Gasly: Performans açısından olumlu bir gün oldu

0

Performans açısından olumlu bir gün oldu, bu araç şimdiye kadar burada iyi çalışıyor gibi görünüyor ve hafta sonuna doğru iyi bir başlangıç.

Performans orada olsa da, aracın içindeki denge konusunda henüz % 100 rahat değilim, bu yüzden bu gece alıp geliştirebileceğimiz birkaç şey var.

Charles yeni motor nedeniyle hem de Max‘in son yarıştan kalan kazaya karışmakla ilgili alınan grid de sıra cezası yarış için Tauri takımı için, bu yüzden bu hafta sonu için kesinlikle bazı fırsatlar olarak görülmesi demek.

Yine de ana odak noktamız kendi paketimiz ve sıkı orta saha savaşımızda yardımcı olmak için neler yapabileceğimizi en üst düzeye çıkarmak.”

Pierre Gasly (AT02-05, Car 10)
İlk Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:35.794, sn. 6lik, 24 tur
İkinci Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:33.845, s. 3rd, 22 tur

Yuki Tsunoda (AT02-06, Araba 22)
İlk Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:37.794, sn. 16lik, 26 tur
İkinci Antrenman Seansı – En iyi tur: 1:35.954, sn. 18lik, 23 tur

“Şu ana kadar Sochi’de genel tutuşla mücadele ettim, ancak bugün araçta, özellikle pazar günü için, yarışın güneşli olabileceğini düşündüğümüz için önemli kilometreler kazanmayı başardım.

Performansın arabada olduğunu biliyoruz, bu yüzden bu gece gitmem gerekiyor, verilere bakmam ve yarın için nasıl gelişebileceğimi görmem gerekiyor.

Hava durumuyla ilgili ne olacağını bilmiyoruz, bu yüzden FP3 ve Sıralama Turlarına mümkün olduğunca hazırlıklı olmamız gerekiyor.”

Jonathan Eddolls (Baş Yarış Mühendisi)

“Genel olarak, garajın iki tarafında karışık bir gün oldu. Pierre güçlü bir gün geçirdi, FP1’de bazı kurulum çalışmaları yaptık ve daha soğuk sıcaklıklardaki denge açısından bu pistin gerekliliklerini öğrendik.

İlk seansta mükemmel bir arabamız yoktu, bu yüzden öğleden sonra tekrar yola çıkmadan önce çok fazla ince ayar yaptık, bu da doğru yönde bir adım olduğunu kanıtladı.

Yuki arabaya o kadar güvenmiyordu ve aynı tur zamanlarını çıkaramadı, bu yüzden bu gece arabada daha rahat hissetmesi ve potansiyelini çıkarması için ne yapacağımızı gerçekten anlamak için bazı çalışmalar yapmalıyız.

Yarın için tahmin tam bir yıkama olacak, bu da muhtemelen FP3 sırasında Islakları kullanacağımız anlamına geliyor, bu nedenle tekrar kuru olmasını beklediğimiz Pazar günü yarış için ilgili tüm verilere sahip olmamızı sağlamak için bugün ek bir Softs seti kullandık.”

Toprak Razgatlıoğlu’nun Kariyerinden Öne Çıkan 5 An

Red Bull Racing Miami GP’ye Damga Vurdu

Red Bull Motor Sporları Hafta Sonunda Neler Oldu?

KNN54 Riders Nedir?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir