Hepimiz 2021 Formula 1 sezonunun 15. nci yarışına odaklandık.

0

2021 Portuguese Grand Prixview with Pierre Gasly by Scuderia AlphaTauri

Monza’da olanlar AlphaTauri için üzücüydü, Gasly’nin son haftalardaki ve sezon performansına baktığımızda takımın hayallerini yıkan bir yarış geçirdiler,

Özellikle de yarışın nasıl geçtiğine baktığınızda. Hafta sonu takım, Gasly ve Yuki için çok kötü bitti, performansları yarışa kadar çok iyi geçtikten ve süper bir sıralama performansı idi takımın penceresinden.

Pierre Gasly:

Rusya Gp’si hakkındaki ve geçen hafta değerlendirmelerinde sürücü şu açıklamaları yaptı

Gerçek bir utanç, ancak yaz tatilinden sonra olumlu bir eğilim oldu, çünkü performans seviyemiz o zamandan beri üç yarışta da çok iyiydi diyen Gasly.

Sezonun geri kalanı için iyiye işaret olduğunu, çünkü kalan tüm yarışlarda rekabetçi olabileceğimize inanıyorum dedi.

Bir bakıma, İtalya’da motor cezasını almamız iyiydi ve bu yüzden umarım daha fazlasına sahip olmadan sezon sonuna kadar gidebiliriz.

İtalya’dan beri, biraz mola veriyorum çünkü üçlü başlık çok yoğundu, yarışlar arasında hiçbir şey yapmak için zaman yoktu ve normalde yaptığınız kadar sıkı antrenman yapamazsınız.

Küçük bir mola özellikle takımdaki herkes için iyidir, tekrar başlamadan önce ve simülatördeki olağan çalışmaların dışında, ailemle Fransa’da biraz zaman geçirebildim.

Sonraki Sochi, geçen yıl Q3’e geçtim ve ilk 10’da bitirdim. Düzen birbirine çok benzeyen birçok köşeye sahip olsa bile pisti oldukça seviyorum.

Formula 2 ile ilk gittiğim zamanı hatırlıyorum, çok fazla bir şey olmuyordu, ama şimdi iyi bir atmosfer var.”

Pierre Gasly

Son sektör oldukça tekniktir, uzun düzlükler bazı güzel kavgalar ve sollama hamleleri alacağınız anlamına gelir.

Pistin Olimpiyat Parkı’nda olması ona özel bir “spor” atmosferi veriyor ve Soçi’nin kendisi yıllar içinde gelişti.

Yuki Tsunoda:

“Monza’dan hemen önce, gelecek yıl Scuderia AlphaTauri ile kalacağım doğrulandı. Açıkçası takıma ve Honda’ya mutluyum ve minnettarım.

Monza, araba performansı zaten FP1’den ve özellikle Sıralama’daki takım arkadaşım için olduğu için gerçekten utanç vericiydi.

Sprint formatını oldukça zor buldum, sadece bir ücretsiz antrenman seansıyla doğrudan Elemelere gitmek zorunda kaldım. Ama iyi bir ilerleme gösterdiğimi düşünüyorum.

Monza’dan sonra zamanımı İtalya’da geçirdim, İngiltere’deki simülatörde birkaç gün dışında fabrikada biraz zaman geçirdim ve şimdi Rusya’daki bir sonraki yarışa hazırım.

Soçi’de, köşelerin çoğu 90 derecedir ve birbirine çok benzer, bu nedenle 90 derecelik virajları sürmek için iyi bir tekniğe sahip olmanız gerekir! Ayrıca, onları takip eden düzlüklerde yeterli hıza sahip olmak için viraj çıkışından iyi çekiş gücüne sahip bir arabaya ihtiyacınız var.

Normal bir pist gibi hissettiriyor, ama gerçekten daha çok bir şehir-sokak pisti ve bu yüzden pist evrimi hafta sonu boyunca çok büyük ve kanat etkisi oldukça büyük.

Orada iyi iş yapabileceğimden ve bir yarış hafta sonunda ilerleme kaydedebileceğimden eminim.

Formula 3’te Sochi’de ve geçen yıl Formula 2’de yarıştım ve bununla ilgili güzel anılarım var.

Yuki Tsunoda

Pole pozisyonunu aldım ve Uzun Metraj Yarışı’nı ikinci bitirdim. Adım adım yaklaşımıma devam edeceğim, yavaş yavaş pist ve aracın nasıl çalıştığı hakkında her şeyi öğreneceğim.

Aslında, araç için endişelenmiyorum, çünkü yılın başından beri iyi performans gösterdi, özellikle de sürekli olarak iyi performanslar ürettiğimiz son altı veya yedi yarışta.

Sürüşümü geliştirmeye daha fazla odaklanacağım ve Sochi’yi ilk kez bir Formula 1 aracında deneyimlemeyi dört gözle bekliyorum.” dedi.

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir