Guenther Steiner:”Bugünden oldukça memnunum.”

0

Uralkali Haas F1 Takımı Cuma günü FP1 ve FP2 genelinde toplam 115 tur attı – Mazepin 57 tur atarken, Schumacher 58 tur attı.

Uralkali Haas F1 Takımı Cuma günü FP1 ve FP2 genelinde toplam 115 tur attı – Mazepin 57 tur atarken, Schumacher 58 tur attı.

Hem Mazepin hem de Schumacher piste çıktıkları anda doğrudan işe giriştiler, Çalışma planları iki VF-21’de aynıydı Pirelli P Zero Yellow orta lastiklerinde bir uyandırma stint’i ve ardından Kırmızı yumuşak yeni setlerini çalıştıran temel turlar sonrası her iki sürücü de kendi en iyi zamanlarını belirlediği akarıldı takımdan. Schumacher 1:21.929’lık bir tur atarak Mazepin’in 1:24.224’lük bir 20. Sabah seansı kullanılan yumuşaklarda son bir stint ile denedi, her iki sürücü de seansta her biri 29 tur attılar.

Pist yavaş yavaş lastiklenmeye başladığında FP2’de tur süreleri düştü. Schumacher, bir sıralama için bir dizi yumuşakta testten önce orta lastiklerde kısa bir tur attı. F2 Şampiyonu 1:21.537’lik en iyi turu üretti.

Pist süresini, daha önceki yumuşak seti için pite girmeden önce ilk kez beyaz renkli sert lastiğini kullanarak tamamladı. Mazepin, çaylakların en hızlı koşusu olan 1:22.638’lik bir eleme turu için yumuşaklara geçmeden önce seansa sert bileşikte başladı. Ortalarda 10 turluk bir stint, seansı sonlandırmak için yumuşaklarla bitirdiler seansı

Uralkali Haas F1 Takımı Cuma günü FP1 ve FP2 genelinde toplam 115 tur attı – Mazepin 57 tur atarken, Schumacher 58 tur attı.

Nikita Mazepin, Uralkali Haas F1 Team
Nikit Mazepin, Uralkali Haas F1 Takımı
Nikita Mazepin

“Ortalama olarak, F1 ve F2’de gittiğimiz tüm devreleri alırsanız, bu en az sürükleyici pistlerden biri. Biraz daha hızlı ve biraz daha özgüvenli gidebilseydim, güzel olurdu. Sahip olduğumuz güvene sahibiz. Yaptığımız tüm turlarla kavrama artıyor, bu iyi bir şey. Burada ince çizgiler var ve bu açıdan, bence iyi bir Cuma geçirdik. Çıkarılacak çok şey var ve önemli olan yarın.”

Mick Schumacher

“Kesinlikle alıştığımdan çok daha kaygandı ama eğlenceliydi. Orada çok canlı bir arabamız vardı, F3 ve go-karting’den anılarımı geri getirdi. İlginçti. Pist oldukça etkileyici ve oldukça yoğun. Burada güven oluşturmak zor değildi, sadece temiz bir tur almakla ilgili ve aracın sürmesi zorsa bu çok zor. Sanırım gittikçe daha dayanıklı bir duruma doğru giriyoruz. Ayrıca canlı bir araba ile daha rahat oluyorum. Her zaman yaptığımız işleri yaparsak, yarın elemeler için iyi bir cepte olabiliriz.

Guenther Steiner, Takım Müdürü, Uralkali Haas F1 Takımı

“Bizim için iyi bir FP1 ve FP2 oldu, çünkü çok fazla tur attık – toplamda 115 attık. Sürücülerin çok araba kullanması gerektiği anlamına geldiği için bu iyi bir şey. Koşulların kolay olmadığını, pistin biraz kaygan olduğunu ve FP2’de rüzgarın oldukça fazla hızlandığını öğrendik. Ama bu herkes için aynıydı, bunu biliyorum. Genel olarak iyi bir seans olmasına rağmen. Umarım öğrendiklerini yarına devredip oradan ilerleme kaydedebiliriz. Bugünden oldukça memnunum.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir