İyi bir gün geçirdik ve geçen haftaki tempoyu koruduğumuz için mutluyuz

0

Yuki Tsunoda: “İyi bir gün geçirdik ve geçen haftaki tempoyu koruduğumuz için mutluyuz. Yarış sırasında mücadele ettiğimiz bir şey olduğu için daha uzun koşularımız için çok çalıştık ve bence bu gerçekten olumlu oldu.

Dışarıdaki en kolay koşullar değildi, devre bu hafta çok daha soğuk ve sonra FP2’nin sonuna doğru biraz yağmur yağdı.

Bugünkü temel amacım, tur zamanlarımı yavaşça artırarak Sıralama ve yarış öncesinde mümkün olduğunca fazla veri toplamaktı ve bunu herhangi bir hata yapmadan başardım, bu yüzden bundan memnunum.”

Yuki Tsunoda (AT02-06, Araba 22)
İlk Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:05.474 pos.lik, 35 tur
İkinci Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:05.356 pos.lik, 37 tur

Pierre Gasly (AT02-05, Car 10)
İlk Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:05.726 36 tur
İkinci Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:05.379 38 tur

“Bugün biraz yetişmeye çalışıyordum, FP2’yi son kez kaçırdım ve açıkçası yarışı kaçırdım, bu yüzden uzun koşularımız üzerinde çalışarak ve lastikleri anlamaya çalışarak zaman geçirdik.

Bence bugün çok fazla olumlu şey vardı ve tempo hala devam ediyor.

Pierre Gasly

Ancak, bu farklı koşullarda biraz zorlanıyorduk, bu yüzden bu gece mühendislerle bakmamız gereken birkaç şey var ve daha sonra yarın için bazı değişiklikler yapabiliriz.”

Jonathan Eddolls (Baş Yarış Mühendisi)

“Aracın geçen hafta sonu yarış sırasında bu pistte rekabetçi olduğunu gösterebildik ve yarış sonrası analiz, aracı daha da geliştirebileceğimizi ve dengeleyebileceğimizi hissettiğimiz bazı alanları vurguladı, bu yüzden bu sabah seansı sırasında öğrenme sürecinin bir parçasını oluşturdu.

Buna ek olarak, bu hafta sonu bir adım daha yumuşak olan bir lastik bileşiğimiz var, bu yüzden kısa vadede performansını nasıl en üst düzeye çıkarabileceğimizi, ardından uzun vadedeki yaşamı ve bozulmayı anlamamız gerekiyordu.

Bunun da ayrıca, her sürücünün Silverstone’daki tanıtımlarına hazırlık olarak Pirelli ve kendimiz için veri toplamak için kullanmamız gereken ek iki Prototip seti vardı.

FP1 çok yoğun bir seanstı, ancak iyi bir performans gösterebildik ve yeni lastik iyi çalışıyor gibi görünüyordu. Pierre’in Softs’unda temiz bir koşu yoktu, bu yüzden FP2 için geliştirecek yer vardı.

Sıcaklıklar geçen haftaya göre oldukça farklıydı ve bunun lastikler üzerinde bir etkisi oldu, bu yüzden FP2’ye geçerken bazı ince ayarlar yaptık ve yine sürücüler kısa koşularda iyi bir iş çıkardı.

Özellikle seansın son 15 dakikasındaki çok hafif yağmur göz önüne alındığında, daha uzun stintler daha zorlu oldu. Rakiplerimizden daha fazla bozulmamız var gibi görünüyordu, bu yüzden bu gece analiz etmek için en çok zaman harcamamız gereken alan bu olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir