2021 Portuguese Grand Prixview with Pierre Gasly by Scuderia AlphaTauri

Hola Meksika! Gasly: “Austin’de emekli olmak zorunda kalmam utanç vericiydi, çünkü her iki aracı da ilk 10’da eve getirebilirdik ve Alpine’e birkaç puan daha kazandırabilirdik.

Ancak genel olarak, Q3’teki her iki otomobille de güçlü bir etkinlikti ve tüm hafta sonu Aston Martin ve Alpine’i açıkça geride bıraktı. Bu yüzden son dört yarışta iki DNF olsa bile, şampiyonada beşincilik mücadelesi hala çok fazla.

Şimdi üçlü bir başlığımız var ve ilk kez birkaç sezon boyunca evden bu kadar uzağa seyahat ettik. Dinlenme, iyileşme ve iyi uyumak önemli olacak çünkü tüm farklı saat dilimleriyle oldukça karmaşık olacak.

Austin’den beri, simülatöre gitmek için Avrupa’ya döndüm, bu yüzden saat dilimini tekrar geçtim ve şimdi uzun uçuşlar ve kıta değişikliği ile bu üç yarışa başlamak için Meksika’ya gidiyoruz.

Bu yarışların her biri için %100’de olmak çok önemli. Aracın kendisi açısından, şimdi çok iyi bildiğimiz bir paketten en iyi şekilde çıkma durumudur, diğer önemli faktör, yaklaşan devrelerden bazılarının bize diğerlerinden daha iyi uymasıdır.

Meksika’ya en son 2019’da geldiğimizde dokuzuncu oldum. Özellikle de işleri daha karmaşık hale getiren yükseklik konusunda, en formda olman gereken bir pist.

Koşmaya devam ederseniz kesinlikle hissedersiniz, ancak arabadayken fark etmezsiniz, ancak arabaya, Güç Ünitesine, frenlere, aslında soğutmanın gerekli olduğu herhangi bir parçaya daha fazla yük bindirir.

Ve aero tarafında maksimum downforce çalıştırıyoruz, ancak hava yoğunluğu, arabaların Monza’dan daha az kanadınız varmış gibi hissettiği ve çok fazla kaydığınız anlamına geliyor.

Her yıl, kalabalık şaşırtıcı ve bu yıl Checo ve Red Bull‘un bu yıl elde ettiği başarı göz önüne alındığında gerçekten çılgınca olacağını umuyorum. Atmosfer inanılma

Yuki Tsunoda:

“Austin’de tekrar Q3’e girip puan toplayan iyi bir hafta sonuydu. Bütün yarış haftasından keyif aldım. Aracı geliştirdikçe ve piste alıştıkça çok yoğun serbest antrenman seanslarıyla her zaman geliştim, oldukça istikrarlı bir performans sergiledim.

Temponun orada olduğunu ve elemeler için hepsini bir araya getirmek zorunda olduğumu biliyordum. İyi bir adımdı.

Şimdi üst üste üç yarışımız var ve arada uzun uçuşlar ve karmaşık bir jet lag durumu ile hareket etmenin çok zor olacağını umuyorum.

Bu üç parça benim için tamamen yeni olacak ve oldukça zor görünüyorlar. Bunun da yanı sıra, Brezilya’da yine Sprint Sıralama formatına sahibiz, bu da daha az serbest antrenman anlamına geliyor.

Bir kez daha seanslarda ilerleme sağlamaya odaklanacağım ve planıma sadık kalacağım. Bu şartlarda daha önce hiç kullanmadığım gibi Mexico City’deki rakımın üzerimde nasıl bir etkisi olacağını görmek istiyorum.

Bir kaskla, boynunuzda ve kollarında oldukça zor ve zorlu olabileceğini hayal edebiliyorum, ama görünüşe göre ana etki kalp atış hızınız üzerinde.

Normalde kalp atış hızıyla ilgili bir sorunum yok, ancak son zamanlardaki eğitimimde, Meksika’ya hazırlanmak için, bunu göz önünde bulundurarak daha fazla dayanıklılığa odaklandım.

Meksika’nın Latin Amerika’daki en büyük Japon topluluklarından birine sahip olduğu söylendi, bu yüzden belki iyi Japon restoranları bulabilirim! Bu üçlü başlığın üç parçasıyla ilgili tek deneyimim simülatörde.

Meksika, normalden çok farklı, özellikle de biri sadece 60 ila 70 km / s civarında olan birçok 90 derece köşe ve bazı yavaş dönüşlerle gerçekten sıkı olan sektör bir pisti gibi görünüyor.

Yükseklik nedeniyle daha ince havanın aero downforce üzerinde büyük bir etkisi olduğunu duydum, bu yüzden tüm bu faktörler Meksika’nın benim için çok ilginç ama o kadar kolay bir deneyim olmayacağını düşündüğüm anlamına geliyor.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Manuel Puccetti: “Türk sporcular, bizim ikinci ailemiz gibi oldular”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught ErrorException: md5_file(/home/pdtf1tur/public_html/wp-content/litespeed/css/ead6a57f9f1df86330f2faed6c3cdea5.css.tmp): failed to open stream: No such file or directory in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php:130 Stack trace: #0 [internal function]: litespeed_exception_handler(2, 'md5_file(/home/...', '/home/pdtf1tur/...', 130, Array) #1 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php(130): md5_file('/home/pdtf1tur/...') #2 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(837): LiteSpeed\Optimizer->serve('http://f1turkiy...', 'css', true, Array) #3 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(330): LiteSpeed\Optimize->_build_hash_url(Array) #4 /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimize.cls.php(264): LiteSpeed\Optimize->_optimize() #5 /home/pdtf1tur/public_html/wp-includes/class-wp-hook.php(324): LiteSpeed\Optimize->f in /home/pdtf1tur/public_html/wp-content/plugins/litespeed-cache/src/optimizer.cls.php on line 130