkürler. Zaten birkaç gün içinde İspanya’yı dört gözle bekliyorum.”

ANDREAS SEIDL, Takım Müdürü

“Bugün harika bir sürüş gördük. Pistteki ve evdeki tüm takıma, hem sürücülerimize hem de Mercedes HPP’li meslektaşlarımıza dün hayal kırıklığı yaratan bir sıralama seansından sonra geri bildirimleri için teşekkür etmem gerekiyor.

Lando, P5’e çok güçlü bir sürüşle mükemmel bir hafta sonunu daha tamamladı. P16’dan başlayarak, Daniel çok iyi bir ilk stint yönetti, başlangıçta birçok pozisyon oluşturdu, daha fazla yer kazanmak için pit stopunu erteledi ve daha sonra P9’u bitirmek için sonunda hücum etti ve kendisi ve Takımlar Şampiyonası’ndaki takım için iki önemli puan daha aldı.

Bu sonuç, Takımlar Şampiyonası’nda üçüncülükteki duruşumuzu güçlendirdi, bu da açıkçası çok cesaret verici. Beş günden kısa bir süre içinde Circuit de Barcelona-Catalunya’dan başlayarak, aracı geliştirmeye ve önümüzdeki birkaç yarışta güçlü performanslar sunmaya devam etmemiz çok önemli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir